Kablosuz Uydu Alıcı Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Selam müridler, tv çok nadir izlerim haberler falan onun dışında hiç açmam ama evdekiler kullanıyor çoğunlukla. Yeni taşındığım evde tv yi koyacağım duvar ile merkezi anten portu farklı duvarda. salonun ortasından kıyısından köşesinden kablo geçirmeyelim çirkin oluyor diye bi bakayım dedim kablosuz bu iş hallolurmu diye ama hep internetli IP Tv ler var.  Tv de dahili uydu alıcı var ama o da anten istiyor. Ben istiyorum ki kablosuz şekilde televizyon izleyim ama internetsiz de olsun :D  Var mı öyle bir dünya onu da bilmiyorum da yokturdur heralde. Yoksa mecbur tv box ya da ip tv alacam :(

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

https://urun.n11.com/kablo-kanallari/kablo-kanali-25x16-yapiskan-bantli-P266347632

;)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ofis ortamı olsa dediğin olur ama evde kanal ? çok çirkin oluyor

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yanlışım yoksa uydu kablosundan 12 volt geçiyor hocam. Kablosuz olabileceğini zannetmiyorum.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Evdeki süpürgeliklerin fotosunu atabilir misin hocu? az maliyetli muhtemelen görüntü kirliliği yaratmayacak yöntem(ler) önerebilirim ne gereği var kablosuz zamazingolarla uğraşmaya?  kablosuz bişey almaktansa iptv veya tvbox al, interneti de artık komşudan (haberi olmadan) sömürürsün eğer akşam eve geliyorum da online oyun oynuyorum hanım bandwidth tüketmesin diyorsan. 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

@krypt bilmiyorum da kablosuz işi yalan gibi :D

@Tnrsk fiyat ok dediğin gibi :( manuel olacak heralde napalım

@SweetyVolty standart supurgelik hocam mecvur oralardan dolandıracam ama bu secer kapı giriyo araya o nasıl olacak bilmiyom da şimdi kendim yapsam sakatlık çıkabilir usta çağırsam o da kapıyı öpebilir hasarlandımı onu gözüm gördükçe söverim diye en uraşmadan yapim dedim de yok kablo dolanacak illa :( Aşağıdaki gibi salon 

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Plastik kablo kanllarının ahşap renkli olanları var. Onlar da olabilir.

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

duvarla yerin kesiştiği yerdeki süpürgelikleri söküp içinden kabloyu yürütebilirsin başka çaren yok.

kablosuz aktarıcılar için saçma saçma paralar ödemeye gerek yok

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Tamamen gucle alakali bir konu. Duvardaki anten portunda guc/gurultu orani 16dB falan ise, kablo cekmedeki amac, bunu en az kayipla tv ye aktarabilmek ki, saniyede aktarilan bit sayisi maksimum olsun, bit error az olsun, sonuc olarak goruntu net olsun, takilmasin vs..

Elbette mumkundur, hatta nest ve cisconun modelleri de var duymustum (emin degilim dogru oldugundan) ama throughput net bir sekilde dusuyordur saniyorum. Neticede porttan antene baglanti kaybi + anten verimindan kaynaklanan kayip + yolda uzaklikla karesi oraninda kayip + tvye taktigin anten verimi + baglanti kaybi. Bunlardan en onemlisi yolda olusan kayiplar,  cunku onunden biri gecse yayin kesilir, o frekansta yayin yapan baska cihazla karisir. Pratikte pek verimli olmaz sanki

All I need is a possibility.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    ilteris bunu yazdı

@krypt bilmiyorum da kablosuz işi yalan gibi :D

@Tnrsk fiyat ok dediğin gibi :( manuel olacak heralde napalım

@SweetyVolty standart supurgelik hocam mecvur oralardan dolandıracam ama bu secer kapı giriyo araya o nasıl olacak bilmiyom da şimdi kendim yapsam sakatlık çıkabilir usta çağırsam o da kapıyı öpebilir hasarlandımı onu gözüm gördükçe söverim diye en uraşmadan yapim dedim de yok kablo dolanacak illa :( Aşağıdaki gibi salon 

yahu ben de sandım ki tv ile port arası en az 30m falan var asdfADFAfASg.as

Süpürgelikler sökülmüyorsa ve ev henüz boyanmamışsa veya boyandığı boyadan evde varsa az biraz, bir matkapla duvarda kablonun güzelce sığabileceği bir yiv açabilirsin ve sonraısnda saten alçıyla falan doldurup zımparaladıktan sonra boyayabilirsin. 

Ay resmen detaylı anlatmaya üşendim adres ver gelip yapayım :D 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 1789 Toplam Mesaj: 13
uydu televizyon tavsiye yayın anten fikir