folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kaşıntı Ve Çözümü Vol2

Kaşıntı Ve Çözümü Vol2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/kasinti-ve-cozumu-248350

Hocalar merhaba. 2 sene önce durduk yere başlayan bir kaşıntı sürecim oldu. O zaman pandemi yüzünden hastahaneye gitmeyip önce buraya yazmıştım. Dostlar sağolsun türlü türlü güzel önerilerde bulundunuz ancak ne yazık ki hiçbiri çözüme kavuşmamı sağlamadı. 

Hastahaneye gittim. Sirke kullandım. Birçok farklı krem kullandım. Şuan 2 günde bir içtiğim "ALERİNİT" adında reçetesiz bir hapım var. Zamanını kaçırdığım zaman çatır çutur kaşıyorum.

Eski konuda kül ile banyo yapmak ve kızartma,yağlı, baharatlı yemeklerden uzak durmam söylenmiş. Önce kül banyosu ardından da bu söylediğiniz diyeti uygulayacağım çünkü hayatımda sebze diye bir şey yok. Neredeyse her öğünüm kızartma yağlı ve baharatlı şeyler. Bu arada bende seboreik dermatit de var. Onun da çözümü yok çok şükür :D Eski konuda da dediğim gibi. Bazılarımızın derisi boktan oluyor galiba. Acaba hamama gidip kese attırsam çözüm olur mu diye düşünmüyor değilim. Neyse eski konunun linkini de bırakıyorum buraya. Eski konuların güncellenmediğini unutmuşum orada da bir yorum yatıyor boş yere. Haftasonu kül banyosunu deneyip burayı güncellerim. Sonra da diyet sonrası bir güncelleme atacağım mutlaka 

Hocalar eski konuların güncellenmediğini unuttum. Eski konunun linkini atıp son postu buraya yapıştırayım. Şu bir aylık süreci güncel tutayım sizler için. Belki yarın öbürgün birinin de benim gibi sorunu olur ve ben çözebilirsem onlar da çözer belki.

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Bu arada bende seboreik dermatit de var. Onun da çözümü yok çok şükür :D

3 yılda kullanmadığım ilaç şampuan kimyasal kalmadı en son head and shoulders clinical şampuan ile hastalığı bitirebilecek seviyeye getirdim tam çözümü buldum derken hoop tekrar başa sardı. öyle birşey ki hafif üzüntü, stres ile anında geri geliyor her gören yüzüne noldu demesinden sıkıldım pandemi'de maske ile kapatıyorduk şimdi tekrar başa döndük

adeleks tarafından 30/May/22 12:06 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bende şöyle birşey var birisi kaşınınca kaşınıyorum veya bu konuya girdim kaşınıyorum :)

neden bilmiyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı
    Mutubilir bunu yazdı

Bu arada bende seboreik dermatit de var. Onun da çözümü yok çok şükür :D

3 yılda kullanmadığım ilaç şampuan kimyasal kalmadı en son head and shoulders clinical şampuan ile hastalığı bitirebilecek seviyeye getirdim tam çözümü buldum derken hoop tekrar başa sardı. öyle birşey ki hafif üzüntü, stres ile anında geri geliyor her gören yüzüne noldu demesinden sıkıldım pandemi'de maske ile kapatıyorduk şimdi tekrar başa döndük

İlginç bir şekilde bu da yaramadı hocam bende. Alerinit kurtarıyor şu ara hayatımı dediğim gibi 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

@yabadabadoo

pek ugramiyor foruma ama senin sorununun aynisi onda da var.

cilginlar gibi kasiniyor, deri dokuyordu.

O hidroksizin falan kullaniyordu kasintilarini dindirmek icin.

Bir pm at istiyorsan foruma girmesini rica edeyim ben de.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

İlginç bir şekilde bu da yaramadı hocam bende. Alerinit kurtarıyor şu ara hayatımı dediğim gibi 

kullanımını şöyle yapıyorum saçımı ilk normal şampuan ile yıkıyor ardından az miktar clinical ile iyice saç diplerine masaj yaparak uyguluyorum bir sonraki yıkamada sadece normal şampuan kullanıyorum sürekli clinical kullanınca bir süre sonra fayda etmiyor . kızarıklık geçince haftada 1 clinical ile kullanımı en aza indiriyorum ama kesin bir tedavisi yok 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Seboreik dermatitin mutlak tedavisi yoktur.

