folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kasa Topluyorum[Kafam Karıştı İyice Yardım Edin]

Kasa Topluyorum[Kafam Karıştı İyice Yardım Edin]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Olaya roman gibi gireyim.Herşey bir arkadaşımın İntel gereksiz pahallı olm AMD sistemleri güzel demesiyle başladı :)

Şimdi arkadaşlar ben max. 900 ytl ye(herşey dahil kdv ötv stv) bir kasa toplayacam.Ek olarak belirteyim ekran yok sadece kasa topluyorum...Nelerde kullanıcam;

#Program yazımı

#Nadir de olsa cod4 gibi oyunlar(oyunlara göre kasa toplamıyorum belirtiim gerekirse oynamam amk)

#internette her bok yiyebilirim

#grafik tasarım hiç anlamam,uğraşmam.Belki ilerde

#işin özü oyun için değil performans için kasa toplayacam

Bilgisayarcının verdiği liste şöyle;

AMD PHENOM QUAD-CORE 9550 (2.2 GHZ)4MB 940p 170$ + KDV
    GIGABYTE MA770DS3 AMD770 DDR2 GLAN+SATA2 16X 940p 86$ +KDV
    2GB DDR2 1066 MHZ PLATINIUM CL5 OCZ 1 ADET 79 $+KDV
    SAPPHIRE ATI HD3650 256 MB DDR3 AVIVO 16X 62 $+KDV
    320 SAMSUNG 7200 SATA2 16 MB 55$ $+KDV
    FEEL HURRICANE 0408SL -BS FL550 ATX KASA SİYAH 400W 80$ $+KDV
    ASUSTEK 2014S1T 20X1416 SATA SİYAH 29$ $+KDV 

İlk sorun ekran kartı.Ben ağırlıklı olarak linux kullanıyorum ve linux kullanıcıları Atinin bu konu i*netor olduğunu bilirler.Ekran kartını Palit 8600 Gt Sonic 512 mb olarak düşündüm.Bu durumda AMD işlemci ve anakart ile bu ekran kartı sorun yaratırmı.

2.bi durum da işlemci olarak ve anakart olarak bazı şahsiyetler bu ne lan gibi tepki veriolar.Neden diyince de AMD eskiden iyiydi şimdi intel diyo e iyi eyvallah 900 ytl ye intel topla diyince haliyle onlar da bişey diyemiyor.Fiyatları yüksek intel in.Size sorum çift çekirdek intel mi alayım 4 çekirdek yukarda yazan AMD mi?

900 ytl ye alternatif bi sistem oluşturacak olursan nasıl olur?Donanımdan anlayan arkadaşlar bi el atabilirse sevinirim :)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Hacı sistem isteğine göre gayet güzel, 8600gt ile de değiştirebilirsin, hiçbir sorun teşkil etmiyor. İntel işlemci alıp daha fazla performansa gitmenin tek yolu daha fazla bütçeden geçiyor, 900ytl bütçe ile daha performanslı intel bir sistem kuramazsın. 2500-3000ytl bütçen olur, ozaman dedikleri gibi intel tabanlı bir sistem kurarsın.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek
    forum.donanimhaber de phenom işlemci kullanmayın b3 revizyonu gelene kadar denmiş.Bu bana yazdıkları revizyonlu mu bilgisi olan var mı???

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    9550 ise B3 revizyonludur.sonu çift sıfır olanlar B2 oluyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek
    tamam revizyonluymuş eyv hocam sağol içime su serptin :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Program yazmak,

Internet kullanıcısı olmak

İçin HERHANGIBIR sisteme ihtiyaç yok : )

Ekran kartı onboard olsa bile senin işini görür.

