folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz Bağlantıda Hız Düşmesi Sorunu

Kablosuz Bağlantıda Hız Düşmesi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

200 Mbit bağlantı hızım var. Kabloluyla test ettiğimde 170 Mbit civarı görüyorum fakat Access Pointle kablosuz bağlandığımda max 30 Mbit hız alıyorum farklı marka AP'de denedim yine sonuç aynı. Çözüm için önerilerinizi bekliyorum.

Not:AP'ler 300 Mbps

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Wifide %50 kayip olur bu banko birde seni. Pc kacmbitle baglaniyor?

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

hocam kullandın ap ve rautor  nin desteklediği protokollerle alakalı bir durum.A/b/n/v/g/h/sh//s/g/as   tane sikim sonik protokol var ve hepsinin hız limitleri farklı. O yüzden baya kalite ap ve router alman lazım konuyu google derim.Benimde   45 mbit felan alıyorum kablosuzdan kablodan  95

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Wifide %50 kayip olur bu banko birde seni. Pc kacmbitle baglaniyor?

kabloyla 170 Mbps alıyorum 

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek

Aynen bende de bu sorun var.kabloyla baglandigim zaman hiz 266.Wifi ile baglandigim zaman 20 civarlarinda.
    %50 kayibi anladimda bu kadar dusuk olmasi neden?

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

unifi ap-ac pro modeliydi yanılmıyorsam 30 mbit bağlantıda cep telefonu ile hız testi yaptığımda 30 mbit olarak almıştım.

sanane tarafından 09/Oca/18 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Ben de bu aralar access poin arayışındayım, tavsiye edebileceğiniz ap var mı? Model marka vs..

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende 50mb internet var. kablo ile 45 üstü alıyorum. wifi de ne yaparsam yapayım 100 mb kullandığım zamanlarda bile en fazla 35 alabiliyorum

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

harddisk'in yazım hızınıda dikkate alalım sineğin kıçına oklava sokmayalım.

wifi de güzel verim elde edebilmek için yayın kanalını doğru seçmek gerekir.

laptoptaki ethernet ve wifi kartının max değerlerini bilmek gerekir.

kablosuz olarak direk modemden farklı access pointten farklı alıyorsan kablo kalitelerini kontrol etmelisin.

eğer access point mesh ağı üzerinden bağlanıyorsa belki 300lük trafik %50 %50 kırılıyor olabilir onu da araştırmak gerek.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

bende 50mb internet var. kablo ile 45 üstü alıyorum. wifi de ne yaparsam yapayım 100 mb kullandığım zamanlarda bile en fazla 35 alabiliyorum

2.4 ghz üstünden kullanıyorsundur. Cihazların ve modemin destekliyorsa 5 ghz geçmeni öneririm. Çekimi gücü düşük ama hız yüksek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

AC teknolojisine geçmenizi tavsiye ederim.

Toplam Hit: 3592 Toplam Mesaj: 22
kablosuz