folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Karadağa Taşınmayı Planlıyoruz Bilgisi Olan Var Mı ?

Karadağa Taşınmayı Planlıyoruz Bilgisi Olan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

Ben yeni yerleşmeye başladım, yavaş yavaş taşınıyorum. Oturum izni almak şirket kurarak basit ama aile üyeleri için oturum izninin yenilenmesi için aile üyelerinin en fazla 1 ay ülke dışına çıkabilirler. Şirket kurulumu için lokal bir muhasebeci ile çalış, türkler gereksiz pahalı fiyat çıkartıyorlar. Eğitimi Finlandiya ile benzer sadece üniversite eğitimi kötü, ülkede tek üniversite var ve genelde yerel halk üniversite okumak için başka ülkelere gidiyorlar. Başkasının yanında çalışmak çok fazla gelir yaratmaz ama oto yıkama detailing yaparsanız iyi para kazanırsınız. Gıda ve turizm acentesi işini karadağca öğrenmeden girişmeyin ve damak zevkleri bize göre çok farklı. Çoğu internet sitesinde ilanlar çok eski güncel sayılabilecek tek site burası ama burada ilanların güncellenme tarihine bak srbija-nekretnine.org  Birde aile birlikte taşınmak istiyorsanız en az 6 aylık giderlerinizi karşılayacak maddi kaynak ayarlamanız lazım, diğer türlü çok stresli olur, youtube da geldimgordum diye bir kanal var onun videolarını izleyip fikir edinebilirsin.

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelebeksim
    kelebeksim's avatar
    Erkek

suriyeden hallice, irandan kötü.

gelişmemiş bir ülkeye niye taşınırki insan.

tr nin karadağ ile aynı seviyeye düşmesi için doların 50 lira olması lazım.

o zamana kadar karadağda yaşamak için mantıklı hiç bir sebep yok.

tr de herhangi bir köye yerleş daha rahat yaşarsın.

çocukların yeterli eğitimi alamaz o ülkede.

tr den gitmek gibi bir düşüncen varsa, daha gelişmiş kolay kaçabileceğin ülkelere bak; almanya, kanada, abd vs.

kelebeksim tarafından 10/May/23 11:21 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    kelebeksim bunu yazdı

suriyeden hallice, irandan kötü.

gelişmemiş bir ülkeye niye taşınırki insan.

tr nin karadağ ile aynı seviyeye düşmesi için doların 50 lira olması lazım.

o zamana kadar karadağda yaşamak için mantıklı hiç bir sebep yok.

tr de herhangi bir köye yerleş daha rahat yaşarsın.

çocukların yeterli eğitimi alamaz o ülkede.

tr den gitmek gibi bir düşüncen varsa, daha gelişmiş kolay kaçabileceğin ülkelere bak; almanya, kanada, abd vs.

avrupa birliği mevzusundan ötürü düşüncemiz. 

ayrıca oturum aldıktan sonra diğer avrupa birliği olmayan ülkere de geçebiliriz.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

karadağ senelerdir milleti tokatlamak için kullanıyor bu avrupa birliği mevzusunu benim bildigim on senedir var. Hatta birkaç arkadaş orada şirket falan kurdu birkaç aracı vasıtasıyla heriflere düzenli para yolluyor muhasebe giderleri adi altinda ama bir halt olacaği yok. O tur seylerden coguda paravan milleti tokatlama. Gidip gezmek için güzel yer. Git önce bi gez derim. Fakat konu gitmeye gelince,  bir becerin varsa git derim. Yani dilini dahi bilmediğin bir yerde oto yıkamacılık yapma fikri kusura bakma kardeş ama bana saçma geldi. onun bunun gazına gelme bu tür şeylerde yada trden şunu götüreceğim orada su kadar karla satacagim falan dersen bilemem.

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Sırp ve Yugoslav kültürü hakim, 

Ülkenin Kuzey bölgelerinin gelişmişlik seviyesi, güney bölgelerine göre daha zayıf.

Arnavutluk sınırında olan Ulcin, Müslüman nüfusun ağırlıkta olduğu bir yer.

TİKA, Karadağ'da özellikle kuzey şehirlerde aktif projeler yürütüyor.

Halkın ortalama gelir seviyesi, Türkiye'den %10 daha yüksek diyebiliriz.

Sırbistan'ın görünmez bir hakimiyeti olduğunu söyleyebiliriz. (Türkiye'nin Kıbrıs'ta olduğu gibi düşünülebilir.)

Sırbistan'ın da Rusya ile ilişkilerinin iyi olmasından ve nüfusun ağırlıkla Ortodoks Hıristiyan olmasından kaynaklı AB'ye girmesine sıcak bakılmıyor.

Ben oradayken birisi, Hırvatlar Katolik olduğu için AB'ye aldılar, bizi Ortodoks ağırlıklı olduğumuz için almıyorlar gibi bir şey demişti.

Başka sorun varsa cevaplarım hocam, 3-4 kez gittim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Daha bugün karadağ dan bir hükümet heyeti ziyarete geldi çalıştığım yeri onları gezdirip yaptığımız projeler hakkında bilgiler verdik

şunu kesinlikle söyleyebilirim bayanları öyle böyle değil deli gibi güzeller. :)

Gidip bir ay kalıp gezmeden öyle kararlar verme sonuçta yukarıda yazıldığı gibi orası bir kanada almanya belçika değil gittiğinde hayatım kurtuldu deme şansın yok 

PanxeR tarafından 11/May/23 01:12 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hala gitmedin mi kemal :D

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Enteresan bizim kuzen de gidecek miş , bu Karadağ da kara para aklama , kripto para aklama , vs işleri kuvvetli mi ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

hala gitmedin mi kemal :D

kanada'da bir arkadaşım var onun yanına gidicez. penguen falan da var oralarda :)

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    PsychoDawn bunu yazdı

bir arkadaşım covid'ten önce karadağ'da iş kurmak için gitti 1.5 sene kaldı covid patlak verince geri geldi.
    şirket kurmak oturum vs kolay işler ama ciddi illegal durumlar dönüyor diyor. özellikle türklerin çoğu illegal işlerde...
    mesela türkiyeden kaçak işçi getirip şantiye'de çalıştırıp paralarını vermeden işçileri kaçak diye report ediyorlar ve sınır dışı ettiriyorlar.
    devleti mafya yönetiyor beğendikleri şeylere ( arazi, işletme vs. ) anında çöküyorlar diyor.
    ciddi uyuşturucu ticareti dönüyor diyor özellikle kokain ve esrar.
    aile ve çocukla gidilir mi bilemiyorum tek başına belki ama çocuğum olsa karadağ düşünmezdim bir şekilde almanya falan kovalardım.
    montenegro vs ne kadar güzel görünse'de suçla yönetilen bir şehir olduğu açık ve net bence :) 

sedat peker boşuna oraya kaçmamış demekki

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 2414 Toplam Mesaj: 23
göç karadağ hicret