folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kara Harp Okulu(Sağlık Bilgisi Olan?)

Kara Harp Okulu(Sağlık Bilgisi Olan?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Merhaba müridler kara harp okulu sınavlarına girdim puanımdan dolayım mülakatalara ve sağlık testlerine çağırıldım hepsini başarı ile geçtim en son olarak sağlık için hastaneye yönlendirdiler 11 tane heyetin 10 tanesinden sağlam raporu aldım daha sonra iç hastalıkları kan değerlerimin düşük olduğunu söyledi ailede akdeniz anemisi olan var mı dedi? bizim ailede hep biz akdeniz anemisiyiz der diye var dedim sonra üst hastaneye sevk etmiş gittim ona da 3 tüp verdim kimsenin bir bilgisi yok bu yüzden elenir miyim elenmez miyim? 

teğmen sorun olmayacağını söyledi bir arkadaşımın babası doktor o eleniyorsun dedi 

günlerdir kafamın içinden gitmiyor bu moralim bok gibi oldu yemek yerken bile aklıma geliyor insanlar çürük sanıyor beni ne yapsam bilemiyorum

varsa en azından net bi bilgisi olan cevap verirse sevinirim

moda not:konuyu nereye açacağımı bilemedim ve konu sağlık bilgilendirmesi değil yönetmelikte eleniyor muyum onu sormak için açtım 

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Onu boşver ne kadar asker olmak istiyorsun askerlik nedir bunları kendine sor etrafa sor ondan sonra üzül dostum hayırlısı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

Onu boşver ne kadar asker olmak istiyorsun askerlik nedir bunları kendine sor etrafa sor ondan sonra üzül dostum hayırlısı 

hocam ben asker değil direkt kara havacı olmak istiyorum yani 3.sınıfta pilotaj eğitimi alıp helikopter pilotu olmak için buraya girmek istiyorum 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

TSK Sağlık Yönetmeliği: http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.20158136.pdf

FMF(Akdeniz ateşi) için bazı maddeler var ama Akdeniz Anemisini bilmiyorum.(İkisi aynı mı onuda bilmiyorum. Bir maddenin B ve D bendine uyuyorsan almayabilirler).

Askerlik muayenesinde linkte bulunan maddelere göre karar veriyorlar. Kemiklerim zayıf diye madde bilmem kaç b bendinden muaf verdiler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    h0rtl4kk bunu yazdı

TSK Sağlık Yönetmeliği: http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.20158136.pdf

FMF(Akdeniz ateşi) için bazı maddeler var ama Akdeniz Anemisini bilmiyorum.(İkisi aynı mı onuda bilmiyorum. Bir maddenin B ve D bendine uyuyorsan almayabilirler).

Askerlik muayenesinde linkte bulunan maddelere göre karar veriyorlar. Kemiklerim zayıf diye madde bilmem kaç b bendinden muaf verdiler.

akdeniz ateşi ciğerle alakalı hocam bu direkt kansızlık 

No way out
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

TSK sağlık yeteneği yönetmeliği madde 35 A/2 ye göre değerlendirileceksin.

Verecekleri sağlık kodu A35/F2 olacak.

Asker öğrenci olup olamayacağına karar vermek heyetin kararına bağlı ama b-d maddeleri içerisinde olsaydı kesinlikle olamazsın derdim.

Ayrıca kara havacılık ile 3. sınıfta eğitimin bir bağlantısı yok, sadece sınıflandırmalar belli oluyor 3. sınıf sonunda.

Sınıflandırma işi tamamen şans yani kara havacı olamayabilirsin. İşimi garantiye alacağım diyorsan ilk 3 e girmen lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Asker öğrenci olup olamayacağına karar vermek heyetin kararına bağlı ama b-d maddeleri içerisinde olsaydı kesinlikle olamazsın derdim.

Ayrıca kara havacılık ile 3. sınıfta eğitimin bir bağlantısı yok, sadece sınıflandırmalar belli oluyor 3. sınıf sonunda.

Sınıflandırma işi tamamen şans yani kara havacı olamayabilirsin. İşimi garantiye alacağım diyorsan ilk 3 e girmen lazım.

komutanım taşıyıcı olduğumdan şüpheleniyorlar hasta olsam bile eleme sebebi midir? sonuçta 10 tane sağlam raporum var ve bu şey bu zamana kadar ilk defa çıktı kaç defa kan verdiğim halde doktor emin olamadığı için üst hastaneye sevk etti

gerçekten olmak istediğim için ilk 3 te bile bitiririm yeterki şu okulu bir başarıyla kazanayım 

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ben de halsizlik şikayeti ile gittiğim hastanede talasemi-akdeniz anemisi olabilir zart zurt dedi devit ve bir demir hapı verdi halsizlik düzeldi. Bir daha değerlendirme vs olacaksa bi doktora git değerleri düzeltmesi için yazsın bişiler. Doğal yollar ile de soyun dökün çık güneşin altına günlük 30-60 dakka arası güneşlensen de faydası olur . Bildiklerim bukadar.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Normal askerlik için Akdeniz anemisi muafiyet sebebi diye biliyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

komutanım taşıyıcı olduğumdan şüpheleniyorlar hasta olsam bile eleme sebebi midir? sonuçta 10 tane sağlam raporum var ve bu şey bu zamana kadar ilk defa çıktı kaç defa kan verdiğim halde doktor emin olamadığı için üst hastaneye sevk etti

gerçekten olmak istediğim için ilk 3 te bile bitiririm yeterki şu okulu bir başarıyla kazanayım 

Ben de tam bilmiyorum hocam neye göre elediklerini veya askeri öğrenci olur kararı verdiklerini ama akdeniz anemisi varsa elenme ihtimalin yüksek.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Ben de tam bilmiyorum hocam neye göre elediklerini veya askeri öğrenci olur kararı verdiklerini ama akdeniz anemisi varsa elenme ihtimalin yüksek.

komutanım aileden gelen bu

yani %70-%80 taşıyıcıyım 

+ hastalık çok tehlikeliymiş ölüme bile sebep oluyormuş ama hiçbir belirtisi yok bende 

No way out
Toplam Hit: 4676 Toplam Mesaj: 35
sağlık kara harp okulul akdeniz anemisi