folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kaç Adet Mal Sığdırabilirim?

Kaç Adet Mal Sığdırabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

hocalar çok hastayım bi sürü iş var kafam darmadağın bi yardım lütfen

ölçüleri 11.9metre boy, 2.67m yükseklik, 2.34 eninde, konteyner var..

içine 1.6m en, 1.6m boy, 0.5m genişliğinde sarmal(kangal) boru sevkiyat edicez kaç adet sığar 57 diye rakam verdim ama bi hesaplarmısınız hocalar ?? 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Aynen hesapladığın gibi çıkıyor hocam ama sıkı sıkıya yani tıkabasa hesaplamış oluyoruz. Eğer esneme payları da var ise ya da ayrıca gönderim standartları böyle tıkabasaya uymuyor ise hata paylı versiyonu olarak yeniden hesaplanmalı.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Aynen hesapladığın gibi çıkıyor hocam ama sıkı sıkıya yani tıkabasa hesaplamış oluyoruz. Eğer esneme payları da var ise ya da ayrıca gönderim standartları böyle tıkabasaya uymuyor ise hata paylı versiyonu olarak yeniden hesaplanmalı.

Ben max 43 46 sığdırdım. hacimlerin bölümü zaten max sayı 58 . nasıl o ölçüleri tam sağladınız ki

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

70 tane rahat sığar gibi hesapladım kabataslak ama tekrar bi hesap yapıp yazarım

test 1 2
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

edit, yanlış hesap. :)

Caliber tarafından 03/Eki/15 17:03 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

abi :D öyle direkt bölüyon da tam yerleşmiyor işte .o sayı hiç boş yer kalmayınca çıkar . ayrıca 70 tane sığdırdım diyen müridin gözlerinden öpüyorum :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

teşekkürler hocam yüklemeyi yaptık 59 tane sığdırdık esneme paylarıda gelince. çok teşekkür ediyorum tekrar hocalarım 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    whopper bunu yazdı

abi :D öyle direkt bölüyon da tam yerleşmiyor işte .o sayı hiç boş yer kalmayınca çıkar . ayrıca 70 tane sığdırdım diyen müridin gözlerinden öpüyorum :D

Adam 1 tane de fazladan yerleştirmiş işte. Ayrıca yazdım oraya hocam paylarını vereceksin diye ama tahmini bir sayı verir bize ve yol gösterici olur. Buradan 70'i ben de kınıyorum. :D

khonyalim bunu yazdı

teşekkürler hocam yüklemeyi yaptık 59 tane sığdırdık esneme paylarıda gelince. çok teşekkür ediyorum tekrar hocalarım 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

edit ulan o kadar hesap yaptık :/ nası 59a kadar esnemiş ya helal olsun valla, katı cisim hesabıyla aşağıdaki gibi olması lazımdı ama :///

hacim hesabıyla olmaz ki içi boş sarmalın.

sarmalların çapı 1.6 metre heralde o yüzden en boy 1.6 demişsiniz. 1.6metrelik kısımlar 11.9 metreye ve 2.34 metreye denk gelicek ki en az boşluk olsun. 0.5metrelik kısım da 2.67 metreye denk gelicek. sırayla bölme işlemi yapıcan işte 11.9 metreye 1.6lık kaç tane sığar 7 tane hatta 70cm boşluk kalır onu da en son değerlendirebilirsin, hesabımızı yapalım o boşluğa kaç tane sığacağını da söyleyelim. 2.34lük kısıma 1 tane 1.6 gider, oradan da 74cm kalır. 2.67lik kısıma da 0.5 şeklinde 5 tane gider. 7x1x5 ten 35 tane kafadan sığar, az önce baktığımda 3.34 görmüştüm ondan 70 dedim :) şimdi 35+ boşluklar var bi de nasıl diziceğiniz, direk ortası boş olacak şekilde yere koyup üst üste diziceksiniz. yanda kalan boşluğa 7 tane daha koyabilirsiniz, en önde kapıyla arasında kalan boşluğa da 2 tane yan yana koyabilirsiniz, tabi kapak açılınca bi kaza olmaması için en başta 2 sarmalı arkaya yaslayabilirsiniz. toplamda 44 tane alır, hatam varsa düzeltirsiniz

aşağıdaki şekildeki gibi diziceksiniz anlatımım biraz karışık olmuş olabilir :)

hsyN tarafından 03/Eki/15 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

test 1 2
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

Adam 1 tane de fazladan yerleştirmiş işte. Ayrıca yazdım oraya hocam paylarını vereceksin diye ama tahmini bir sayı verir bize ve yol gösterici olur. Buradan 70'i ben de kınıyorum. :D

khonyalim bunu yazdı

vay nasını bu ölçüleriin cuk oturabileceği bi kombinasyon olduğun düşünmüyordum. boruları ezmiş olmayasınız hacı abi emin misin 59dan asdfsda

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

büyük başarı hocam bence de, şahsen 50 civarı bekliyordum. Hatta ön tarafta ufak boşluk bile kalıyor sanırım oraya da bi tane girer gibi. :D haha!

Caliber tarafından 03/Eki/15 17:05 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2037 Toplam Mesaj: 17
hesap mal metreküp