folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Karnesiz Köpeğimi Zehirleyerek Öldürdüler Bunun Kanunen Cezası Var Mıdır?

Karnesiz Köpeğimi Zehirleyerek Öldürdüler Bunun Kanunen Cezası Var Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

uzuldum yazık barınaktan alırken ımzaladıgın  kagıtlar vs sahıplık ıbare eder sonucta beledıyeden aldın. 

olmadı gıt bır tane karne duzenlettır . 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

Cani ruhlu orospu çocuğu/çocukları. Hocam çok üzüldüm gerçekten. Ankarada bir parkta 16 köpeği zehirlemişlerdi, belki hatırlayanlar olur. Bu davadaki karar belki emsal olarak alınabilir. Çünkü köpeklerden sadece üç tanesi sahipli/karneliydi sanırım.

Umarım hukuki açıdan birisi bizi aydınlatır bizi. Bulunduğun yerdeki hayvan hakları ile ilgili sivil toplum kuruluşlarına gidip fikir/yardım/destek isteyebilirsin. Bunun gibi bir çok durumla uğraşıyorlar. Umarım bir sonuç alırsın hocam.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/batikentte-kopeklerin-oldurulmesine-iliskin-davada-saniklara-10ar-yil-hapis/1715483

punto cero
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaKBeNaDaM
    RaKBeNaDaM's avatar
    Erkek

Başın sağolsun hocam. Bu çok vicdansızca birşey.. ne denilebilir bilmiyorum. bir canlıyla duygusal bir bağ kuruyorsun sahiplenme hissiyatı alıyorsun. birgün bir geliyorsun cansız bir şekilde yatıyor. insan düşününce bile kafayı yiyor ve senin olduğunu ispatla deniliyor.. ulan ispatlamasa nolur ispatlamasa nolur.. sonuç çıkmayacak olsa bile bakın işte.. hayvan hakları ülkemizde ne durumda anlaşılıyor diyecemde, insan hakları ne ki hayvanları önemsesinler diyesim geliyor..

Mutlu bir yüz takın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun.

Sahiplenirken evrak aldıysanız veya imzaladıysanız onların varlığı köpeğin sahibi olduğunuzu kanıtlar. Ayrıca onlar olmasa dahi özel mülkünüzde olduğu için sizin olduğu gayet açık ve jandarma anlamıyorsa savcı bunu anlayacaktır.

Şikayetçi olmak için direk savcıya gitmeniz bence işinizi kolaylaştırır.

Arazi içinde diğer köpeğin yemediği zehirli sosis parçası varsa, üstünde parmak izi kalmış olabilir fakat kolluk kuvvetleri adi suçlar için parmak izine bakmayacaktır. Bölgede o zehirden satan varsa ona ulaşığ yakın zamanda alan var mı diye sorabilirsiniz. Geceleri çok havlıyorlarsa ve yakınlarda ev vs varsa potansiyel şüpheli olarak onları görmek gerekir. Fazla detaya girmiş gibi oldum ama benim de köpeğim vardı, biraz empati yapınca insan ciddi manada üzülüyor.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu köpeklerin ikisi de vukuatlı köpeklerdi, on beş gün içerisinde itlaf edileceklerdi ben bunu bilerek bu hayvanların öldürülmemeleri için rica ile sahiplendim ve bir karne almadım, kağıt imzalamadım. Yani bir dava olacaksa elimde bu hayvanlar barınaktan alınmıştır kağıdı olmayacak.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun, başın sağolsun hocam, köpekleri tanıtan birşey var mı bilmiyorum, evde sadece kuş besleyebiliyorum apartman katı, sağlık sorunları vs nedeniyle, köpekleri tanıtan birşey varsa sonrasında sana dönmesin olay ona dikkat etmeni tavsiye ederim, bu şerefsizleri bulsan da futurist'in dediği gibi maalesef cezası mala zarar verme olarak verilecek bir canlı olarak kabul edilmiyor resmen yasada

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Arkadaşlar bu köpeklerin ikisi de vukuatlı köpeklerdi, on beş gün içerisinde itlaf edileceklerdi ben bunu bilerek bu hayvanların öldürülmemeleri için rica ile sahiplendim ve bir karne almadım, kağıt imzalamadım. Yani bir dava olacaksa elimde bu hayvanlar barınaktan alınmıştır kağıdı olmayacak.

küpesi falan at gitsin salık hayvandı aldım sahiplendim de

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Çok geçmiş olsun, bunu yapan her kimse sanırım seninle alakalı sıkıntıları olan birisi olabilir, gerçektende bunu yapan insan olamaz.. Masum hayvandan ne istedi şerefsizler.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Google: köpek zehirleme Marmaris yazarsan, buradaki savaşla alakalı haberlere ulaşabilirsin.

Errare Humanum Est
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

o karnelerin bi önemi var mı ki? bizim fabrikada bi köpek vardı 2 3 tane veteriner tarafından yazılmış karnesi vardı. sadece öyle aşı maşı yapılırsa yazılıyor diye biliyorum. zira o deftersen sen bile alıp yazabilirsin diye düşünüyorum çünkü öyle resmi bi belge değil.

kaldı ki senin değil diye işlem yapılmayacaksa sikeyim öyle adalaeti.

bizim adalet sosyal medyadan ilerliyor. başka olaylarda da işlem yapılmıyor. sosyal medyada tepki görünce ne hikmetse anında tutuklanıyor

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
Toplam Hit: 4839 Toplam Mesaj: 42
poison köpek katilleri dog kuçu kuçu