folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kargo Şirketlerine Araç Sağlamak ?

Kargo Şirketlerine Araç Sağlamak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Selam üstadlar

Bir girişimci adayı kardeşiniz olarak her sektörden bilgi edinip bir şeyler yapmak istiyorum. Bir önceki güneş enerji konumda devlet babamız artık lisansları iptal ettiği için malesef sektör askıya alınmış.

Yeni trend olan ve sürekli büyüyen bu kargo şirketlerine araç sağlamak  (aracımızı kiraya vermek ) mantıklı mı ?

Bazı lojistik şirketleri

97bin TL sıfır fiyatı olan doblo araçlar 3+2 yıl kontrat yaparak aylık 3,250 + KDV veriliyor ve herşey onlara ait. (Sadece filo kaskosu araç sahibine)

Trendyol, yurt içi, aras kargo gibi şirketler ise 6,250TL + KDV verip herşeyi araç sahibine iteliyorlar. Bunlarda ise kontrat her sene yenileniyor.

Kurumsal firmalara filo hizmeti vermek de olabilir. Yada bu işin içinde olan müridler yeşillendirirse sevinirim.

Teşekkürler

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Mantıklı olursa diye arayışdayım ve takipdeyim

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam benim aklima teorik olarak pek yatmiyor bu konu. Bu firmalar teklif alsa hem otomobil firmalarindan hemde bankalardan kimsenin alamayacagi oranlari alip filolarina katabilirler. Kargo firmasi bu durumda fayda saglayamayip ucuncu sahisdan arac kiralamaya gidiyorsa kesin bi bokluk vardir gibi geliyor.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kargocu   vardı umarım konu hakkında bilgisi vardır  . 

yatırım arayanlara tam oyalanmalık iş . tabi iç yüzü nasıldır bakaalım  .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Hocam benim aklima teorik olarak pek yatmiyor bu konu. Bu firmalar teklif alsa hem otomobil firmalarindan hemde bankalardan kimsenin alamayacagi oranlari alip filolarina katabilirler. Kargo firmasi bu durumda fayda saglayamayip ucuncu sahisdan arac kiralamaya gidiyorsa kesin bi bokluk vardir gibi geliyor.

Firma çalışan ile ilgilenmeyip aracın servis ve bakımlarını üstlenmek istemiyor.

Kurumsal bir a şirketi aracına 5 liralık masrafı 10 a yaptırdığı ve çalışanın arabayı hunharca kullanmasından ötürü gidilen bir yol diye düşünüyorum.

Aynı şekilde yakıtta bile çalışanın sorumluluğunu üstlenmek istemeyip aracı kiralayana yıkmak istiyorlar.

Kiralık araç alan firmalar ve herşeyi üstlenen kurumsallarda ise sen kendi araçlarını düzenli kontrol ve takip altında olursan mantıklı diye düşünüyorum.

Ben de konuyu takip altına alayım :) 

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa58
    mustafa58's avatar
    Erkek

Hocam merhaba,

bilindigi üzere sürat kargo da acente isletmekteyim.

kargo firmalarina arac verilmez benim fikrim neden mi?

cunku benim 3 adet aracim var 2 tanesi benim diger üçüncü ise kiralama firmasinin kiralik olani herturlu pis islerde kullaniyoruz kendi arabalarimi kenara cekiyorum. Misal aktarma merkezine aksamlari kiralik araci gönderiyorum çünkü orada cok hor kullaniliyor. Benim kiraladigim arac 17m2 ducato fiyat ise 110+kdv veriyorum ayrica pazar gunlerine para odemiyorum yani 26 gun üzerinden hesaplama ( bunun sebebini bilmiyorum kiralamaci öyle dedi benimde isime geldi)

yani demem o ki araca yatiracagin parayi farkli islere yatir hem cok uzun vadede kendini amorti edicek hemde kargoda yipranip gidicektir. 

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    mustafa58 bunu yazdı

Hocam merhaba,

bilindigi üzere sürat kargo da acente isletmekteyim.

kargo firmalarina arac verilmez benim fikrim neden mi?

cunku benim 3 adet aracim var 2 tanesi benim diger üçüncü ise kiralama firmasinin kiralik olani herturlu pis islerde kullaniyoruz kendi arabalarimi kenara cekiyorum. Misal aktarma merkezine aksamlari kiralik araci gönderiyorum çünkü orada cok hor kullaniliyor. Benim kiraladigim arac 17m2 ducato fiyat ise 110+kdv veriyorum ayrica pazar gunlerine para odemiyorum yani 26 gun üzerinden hesaplama ( bunun sebebini bilmiyorum kiralamaci öyle dedi benimde isime geldi)

yani demem o ki araca yatiracagin parayi farkli islere yatir hem cok uzun vadede kendini amorti edicek hemde kargoda yipranip gidicektir. 