Sadece monitorunun kaliteli olmasına dikkat et. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scheitann
    scheitann's avatar
    Erkek

benim sana tavsiyem gerek yok 4 çekirdeğe. boşuna para harcama o konuda. amd x2 6400 al o/c yapmayacaksan. yapcaksan x2 5400 black al. athlonun çekirdek başına düşen performansı phenomdan daha iyidir. anakart olarak da atinin 7 serisi maalesef çok kötü. sb750 güney köprüsünün dahil edildiği 790gx en iyi yonga setine sahip. ancak fiyatları hem yüksek hem de daha t.c. de bulunmuyor. am2+ soket alacaksan nf560 öneririm. ama asıl tavsiyem çiftçekirdek am2 platform biostar ta690-g al keyfine bak kalan parayla 9800gt ekran kartı öneririm. 220 ytl ye bulabilmen mümkün palit inkileri. istanbuldaysan konfigürasyonunda da yardımcı olurum..

bence şu an en ideal sistem

amd x2 6000

2*1024 mb ocz platinium

320 gb western digital (aaks kodlu)

biostar ta690-g

palit 9800gt

kasa feel hurricane thunder yada cyclone

dvd-rw falan fişman =)

850 kdv dahil toplar overclock yapar veririm.

ALLAH RIZASI ICIN BU PROFILI SILIN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:
    -----------------------------

Program yazmak,

Internet kullanıcısı olmak

İçin HERHANGIBIR sisteme ihtiyaç yok : )

Ekran kartı onboard olsa bile senin işini görür.

Sadece monitorunun kaliteli olmasına dikkat et. 

-----------------------------

herşeyi anladıkta monitor??

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    anakartı asus m3a tavsiye ederim hem güçlü hemde çevreci artı sistem performansını isteğine göre arttırıp azalta biliyorsun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scheitann
    scheitann's avatar
    Erkek

kesinlikle rezil kartlar asus ve gigabyte. hergün görüyoruz asus ve gigabyte reklam harikalarını birisi kutu üretiyo diğerinin de pastel boya fabrikası var. reel testlerde en kötü en rezil kart bunlar. gigabyte ın ma78gds3h ını tet ettik 3 gece önce rezaletin bu kadarı dedik 3 dakika sürüyodu sistem açılışı.ram okuma testleri rezaletti x2 4000 i 2.6 nın üzerinde açmadı bile.

asus crosshair in üzerine takılmış x2 6000 i x2 4000 le testlerde adeta ezdim ama benim anakartım biostardı sistemimde 2.83 stabil çalışıyodu. ki stabiliteden vazgeçip 3.1 ghz de test alınabiliyo ama anlık vede 1.5 voltaj vermem gerekiyo cpu ya.

bugün "dünyanın en iyi anakartı" ( en yüksek fsb rekorunun sahibidir 724 fsb ) biostar t-power 45 test ettik. e7200 intel işlemciyi 9*400mhz 3600 stabil çalıştırdı. ram okuma testlerini 8600 puan ortalamayla geçti. bütün benchmarklarda ilk 3 ten biriydi. ama bu işleri yapıcak gigabyte 300 asus 350 dolar bu board 160 dolar.

keşke hala üretilse epox kullansak. keşke abit in distribütörü sağlam birileri olsa abit lere kavuşsak. paramız olsa dfi alsak. dükkanda server olarak kullandığımız sistem de abit anakart var 5 yıldır elektrik kesintisi haricinde kapanmadı. aynı şeyi reklam harikası olan markalarda bulmak ne yazıkki çok ama çok zor.

ALLAH RIZASI ICIN BU PROFILI SILIN
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

yeni açmıyayım buraya yazım bende bi pc toplamayı düşünüyorum aklımdakiler şudur

kasa Gmc H-70

güç kaynağı OCZ StealthXstream 600w

anakart Gigabyte Ga-P35-DS3

İşlemci Intel Core 2 Duo E8400

Ram Crucial Balistix Tracer 2*2gb

Ekran kartı Powercolor HD4850 yada HD4870

hepsi kdv dahil falan 1000$ a geliyor hdd ile dvd-rom u eski pc imden takıcam ama sizin bildiğiniz iyi bi şey varsa önerebilirsiniz

Toplam Hit: 2787 Toplam Mesaj: 14