folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Karmaşada Olan Telefon Rehberini Düzenleyecek Program Lazım

Karmaşada Olan Telefon Rehberini Düzenleyecek Program Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, gmail, sim kart, mi hesabı, telefon hafızası gibi yerlerde kişiler mevcut. Tek tek uğraşamayacak kadar çok kişi olduğundan dolayı bir app lazım.  Tüm kayıt yerlerine baksın hepsini karşılaştırsın aynıları varsa tek hesap haline getirip benim belirlediğim konuma kaydetsin.  Var mı bu işi yapabilecek babayiğit bir app. ? Kullandığım telefon Xiaomi RedMi Not 4.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bir yildir cebellesiyorum format atmak üzereyim sirf bunun yüzünden.

https://www.tahribat.com/forum/telefon-rehberim-kafasina-gore-takiliyor--sebebi-228597

Varsa öneri iyi olur

Formattan sonra deneyebilirim.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Bir yildir cebellesiyorum format atmak üzereyim sirf bunun yüzünden.

https://www.tahribat.com/forum/telefon-rehberim-kafasina-gore-takiliyor--sebebi-228597

Varsa öneri iyi olur

Formattan sonra deneyebilirim.

aynen benim telefonda bazen kafasına göre takılıyor. Mesela bir numara arıyor numara X kişisine ait rehberdede X kişisi olarak görünüyor ama arama ekranında ya da whatsapp da  yine varolan Y kişisi gibi görünüyor. 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

android kullanmayalı epey süre oluyor ama kişileri birleştir gibi bir seçenek vardı sanki ?

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Sırf bu sorunları yaşamamak için en fazla 2 rehbere (icloud ve gmail) kaydediyorum numaraları. Onlarda da kayıtlar oldukça muntazamdır. Kişiler isim-soyisim şirket nereden tanıdığım bilgisiyle oluşur. Şayet gerek duyarsam fotoğraflarını da çekiyorum. En mantıklı olanı 1-2 saatini ayırıp bu işi manuel olarak yapmak bana kalırsa.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Merhaba müridler, gmail, sim kart, mi hesabı, telefon hafızası gibi yerlerde kişiler mevcut. Tek tek uğraşamayacak kadar çok kişi olduğundan dolayı bir app lazım.  Tüm kayıt yerlerine baksın hepsini karşılaştırsın aynıları varsa tek hesap haline getirip benim belirlediğim konuma kaydetsin.  Var mı bu işi yapabilecek babayiğit bir app. ? Kullandığım telefon Xiaomi RedMi Not 4.

Çin menşeli telefonlarinda var sanirim bu sorun, daha evvel HUAWEI kullaniyordum ayni sorunu yasiyordum, birse G-mail'e yedekledigimde ayni kisinin farkli bir isimle kaydi, farkli ismin numarasi tekbasina kayitli duruyordu, cok zaman birilerini arayip kimsin! Numaran kayitli diyip firca yemisligim oldu.

Tek care numaralari tek tek silip birdaha yedeklememekte..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Tümünü şuraya taşı diye bir seçenek yokmu . 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

telefonuma bir gmaile ektegre ettim hepsini.

youtube abonelikleri, rehberi, fotografları..

rehberden a kişisini kayıt ederken nereye kayıt diye sorması gerekmez mi.

direk herşeyi gmaile atıyor çift hatta gelince oldu.

bir sorunda şu var. resimleri sildim fotoğraflardan birşey bakarken sildiğim resim duruyor oluyor bazen.

telefondan programları sildim

ama hala %90 dolu görünüyor telefon hafızası

siliyorum siliyorum bakıyorum %90 dolu. sinir etti.

fabrika ayarına dönüp tekrar hepsini tekrar kayıt edeceğim aslında da yine aynı olur diye araştıryorum.

sorun ne ise aynı hatayı yapmayım..

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

bende muzdaribim bu konudan https://www.essentialpim.com/ bunu kullanmıştım sonra bir baktım mükerrer kayıtlar oluştu google rehberde birleştirdim ama +90 532 532 32 32 ile +905325323232 farklı kayıtlar olarak görünüyor telefonda rehberde aynı ada iki kişi görünüyor numara her şey aynı birini silince öteki de siliniyor ben daha numarayı bulup tekrar kaydedeyim derken bakıyorum tekrar gelmiş denemedim ama aklıma gelen rehberi yedekleyip excel olarak alıp düzenledikten sonra google rehberde ki tüm kişileri silip sonra excelden yüklemek geliyor aklıma.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Öyle birşey ki. Yıllardır bu sorun var hep bakıyorum biraz çözemiyorum lanet olsun diyip bırakıyorum ve bu durum yıllardır ara ara oluyor hep de vazgeçtim yani yıllardır kanayan yara bu :) gerçekten artık yetti yani :)  tek tek amelelik yapmayim diyorum da en son her birini ayrı ayrı vcf olarak dışarı Alaçam ya da CSV neyse hepsini de alt Altan Excel e yapıştırıp tekrarları kaldıracak numara bazında ve isimleri de kontrol edecek sonra tüm yedekleri silip düzgün olanını Gmail e import edecem nolur nolmaz diye ek bir Gmail e daha import Edip bırakacak kenara ... Gibi görünüyor bakalım. :)

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yated
    yated's avatar
    Erkek

Yok mu çözüm?