Kiralik olani herturlu pis islerde kullaniyoruz kendi arabalarimi kenara cekiyorum. Misal aktarma merkezine aksamlari kiralik araci gönderiyorum çünkü orada cok hor kullaniliyor.

böyle bir durum var şöförlerde aşırı devirli turbo intercool patlatarak kullanabilir hatta sağlam motorlu arabayı yağ yakan hale getirebiliyorlar  (dizel araç 15 binden aşağı motordan çıkamıyor)

ancak konuyu açan arkadaşın dediği gibi temiz sağlam bir aracı kiralayıp kendi işini yaparken ek gelir oluşturmak amacı ile güzel bir girişim gibime geldi

sonuçta %15 faizde bile yılda TL bazında paramız eriyor bir sürü vergi kesintileriyle karşılaşıyoruz.

bunu yapmak isteyen kişinin sanayide çevresi olacak çekici vs tanıyacak gerekirse yedek aracı olacakkar getirmeyecek bir iş değil 2015 den beri araç fiyatları düşmüyor 2022 den 2023 den sonra düşerse belki araçtan zarar eder yani 100 bine aldığı aracı 35 e 40 a satarsa o zaman biraz canı yanabilir

birde burdaki kazancı 3250 tl olarak görmemek lazm yıllık peşinen yapılan ödemeler 

sigorta ticari             = 3500 
    kasko                       = 2500
    yaz kış lastik C sınıfı =2500
    standart 10 bin bakımlar= 3000
    Gelir vergisi   aracı kiraya veren yakıtları vs gider olarak gösteremiyor diye biliyorum  3000 Tl nin aylık muhasebede %15 gelir vergisi var diye biliyorum

detaylı hesaplamalar için bilen arkadaşları konuya bekliyoruz.
    sonuçta hesabına uyan kişiler  bu işi yapmak isteyebilir

@ransack a teşekkürler benimde aklımdaydı daha tam toparlayamadım  konu haline getiremedim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

bununda özmal olarak tuttuğu zaman Türkiyedeki vergilendirmelerle alakalı olduğunu düşünüyorum

sonuçta 10 tane aracı olan filo belli bir vergi borcundan sonra kendini batık gösterir vs ama ekol lojistik yurt içi kargo gibi bir firma sadece araçlarla alakalı bir vergilerden kaçamaz gibime geliyor

ama senin bakış açın çok önemli olaya günlük bakmamalıyız 5 yıl sonraki hesaplarımızıda yapmalıyız. yoksa dostlar beni iş yapıyor sansın 3 tane 100 milyarlık arabam çalışıyor diyip gezmenin bi anlamı olmayacak

o kadar tecrübemiz yok bilgili tecrübeli arkadaşların detaylandırmasını beklemekteyiz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Kaçak nakliye yapabilirsin.

Scotty yapabilirsin.

Motorlu ilaç evrak kuryeliği yapabilirsin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam bi türlü doğru bilgiye ulaşamadık bu konuyla ilgili varsa bilen eden detaylarıyla anlatabilecek birisi çok iyi olur.

araç ne istiyolar pertten çıkma olurmu, günlük kaç lira yazıyolar, neleri karşılıyolar, neler bize kaçıyo, kaç km lik bi alan ve kaç tane dağıtmak için malzeme veriyolar, büyük araç mı yoksa hafif ticari mi mantıklı.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

hocam bi türlü doğru bilgiye ulaşamadık bu konuyla ilgili varsa bilen eden detaylarıyla anlatabilecek birisi çok iyi olur.

araç ne istiyolar pertten çıkma olurmu, günlük kaç lira yazıyolar, neleri karşılıyolar, neler bize kaçıyo, kaç km lik bi alan ve kaç tane dağıtmak için malzeme veriyolar, büyük araç mı yoksa hafif ticari mi mantıklı.

https://trendyolexpress.com/tasiyici-ol

https://www.hepsijet.com/tasimaci-basvuru

forumları doldur 

toplantılarına git aklına yatarsa  çalışmaya başla 

Toplam Hit: 3703 Toplam Mesaj: 28
filo hizmet kargo kurumsal kiralama araç