Kaliteli 18650 Pil Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar,yurt dışından aldığım kafa fenerinde uzun süreli ve kaliteli düzeyde gerçek amper değerinde olan bir pil almak istiyorum.Türkiyede bu işi yapan orijinal satan neresi var ? Hangi 18650 pil markasını önerirsiniz ?

2900-3400 mah civarında olursa tadından yenmez.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

En iyi alabileceğin piller;

20A - 3000 mAh

Sony vtc6

Samsung inr18650-30q

10A - 3400 mAh

Sanyo Ncr18650ga

F/p olarak en iyisi 30q dur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

20A - 3000 mAh

Sony vtc6

Samsung inr18650-30q

10A - 3400 mAh

Sanyo Ncr18650ga

3400 mah olarak yani sonuç olarak panasonic firması yalan söylemeyecek diye düşnüüyorum NCR18650B Panasonic

bu iyi değil mdir ?

https://www.pilsitesi.com/PANASONIC-NCR18650B-3-7v-3400mAh-Li-Ion-Sarjli-Pil_3184.html 

mesela bu 

rapidhacker550 tarafından 05/Kas/17 13:31 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

20A - 3000 mAh

Sony vtc6

Samsung inr18650-30q

10A - 3400 mAh

Sanyo Ncr18650ga

3400 mah olarak yani sonuç olarak panasonic firması yalan söylemeyecek diye düşnüüyorum NCR18650B Panasonic

bu iyi değil mdir ?

https://www.pilsitesi.com/PANASONIC-NCR18650B-3-7v-3400mAh-Li-Ion-Sarjli-Pil_3184.html 

mesela bu 

O pil çok eski. 3 4 A gibi bir şey verebiliyordu. Kafa lambalarındaki ledler 20A ya kadar kullanabiliyor.

Bunu alırsınız ama parlaklık çok az olabilir ve pili her zaman %100 kullanılacağı için gerçek kapasitesi kullanılamayabilir.

Kafa lambasının driver ı nasıl? FET mi kullanılmış 7135 den mi? Kaç tane 7135 kullanılmış? Bunları söylersen 18650b nin yetip yetmeyeceğini anlayabiliriz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

20A - 3000 mAh

Sony vtc6

Samsung inr18650-30q

10A - 3400 mAh

Sanyo Ncr18650ga

bu iyi değil mdir ?

mesela bu 

O pil çok eski. 3 4 A gibi bir şey verebiliyordu. Kafa lambalarındaki ledler 20A ya kadar kullanabiliyor.

Bunu alırsınız ama parlaklık çok az olabilir ve pili her zaman %100 kullanılacağı için gerçek kapasitesi kullanılamayabilir.

Kafa lambasının driver ı nasıl? FET mi kullanılmış 7135 den mi? Kaç tane 7135 kullanılmış? Bunları söylersen 18650b nin yetip yetmeyeceğini anlayabiliriz.

hocam yolladım ürünü sana o kadar detaylı bilmiyorum.ama sanıyorum bana bu piller yetecek gibi geliyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Hocam elektronik sigara cihazlarında da bu model piller kullanıyoruz.

şu an da en stabil ve güveniliri Sony vtc5 pil diye biliyorum, kendim de kullanıyorum, tavsiye ederim.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

https://www.pilsitesi.com/SONY-VTC6-18650-3-7V-3000mAh-Li-ion-Sarjli-Pil-2-Adet-Pil-1-Adet-Pil-Kutusu_3547.html

bu daha mı mantıklı acaba ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Al gitsin

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

Senin fener için ise 30a 20a ya bakmana  gerek yok hocam.  Alt tarafı fener kullanacaksın. Amperi yüksek olsun yeter. Mesela LG hg2. 

Edit: elektronik sigara ile kıyaslama. Onlar watt olarak yüksek çektiği için A değerleri yüksek pil ihtiyaçları doğuyor sana 10a yeter diye düşünüyorum. Mah yüksek olsun yeter. 

BosphorusPasha tarafından 05/Kas/17 18:37 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

Senin fener için ise 30a 20a ya bakmana  gerek yok hocam.  Alt tarafı fener kullanacaksın. Amperi yüksek olsun yeter. Mesela LG hg2. 

Edit: elektronik sigara ile kıyaslama. Onlar watt olarak yüksek çektiği için A değerleri yüksek pil ihtiyaçları doğuyor sana 10a yeter diye düşünüyorum. Mah yüksek olsun yeter. 

şimdi herkes farklı bir şey diyor anlamadım gitti gerçekten :D

aklıma sony vtc6 yattı açıkçası.

https://www.pilsitesi.com/SONY-VTC6-18650-3-7V-3000mAh-Li-ion-Sarjli-Pil-2-Adet-Pil-1-Adet-Pil-Kutusu_3547.html 

bunu sipariş verecektim yani 50 tl maximum veririm diyordum öyle olacak gibi

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

resimdeki piller ise sahte gibi gözüküyor

http://www.esigaram.us/konu/sony-vtc5-orijinal-ve-sahte-arasindaki-farklar.7198/

Genki tarafından 05/Kas/17 23:55 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3323 Toplam Mesaj: 22
pil şarj edilebilir pil 18650 pil