Kalp Bypass Ameliyatı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba mürit ve mürideler.

Bir yakınıma kalbinde bulunan bazı damarların daralması sonucunda bypass ameliyatı olması gerektiğini söylemiş doktorlar. Bir kaç gün önce fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Anjiyo oldu bugün özel hastanede doktorlar stent takmanın yararsız olacağını bypass ameliyatı olmak zorunda olduğunu söylemişler. Hasta da hiç iyi durumda değil. Doktorlar isterseniz hastayı alın götürün gece acile götürün kalbi sıkışıyor vs diye belki devlette ameliyat ederler ama çok zor dedi. Zaten devlet hastanesinden özel hastaneye sevk edildi hasta.

Şimdi doktorlarla görüşme sonucunda doktorlar ameliyatın 20 bin liradan başlayıp diyalize bağlı kalması durumunda 150-200 bin liraya kadar ameliyat masrafının çıkabileceğini söylemişler. Bu tutarı ödemeleri çok mümkün değil. Araştırdığın kadarıyla SGK bu ameliyatı karşılıyormuş hatta 5510 sayılı kanun gereğince hastanelerin de bu ameliyattan ücret almaları suçmuş. 

Daha önce bypass ameliyatı olan yakınınız vs var mı? Bu kadar yüksek meblağlar isteniliyor mu bypass ameliyatında ? Hasta bu arada İstanbulda şu an sanırım beykent hastanesinde.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

acil şifalar dilerim , sağlık bakanlığına şikayet etmeyi denediniz mi, hocam eğer elinde belgeler varsa bir gönder kız kardeşim kardiyoloji uzmanı gösterebiliriz.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

acil şifalar dilerim , sağlık bakanlığına şikayet etmeyi denediniz mi, hocam eğer elinde belgeler varsa bir gönder kız kardeşim kardiyoloji uzmanı gösterebiliriz.

Hocam pm gönderdim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam lanet olsunki sistem boktan , gılıçdar batırdıya :D

şimdi yasal ücret diye birşey var 

örnegin devlet diyorki özel hastaneye  sen A sınıfı hastaneysen benim belirlediğim ücretin 2 katını talep edebilirsin 

yani  

muayene devletin belirlediği 50 tl ise    özel senden sgk lı 100 tl alabilir  hems enden 100 tl alıyor bide devlette 50 tl veriyor hastaneye .

ameliyatlarda iş şöyle ilerliyor seni ameliyat ediyor ama gider olaak konaklama vb.. ücreti gösteriyor  o yüzden ameliyatla ilgili detaylı fatura alırsan şikayet ettiğinde paranı sana öderler hastaneyede cirosu üzeridnen %5 mi neydi ceza keserler .

ameliyat , muayene koduna göre bakabildigimiz bi site vardı sgk nın ona bulamadım bulursam atarım sana . 

şuraydı sanırım

https://gss.sgk.gov.tr/SaglikHizmetSunuculari/pages/ilaveUcretHesaplama.faces

örnegin endoskopi ücreti

https://prnt.sc/afw98PzF0xIC

bu süreçte ameliyatını olur sonra parayı öder faturayı alır şikayet edersin   ameliyat olmaadan şikayet edersen  seni ameliyat etmeyebilirler. 

KaptaN tarafından 22/Nis/22 18:39 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam ücret alınamaz çıkıyor.

https://ibb.co/q5Kn9bB

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

son güncel durum nedir bilemiyorum ancak annem bypass oldu 10 yıl önce .  hastanelerde az sürünmedim

olay şöyle teşhisi biri koyar sonrası kime gideceğim ve hangi doktordan yaptıracağın sana kalmış

özel hastaneye gitmek istersen yolunmakta istiyorum demektir

ne gerek var

devlet hastanesinede muayene olursun

oradaki doktor ben yapmam riskli derse

üniversitelerde professör yada doçenlerden birine 200-300  tl versin muayeneye gitsin

o adam zaten ameliyet deyince hocam siz yapın diyeceksin

özel olarak yapar.

bütün tahlil yatış ne varsa devlet karşılar ama adam özel yaptığı için ona ücret ödersiniz

bir katarakt ameliyetı 2000 tl olduğuna göre

kalpte yine 2-3 katı vardır sanırım. 

bu işi en ucuza mal etmenin yolu bu

yok illa özel derseniz bilemiyorum durumları

ancak özel olacak diye iyi olacak diye birşey yok

devlet hastanesi yapmadığına göre sanırım hastanın ameliyetı riskli şeker tansiyon gibi ek bir problemi var yada çok yaşlı

iyi bir doktor bulun 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

1. o ameliyat için eğer hastanenin sgk anlaşması varsa ki büyük ihtimalle vardır. o ameliyat ücretsizdir. ameliyattan sonra yoğun bakıma giderse yoğun bakım ücretsizdir. diyaliz zaten ücretsiz 

hastane bin türlü katakülle yapacak yok şöyle yok böyle diye sizden herşey için para istiyecek. alacağın faturada herşeyin kalem kalem yazması lazım özel hizmet bedeli, hastane masrafı diye abuk subuk şeyler yazacaklar. sakın kabul etmeyin ne ameliyatı için para verdiyseniz onu yazdırın. okadar ödemeyi havale yapın açıklamayada şu hastanın şu ameliyatı işlemi diye belirtin. sonra bunları cimer üzerinden güzel bir dilekçeyle yazın ekleyin sonra hastanenin bir yanlışlık olmuş parayı iade yapmak için iban alalım diye aramalarını bekleyin. ( özel hastanede çalışıyorum) o parayı sike sike geri alırsınız ama köprüyü gecene kadar ayıya dayı deyin ve suyu bulandırmayın

Yav he he
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

1 2  sene önce bizim bi akraba ambulansla acil girişli olarak özel hastanede olmuştu 5 kuruş para vermemişti

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Kartal Koşuyolu kalp hastanesi Türkiye'nin en iyi kalp hastanesi sigortası varsa yakınınızın orada ameliyatı olabilirler. Babam bypass , annem ise kalp krizi ile oraya gitti stent taktılar 3 gün yoğun bakımda kaldı 2 gün oda da. Bunlar içinde tabi ki bir ödeme yapılmadı sigortalı oldukları için.

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mert045
    Mert045's avatar
    Erkek

kalp damar yoğun bakımda çalışıyorum özel ve kurumsal bir hastanede. paket içerik olarak devlet bypass ameliyatının tüm giderlerini karşılıyor. yoğum bakım yatağı parası dahil. fakat yoğun bakım sonrasında serviste yattığı günler için yatak parası takep edebiliyorlar, o da öok bir şey tutmaz

Ördek çükü gibi birşey bu hayat, Tuhaflığı ölümden geliyor, Daha doğrusu doğmaktan.(CY)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek
    Mert045 bunu yazdı

kalp damar yoğun bakımda çalışıyorum özel ve kurumsal bir hastanede. paket içerik olarak devlet bypass ameliyatının tüm giderlerini karşılıyor. yoğum bakım yatağı parası dahil. fakat yoğun bakım sonrasında serviste yattığı günler için yatak parası takep edebiliyorlar, o da öok bir şey tutmaz

hocam servis olayında ödeyeceğin para hastanesine göre değişiyor sanırım .  Medicalparkta 2 yıl evvel geceliğe 800 tl ücret talep ettiler.Otel faturası kestiler 

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
Toplam Hit: 1310 Toplam Mesaj: 14
ameliyat bypass