folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Kasaya Sıvı Döküldü Açılmıyor ( Sorun Çözüldü, Yorumunu Paylaşan Herkese Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum )

Kasaya Sıvı Döküldü Açılmıyor ( Sorun Çözüldü, Yorumunu Paylaşan Herkese Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Kasaya sıvı döküldüğü esnada çalışmaya devam ediyordu. Sonra donanım eklendi ve çıkartıldı sesi geldi durmadan.

Tam ayarladan sesi kapatıcam görüntü gitti. O anda power ve reset tuşlarına bastım ama bir işe yaramadı.

Sonra fişi çektim tekrar takıp çalıştırdığımda anakarta hiç güç gelmiyor. 

Kasa tozlu olduğundan sıvıyı genelde emmiş gibi görünüyordu. Pekte dökülmedi gibi ama durum böyle.

Pinlerden kısa devre ile çalıştırmayı denedim olmadı. 

Psu yalnız çalıştırdım çalışıyordu. Sorun anakartta mıdır?

Başka yapılacak bir şey var mı? Hiç çalışmıyor şuanda.

Https tarafından 12/Tem/23 23:11 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yapılmaması gereken her şeyi yapmışsın. :D Elektronik alete sıvı temasında hemen elektriği kesip sonrasında zarar kontrölü yapmak lazım. Elektrik vererek kısa devre yaptırırsın.

Kaldı ki sıvı nedir ? Sıvıdan sıvıya fark var. Özellikle şekerlı sıvıysa geçmiş olsun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yapılmaması gereken her şeyi yapmışsın. :D Elektronik alete sıvı temasında hemen elektriği kesip sonrasında zarar kontrölü yapmak lazım. Elektrik vererek kısa devre yaptırırsın.

Kaldı ki sıvı nedir ? Sıvıdan sıvıya fark var. Özellikle şekerlı sıvıysa geçmiş olsun.

Allah affetsin biraydı abi daha vergisini ödemedim, yan yatınca köpürdü birden o esnada benden fazla içmişte olabilir, kafası güzeldir diye dokunmadım dün sabah 6-7 gibiydi, akşama toparlar dedim de işe yaramamış görünüyor.

Psu anakarta takılıyken kısa devre ile anakarta güç verdim çalışıyordu ama üst taraftaki kondansatörler sıkıntılı gibi. Anakart bakıcaz galiba.

%20'lik kdv'nin tadına bu kadar hızlı bakacağımı tahmin etmemiştim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://youtube.com/watch?v=lxGQnRu-Q90

Aklıma geldi efsane hikayedir. Nejdat abi de bilgili baya.

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

okurken içim cız etti geçmiş olsun ekran kartında sıvı teması varmı anakart falan neyse ama ekran kartı daha önemli gibi yoksa tüm kasada mı sıvı teması var 

salla gitsin ölecez zaten :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Benimde laptopda sıvı teması sonrası kapanma oldu.

300 TL'ye yaptırmıştım 5 senedir hala kullaniyorum makinayı.

Bazı elektronikçiler arızayı tespit edip oradaki parçayı değiştirerek tamir ediyorlar.

Bence öyle birşey dene.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Allah affetsin biraydı abi daha vergisini ödemedim, yan yatınca köpürdü birden o esnada benden fazla içmişte olabilir, kafası güzeldir diye dokunmadım dün sabah 6-7 gibiydi, akşama toparlar dedim de işe yaramamış görünüyor.

Psu anakarta takılıyken kısa devre ile anakarta güç verdim çalışıyordu ama üst taraftaki kondansatörler sıkıntılı gibi. Anakart bakıcaz galiba.

Hahaha..lan nasi akşama toparlar ??? :D bir uyusun bi dinlensin kendine gelir mi dedin insan mı hayvan mi bu mq makina :Zzz yarıldım resmen.

Direk elektrikle temasını kesmen gerek herhangi bir elektronik cihaza sıvı Felan deydimi. 

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Tinerle yıka hocam güzelce fırça ile belki bi ihtimal düzelir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=BC0b5FDaa4s

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hepten umudu kestiğim sıvı temaslı elektronikleri saf alkolle yıkayınca düzeldikleri oldu kaç defa. sen de deneyebilirsin hocam.

eczanelerden bulabilirsin saf alkolü

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hepten umudu kestiğim sıvı temaslı elektronikleri saf alkolle yıkayınca düzeldikleri oldu kaç defa. sen de deneyebilirsin hocam.

eczanelerden bulabilirsin saf alkolü

99.9 izopropil alkol olur mu?

Nec mora, nec requies
Toplam Hit: 1914 Toplam Mesaj: 14
bilgisayar psu