folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kanas Tüfeği İle İlgili Bilgi

Kanas Tüfeği İle İlgili Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

Kanas ( Dragunov ) Uzun Menzilli Keskin Nişancı Tüfeği

Dragunov Türkiye'de bilinen adı ile Kanas, Rus yapımı, yarı otomatik, uzun menzilli Keskin nişancı tüfeği.
    Evgeniy Fedorovich Dragunov tarafından 1985 - 1963 yılları arasında Sovyetler Birliği'nde yapılan Kanas, AK-47'nin 300 metre üzerindeki mesafelerde etkisiz olmasına alternatif olarak tasarlanmış ve üretilmiş bir tüfektir.
    Kanas'ın diğer keskin nişancı tüfeklerine nazaran dir diğer artı özelliği ise keskin nişancı tüfeklerinin küçük olan şarjör kapasitesinden fazlasına sahip olmasıdır.7.62X54 mm R'lik mermi kullanılır.

Kanas ile beraber kullanılabilen dürbün.

Genel Özellikler                                      :
    Çeşidi : Keskin Nişancı Tüfeği
    Ülke : Rusya
    Tasarımcı : Evgeniy Fedorovich Dragunov
    Tarih : 1963

Fiziksel Özellikler                                   :

Namlu Uznuluğu : 610 mm
    Uzunluk : 1225 mm
    Dürbün : PSO1   NCO1
    Ağırlık : 4,55 kg

Atış Özellikleri                                        :
    Namlu Çapı : 7,62
    Mermi Türü : 7,60x54mm R
    Merminin Çıkış Hızı : 830 m/san
    Azami Menzil : 1300 m
    Etkili Menzil Dürbünlü : 1000 m
    Atış Değeri : 3-6 mermi/dk

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    call of 4 te var süper bişi çatır çatır indiriyon ıraklıları hem yarı otomatik hem bu kadar etki olması süper işi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hitman oynayan arkadaşlar bilir bu silah vardı hitman 2 : silent assain ve 1 de

hitman 2 de metroda baslıyor gidip dolaptan tüfeği alıyorsun

hitman 1 de oyunun 3 . bölümünde japon adamlar bi yerde bulusuor asansörle catıya cıkıorsun , ordan vuruorsun adamı sonra helikopter falan geliyor :)

hey gidi günler hey..:)

ayrıca shooter filmindeki o sarımsı bi silah vardı adam evini terketmeden atış talimi yapıyordu süper bi şey onu tek gecerim :P

[22817//kaanabak]
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

tacir bunu yazdı:
    -----------------------------
    call of 4 te var süper bişi çatır çatır indiriyon ıraklıları hem yarı otomatik hem bu kadar etki olması süper işi

doğru oyundaki en işlevsel silah çat çat indiriosun adamları kanasla bitirdim gibi bişe oyunu

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    Zamanına göre çok iyi tüfek.Halende kullanılabilir. kalasnikof gibi çamurda,suda,bokta herşeye sokup çıkarın gene ateş edebilen bir tüfektir.Tutukluk yapmaz pek.Attığı mermi çok etkilidir.Kolunuzu koparabilir. Ama ak-47 yi buna değişmem :)

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

kannas kullandım askerde mükemmel bir silah .asla sektirmez. Ruslara hayranım.silah işinden çok iyi anlıyorlar.

işte son yaptıkları pcp havalısilah .bir yıla kadar ülkemize ithalatı yapılcapı söyleniyor.ilk müşteriside benim.şu işçiliğe bakın ya .lüzumsuz aparatı yok.dipcik vs..derli toplu süper bir pcp

Temel adalettir .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek
    zigana bunu yazdı:

kannas kullandım askerde mükemmel bir silah .asla sektirmez. Ruslara hayranım.silah işinden çok iyi anlıyorlar.

işte son yaptıkları pcp havalısilah .bir yıla kadar ülkemize ithalatı yapılcapı söyleniyor.ilk müşteriside benim.şu işçiliğe bakın ya .lüzumsuz aparatı yok.dipcik vs..derli toplu süper bir pcp

güzel bir havalı tüfek bu evet haberim oldu bu tüfekten özellikle p90 zırh delici tam otamatik silaha benzediği için seviyorum bunu

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

Nurky bunu yazdı:

...ayrıca shooter filmindeki o sarımsı bi silah vardı adam evini terketmeden atış talimi yapıyordu süper bi şey onu tek gecerim :P

CheyTac m-200 intervention o silahın adı. Dunyanın en iyi keskin nisanı tufegi olarak kabul edilir. abd ordusu envanterine 1-2 sene once girmistir. TSK envanterinde 11 adet olup bordo bereliler tarafından kullanılmaktadır. 2800 metre mezili ile dehset bir silahtır. firmanın ozel uretimi olan mermileri kullanır buda silaha ayrı bir olumculluk katar. CheyTac taktiksel bilgisayar ve kestrel 4000 ruzgar/sıcaklık/nem/atmosfer basıncı sensorleri vardır. bu ozellikleri sayesinde 2.8km den tenis topu buyuklugunde hedefe nokta atısı yapabilir. resmini gordugumde bile kendimden gectigim muazzam bir silahtır.
    kannas artık modası gecmis eski bir silahtır. zaten uretilis amacı yakın muharebede ak nin yetersiz kaldıgı menzilde dusmana zaiyat verdirmektir. gunumuzde hicbir modern ordu bu silahı kullanmamaktadır. bu silahın yerini m-24 m-82 m-95 gibi silahlar almıstır. ama tabiki eskinin en iyi silahıdır.(uzun menzil babında)

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    len adam tükeğin bilgilerini vermiş:D millet oyunları konuşuyor:D en ayak anlamadım:D

Boş İşler Uzmanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek
    sanat harikasi!

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hyb
    hyb's avatar
    Erkek
    ayrıca çok nazik bir silahtır yere düştüğü zaman bir daha ayar tutumaz(kendimden biliyom  oyunlardan değil)

........................................
Toplam Hit: 48962 Toplam Mesaj: 13