folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kaçak Elektrikle Bitcoin Üretenler Yakalandı

Kaçak Elektrikle Bitcoin Üretenler Yakalandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Bu haberi görmek isteyeceğinizi düşündüm mürid kardeşlerim. 

HABER:

Neredeyse bir fabrika kadar elektrik kullanan evlere Bitcoin operasyonu düzenlendi.

Bitcoin üretimi için yoğun elektrik ve donanımlı bilgisayarlara ihtiyacı olanlar, kaçak elektrik kullanarak neredeyse bir fabrikanın tükettiği elektriği tüketerek Bitcoin üretmeye başladı. 

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine (DEDAŞ) kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretildiği ihbarlarının yapılmasının ardından ekipler, denetimlerini sıklaştırdı. İhbar yapılan yerlerde neredeyse bir fabrika kadar elektrik tüketen ev ve iş yerlerine işlem yapıldı.

Kaynak : HaberOldun

alektamovikmovik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Tamam sabahtandır haberi biliyorum ama, elektrik ve bitcoin üretimini bir araya getirip, eşittir fabrika kadar elektrik harcamayla bağdaştıramadım bir türlü.. ne alaka bana anlatacak birisi varmı?

Tamam hadi Fabrika kadar elektrik harcanmış olabilsin, bitcoin ve elektrik arasındaki denklem nedir, donanımlı bilgisayarın çekeceği elektrikten ne olur ki?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Tamam sabahtandır haberi biliyorum ama, elektrik ve bitcoin üretimini bir araya getirip, eşittir fabrika kadar elektrik harcamayla bağdaştıramadım bir türlü.. ne alaka bana anlatacak birisi varmı?

Tamam hadi Fabrika kadar elektrik harcanmış olabilsin, bitcoin ve elektrik arasındaki denklem nedir, donanımlı bilgisayarın çekeceği elektrikten ne olur ki?

Dostum bitcoin üretimi yapan pc ler aşırı elektrik kullanıyor. Ve bu evlerde aldığım duyumlara göre 20 den fazla pc bulunuyormuş...

alektamovikmovik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

hocam mining yaparken %100 gpu cpu kullanıyor cihaz sanırım buda aşırı bir elektrik çekimine neden oluyor. twitterda biri 1 btc kazarken 1k USD elektrik masrafı oluyor diye yazmıştı ne kadar doğru bilmiyorum. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

hocam mining yaparken %100 gpu cpu kullanıyor cihaz sanırım buda aşırı bir elektrik çekimine neden oluyor. twitterda biri 1 btc kazarken 1k USD elektrik masrafı oluyor diye yazmıştı ne kadar doğru bilmiyorum. 

Vay be hocalar bu garip geldi bana.. Elektrik sobasından damı çok yakıyormuş yani..?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Vay be hocalar bu garip geldi bana.. Elektrik sobasından damı çok yakıyormuş yani..?

Çok çok daha fazla.

alektamovikmovik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Çok çok daha fazla.

Sanırım dumur haldeyim... Aydınlandım Tenkyu...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

KW: 36 Krş.

Tek pc 1500watt tüketim ayda 388 lira ediyor. Bilgisi olan diğer müridlerde paylaşırsa mining yapan veyahut yapacak olanlar bilgilenmiş olur.

EDİT : 

Güneş Enerji panelleri kullanılabilir diye düşünüyorum bu tarz sistemlerde. Evi, çatısı müsait olup mining yapmak isteyenler araştırsın. Karlı iş kanımca.

wordros tarafından 26/Ara/17 23:21 tarihinde düzenlenmiştir

alektamovikmovik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

yahu ne alaka hocam. İnternet kafelerde de 20 30 pc var. Oralarada baskın yapsınlar ozaman burada da btc mi kasıyonuz diye :D

her bir psu GTX 1050Ti olsa. bunlar hatırladığım kadarıyla 500w/saat yakıyolardı. (Hatam varsa düzeltin hocalar)
    20 tane GPU = 10000 watt/saat yani 10kw/saat

bir gün 24 saat ozaman 240kw/gün

bir ay 30 gün ozaman 7200kw/ay

İnternete yazında 1kw elektrik kaç tl diye 0.31 tl çıkıyor.
    ozaman 20 ekran kartının aylık yaktığı elektrik miktarı 223TL olarak hesaplanır.
    Şimdi sence bir fabrika ayda 223tl mi yakıyor  ?

Haydi bu fiyat sadece ekran kartı içindi. bunun anakartı var soğutucu fanları var. 150 tl daha ekle ki tutmaz 150 lira :D
    373TL mi yakıyor koca fabrika ? :D

wordros bunu yazdı

KW: 36 Krş.

Tek pc 1500watt tüketim ayda 388 lira ediyor. Bilgisi olan diğer müridlerde paylaşırsa mining yapan veyahut yapacak olanlar bilgilenmiş olur.

EDİT : 

Güneş Enerji panelleri kullanılabilir diye düşünüyorum bu tarz sistemlerde. Evi, çatısı müsait olup mining yapmak isteyenler araştırsın. Karlı iş kanımca.

Ha birde 1 pc 1500watt mı yakıyormuş ? O_O
    bizim bilgisayarlarda neden 750lik PSU var ozaman  ?

Ortalık karışıyor calculus differential filan sokucam az kaldı. Bilen birisi şu cahilliğimize bir ışık tutsun Allah rızası için :)

GodKlaus tarafından 26/Ara/17 23:25 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

yahu ne alaka hocam. İnternet kafelerde de 20 30 pc var. Oralarada baskın yapsınlar ozaman burada da btc mi kasıyonuz diye :D

her bir psu GTX 1050Ti olsa. bunlar hatırladığım kadarıyla 500w/saat yakıyolardı. (Hatam varsa düzeltin hocalar)
    20 tane GPU = 10000 watt/saat yani 10kw/saat

bir gün 24 saat ozaman 240kw/gün

bir ay 30 gün ozaman 7200kw/ay

İnternete yazında 1kw elektrik kaç tl diye 0.31 tl çıkıyor.
    ozaman 20 ekran kartının aylık yaktığı elektrik miktarı 223TL olarak hesaplanır.
    Şimdi sence bir fabrika ayda 223tl mi yakıyor  ?

Haydi bu fiyat sadece ekran kartı içindi. bunun anakartı var soğutucu fanları var. 150 tl daha ekle ki tutmaz 150 lira :D
    373TL mi yakıyor koca fabrika ? :D

Yazılanları biraz okusaydın keşke. 20 adete yakın pc bulunuyormuş. Ben gerekli kw açıklamasını yaptım. Cpu kullanımda elektrik tüketimleri farklı oluyor.

alektamovikmovik
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

kürtcoin is detected

“Fortes Fortuna Adiuvat”
Toplam Hit: 4109 Toplam Mesaj: 33
bitcoin üretim kaçak elektrik