folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Kapalı Ve Ekranı Çalışmayan Telefondan Veri Çekmek

Kapalı Ve Ekranı Çalışmayan Telefondan Veri Çekmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Merhaba. Elimde bir adet Galaxy S5 mevcut. Eski kullandığım telefonumdu. Şarj soketinde sorun vardı ve şarjı bittiğinde kapandı bende gidip iphone 8plus aldım :D

Şimdi rafta tekrardan gözüme çarptı. Benim bunun içindeki verileri geri alabilmem için neler yapmam lazım ?

Sim kartı takılı değil ve telefonun kendi pin kodunu biliyorum fakat ekran kırık olduğu için göremiyorum/tıklayamıyorum.

USB Debugging modu açık mı kapalı mı bir fikrim yok.

İnternetten ne olduğu belirsiz programları indirip denemek gibi birşey yapmam söz konusu dahi değil :D

Yardımlarınızı bekliyorum (:

Edit : Şuanda telefon kapalı fakat usb kablo ile bilgisayara bağladığımda USB bağlantısını algıladı fakat şuanda hala telefonumun içinde ne var göremiyorum :S

GodKlaus tarafından 07/Tem/19 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Root yoksa ekranda lock varsa, cihaza erisemezsin ancak sarj eder

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hdmi kablo ile televizyona bağla. Ekrana televizyondan bakarak cihazı kullan diyeceğim ama soketi sorunlu diyorsun. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hdmi kablo ile televizyona bağla. Ekrana televizyondan bakarak cihazı kullan diyeceğim ama soketi sorunlu diyorsun. 

hdmı kablo mu ?
    Telefonda öyle bir giriş yok ama sanırım bahsettiğin şey hocam usb type c <--> HDMI. Öyle bir kablo elimde yok ama bulup deneyebilirim.

Ayrıca biraz hatalı anlatmışım. Şarj soketi sorunlu, bozuk değil :D Yni biraz yukarı aşağı oynatınca şarj oluyor yada pc ile bağlantı kurabiliyorum.

Şuana kadarki en düzgün çözüm yolu olarak HDMI ile ekrana bağlayıp oradan devam etmek olarak görülüyor.

Bu kısımda peki be bu bağlantıyı sağladıktan sonra telefon ekranını direkt olarak TV'de görebilecek miyim ?

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=_VAAT2UiZVs

30 lira falan kablo N11 gibi yerlerde. Al işini gördükten sonra iade edersin veya etmezsin koy bi köşede dursun sen bilirsin. 

Bu arada ekran kırık diyorsun peki dokunmatik çalışıyor mu ? Telefon dokunmalara tepki veriyor mu ? Tepki vermiyorsa çoklayıcı ile bağlayıp mouse takman gerekecek.

mkyb tarafından 07/Tem/19 22:48 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=_VAAT2UiZVs

30 lira falan kablo N11 gibi yerlerde. Al işini gördükten sonra iade edersin veya etmezsin koy bi köşede dursun sen bilirsin. 

Bu arada ekran kırık diyorsun peki dokunmatik çalışıyor mu ? Telefon dokunmalara tepki veriyor mu ? Tepki vermiyorsa çoklayıcı ile bağlayıp mouse takman gerekecek.

Telefonun dokunmatiği tepki veriyor. Şuanda bir tane uygulama ile çekmeye çalışıyorum fakat üyelik istiyor.

Bildiğin free bir uygulama var mı acaba ? Link versen hemencecik halledeyim :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.fileman

telefondaki dosyalara browserdan erişmeni sağlanya bir arayüz açabiliosun bununla.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Duplicate olmuş pardon...

Shuqufe tarafından 07/Tem/19 23:21 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Shuqufe bunu yazdı

telefondaki dosyalara browserdan erişmeni sağlanya bir arayüz açabiliosun bununla.

telefon ekranını göremediğim için bu seçenek geçersiz hocam :(

Samsung Kies ile deneyeyim dedim onunla da olmadı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    Shuqufe bunu yazdı

telefon ekranını göremediğim için bu seçenek geçersiz hocam :(

Samsung Kies ile deneyeyim dedim onunla da olmadı.

tv ye bağladın sandım pardon :(

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek

Bende de bir ekranı kırık görüntü gelmeyen bir telefon var ya çakma Çin malı ekran alıp takacam usb den verileri çekecem yoksa ekran çalışmadan almak zor bende çok uğraştım. Yeni bir yöntem bulunsa çok iyi olcak bu durumlar için. 

Toplam Hit: 1993 Toplam Mesaj: 17
veri galaxy s5 kırık ekran data recover