Kafayı Yiyecegim Bu Laptopla

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

hocalar başbelası casper laptopum var bi tane normalde hertürlü nazına katlanırdım bazen üstünde tavayla menemen yapıyorum vs.

bikaç gündür açıyorum numlockla capslock tuşu yanıp sönüyor ve 10 dk. ya kapanıyor.format bile atamıyorum ki C: de bi sürü veri var. ne yapsam şaşırdım garantisi de dolmadı göndersem mi bilmiyorum. bi öneri hocalar bari verileri nasıl kurtarayım?

edit: fandan kaynaklı oldugunu düşünüyorum çok acayip sesli çalışıyordu ses kesildi fan sesi çok az geliyor. garantiye göndersem bendeki veriler gider mi ?

Parayla saadet olur, ayse olur, fatma olur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Google
    Google's avatar
    Erkek

ev arkadaşımın casperınada aynı şey olmuştu ışıklar yanıp sönüo 5 10 dk ya kapanıodu fanı temizledik bişey kalmadı tahmin ettiğin gibi fandan kaynaklı bi sorun muhtemelen aç temizle düzelir öyleyse.

Abra Kadabra
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

baba açıcam hiç durmicamda ottan boktan bi bant yapıştırmış puştlar garanti diye

çok pis kararsızım bişiler yapma konusunda

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

nos18 bunu yazdı:
    -----------------------------

hocalar başbelası casper laptopum var bi tane normalde hertürlü nazına katlanırdım bazen üstünde tavayla menemen yapıyorum vs.

bikaç gündür açıyorum numlockla capslock tuşu yanıp sönüyor ve 10 dk. ya kapanıyor.format bile atamıyorum ki C: de bi sürü veri var. ne yapsam şaşırdım garantisi de dolmadı göndersem mi bilmiyorum. bi öneri hocalar bari verileri nasıl kurtarayım?

edit: fandan kaynaklı oldugunu düşünüyorum çok acayip sesli çalışıyordu ses kesildi fan sesi çok az geliyor. garantiye göndersem bendeki veriler gider mi ?

usta şimdiye kadar garantiye gönderdiğim hernevi elektronik aleti önce bi format atıp geri yolladılar. başka bi pcye falan bağla. tanıdık servis varsa götür paraya kıy verilerin önemliyse.ya da bi şekilde yedekle öyle yolla garantiye. yoksa format atacaklarına kesin gözüyle bakıyorum ben.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

garantiliyse hiç dokunmamanı tavsiye ederim çünki elindeki laptop casper ve ilerdede sorun çıkartacağı malüm bir cihaz o yüzden garantiden olma en azından bi harici hdd ye kopyala bilgilerini küçük küçük daha sonra yolla garantiye

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

enesshn18 bunu yazdı:

garantiliyse hiç dokunmamanı tavsiye ederim çünki elindeki laptop casper ve ilerdede sorun çıkartacağı malüm bir cihaz o yüzden garantiden olma en azından bi harici hdd ye kopyala bilgilerini küçük küçük daha sonra yolla garantiye

bilgisayar açılsa onuda yapacam agalar ama 10 dk ya kapanıyo amk delircem cidden en iyisi format pahasına göndermek gibi geliyo

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam fan taraflarını süpürgeye tut, ufak bir live linux ile usb yada cdden girip bilgilerini çek, sonra götür servise söyle.

Büyük ihtimalle ısıdan kaynaklanıyordur.Casperlarda 1 sene geçince ısınma sorunu oluyor.işlemci için bakır soğutma çubuğumu ne vamrış bir de termal macun çözüyormuş durumu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

hocam fan taraflarını süpürgeye tut, ufak bir live linux ile usb yada cdden girip bilgilerini çek, sonra götür servise söyle.

Büyük ihtimalle ısıdan kaynaklanıyordur.Casperlarda 1 sene geçince ısınma sorunu oluyor.işlemci için bakır soğutma çubuğumu ne vamrış bir de termal macun çözüyormuş durumu.

bi de öyle deniyim hocam bi kaç gün önce güvenli modda gidiyodu şimdi o da yok. zaten pil çalışmıyo masaüstü gibi sürekli fişte :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

aynen elektrikli süpürgenin çeki gücü ile fan deliklerine tut. 

büyük ihtimal toz duvarı olmuştur. süpürge onu parçalayamayabilir ama bi kısmını çeker rahatlatır. sonra yedekler, format atarsın

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

http://www.notebookuzman.com/notebook-isinma-sorunu-ve-cozumu.html

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

nos18 bunu yazdı:

baba açıcam hiç durmicamda ottan boktan bi bant yapıştırmış puştlar garanti diye

çok pis kararsızım bişiler yapma konusunda

en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir hocam bende bi garantiye gonderr nolur nolmaz sonucta garantısı dolmamıs

Başkalarına hakim olan kuvvetlidir, kendine hakim olan kudretlidir
Toplam Hit: 2154 Toplam Mesaj: 16