folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kalorifer / Petek Temizliği Gerçekten İşe Yarıyormu

Kalorifer / Petek Temizliği Gerçekten İşe Yarıyormu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Arkadaşlar peteklere çeşitli kimyasallar kullanıp su ile içini temizliyorlar bu işlem gerçekten işe yarıyormu bu işlemi yaptıran varmı aranızda,

Örnek Video,

https://www.youtube.com/watch?v=9osZKf-Ev8s

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheLaz
    TheLaz's avatar
    Erkek

evet işi gerçekten bilenine yaptırırsan yarıyor. Mesela üst kısımları ısınıp alt kısımları ısınmayan peteği temizlediğinde 2 açıdan da olumlu sonuç alıyorsun. Yarıyor yani

[URL=https://datesnow.life]Verified Women[/URL]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

denildiğine göre işe yarıyormuş.

kombiyi temizlettik onda eminimde,  son zamanlarda petek de düşünmeye başkadık

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

eger izmirde yaptırmak isteyen olursa  benım arkadasım bu işi profosyonel yapıyor ve cokk uygun www.izmirpetekbakimi.com  burdan ulasabilirsiniz

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Bu yöntemi hiç uygulatmadık ama temizlik işe yarıyor. Birkaç yıllık petek altı ısınmıyor diye temizlenince içinden zift gibi katı madde çıkmıştı. Şu an canavar gibi ısınmaka ve ısı yaymakta.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

ben kendim yapıyom kombinin su basıncını yükseltip peteğin bi vanasını açıyom hem hattı temizliyo hem peteği her petek için yapıyom su basıncı düştüğünde tekrardan kombinin altındaki vanayı açıp hattaki basıncı yükseltiyom tekrar açıyon peteğin altındaki vanayı simsiyah çıkıyo ne varsa tıkanıklığa göre değişir ama sıcaklık bi %20 arttar yani

..Morali hep bozuk olan insan..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı

ben kendim yapıyom kombinin su basıncını yükseltip peteğin bi vanasını açıyom hem hattı temizliyo hem peteği her petek için yapıyom su basıncı düştüğünde tekrardan kombinin altındaki vanayı açıp hattaki basıncı yükseltiyom tekrar açıyon peteğin altındaki vanayı simsiyah çıkıyo ne varsa tıkanıklığa göre değişir ama sıcaklık bi %20 arttar yani

ulan bide bi kokuyo igrenç yavv. o kokunun sesbebi ne olaki. pas degil heralde. siyahtan koyu laciverte kada değişken renk vardı.

komple petekleri doldurup boşalttık, ardından tek tek petekleri söktük taktık, birde elde :D. ardından peteklerdeki havayı aldın mı tamamdır, her petek için, üstteki vanadan.

RitmFarbRacourci tarafından 28/Oca/16 20:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Uzman buldum bir tane 250 liraya yapacak, adamın demesi tek tek petek yapma hikaye abi diyor cam suyunu ilaç diye basıyorlar tüm petekleri 1 saatte yapıp gidiyorlar dedi, bu 8.5 bar ile ana tesisatran girip 2.5 saatte temizleme işlemi yapıcam dedi, sonucu bura yazarım. Ayrıca o peteği üstünün ısınması altının az ısınması normalmiş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Uzman buldum bir tane 250 liraya yapacak, adamın demesi tek tek petek yapma hikaye abi diyor cam suyunu ilaç diye basıyorlar tüm petekleri 1 saatte yapıp gidiyorlar dedi, bu 8.5 bar ile ana tesisatran girip 2.5 saatte temizleme işlemi yapıcam dedi, sonucu bura yazarım. Ayrıca o peteği üstünün ısınması altının az ısınması normalmiş,

Kaloriferler yandığında bak üstten ısınmaya başlar. Üstün daha sıcak olması normal.

Toplam Hit: 1025 Toplam Mesaj: 9
petek temizliği