Atak donemlerinde hastaligi yatistirmak icin urunler kullaniyoruz sadece. Ustelik cogu da kortizonlu anasiken ilaçlar.

Bende 16 senedir var. Yeme icmeyle alakali oldugunu dusunmuyorum.

Cunku inanilmaz irade örneği gosteren arkadaslarim oldu. 1 yıl hazir gida seker ve kizartma gibi seyler yemediler. Hastalik yok oldu. Ancak ilk stres doneminde tekrar nuksediyor diyeti bozmamasina rağmen her seferinde.

Hem Stressiz hayat yasayim hem dogal besleneyim desen e onunda imkani yok ortadogu burasi hem mutsuzuz hem de gida urunleri zaten sahte.

O yuzden hicbiseyi sallamayin alkoldur fastfooddur herseyi yeyin icin. Genc yasta ölmeyi kabul ettiginiz anca gercek ozgurluk basliyor zaten.

Aşık olun.

Sık sık aşık olun. En guzel cicim aylarini tuketin sömürün.

Ondan sonra gidin baska birisine aşık olun.

Fazla vakit yok yani ikinci gorusmede sokulamadiginiz kadini da zorlamayin.

Hem surekli bir aşk döngüsü, ki bu vucutta inanilmaz salgilara neden olacaktir.

Hem surekli gamsiz ve alkolik bir tavir.

İste benim seboreik recetem.

Not. Ama mayali ickileri icmeyin. 

Aşık olabilicek durumum yok diyorsaniz da yuksek adrenalin ve heyecan icin baska baska yollar düşünün.

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Atak donemlerinde hastaligi yatistirmak icin urunler kullaniyoruz sadece. Ustelik cogu da kortizonlu anasiken ilaçlar.

Cunku inanilmaz irade örneği gosteren arkadaslarim oldu. 1 yıl hazir gida seker ve kizartma gibi seyler yemediler. Hastalik yok oldu. Ancak ilk stres doneminde tekrar nuksediyor diyeti bozmamasina rağmen her seferinde.

Hem Stressiz hayat yasayim hem dogal besleneyim desen e onunda imkani yok ortadogu burasi hem mutsuzuz hem de gida urunleri zaten sahte.

O yuzden hicbiseyi sallamayin alkoldur fastfooddur herseyi yeyin icin. Genc yasta ölmeyi kabul ettiginiz anca gercek ozgurluk basliyor zaten.

Aşık olun.

Aşık olabilicek durumum yok diyorsaniz da yuksek adrenalin ve heyecan icin baska baska yollar düşünün.

Sen mutfağını meyhane yapan muridtin iyi hatırlıyorum hocam seni :D Bu arada evli arkadaşlar için de bir tavsiye verebilir misiniz ^^

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Aşık olun.

Sen mutfağını meyhane yapan muridtin iyi hatırlıyorum hocam seni :D Bu arada evli arkadaşlar için de bir tavsiye verebilir misiniz ^^

:)))

Turkiyedeki taninmis butun cilt uzmani doktorlara proflara gittim.

O yuzden ben bu hastaligi cozecem diye ilaclardir hocalardir alternatif tıptır filan hic kasmayın.

Bunlarin her birisi daha da stresi körüklüyor çünkü.

Zaten bu hastaligin bir cozumu olsa biontechi bulan ugur sahinden daha fazla parayi kırar. 

Kabullenin ve cok cesitli beslenin. 

Hayatinizi buna gore sekillendirin.

Sizi strese sokan ne varsa cikartin hayatinizdan gerekirse işinizi degistirin. İnsanlarla cok az kontak kurdugunuz islere yönelin.

Seborik bu anlamda benim butun karakterime yön verdi diyebilirim. Ve geldigimiz su noktadan cok memnunum. Cunku seboreik benim hayatimda zorunlu degisiklere sebep olmasaydi cok boktan bi hayatim olurdu maddi manevi.

Once gereksiz insanlari şutladim. En sık gorustugumuz 5 kisinin ortalamasiyiz yani sonucta. Sonra stressiz yasamayi ogrendim. Sehir merkezinden dağın yamacina sehrin yukarisina tasindim. Ondan sonra sabah 9 aksam 5 islerin bana gore olmadigini anlayip freelancer bir iste uzmanlastim.

Su an spor yapmak ve seks yapmak disinda bedenimi kimseye kullandirmiyorum.en basit islerde bile adam tutuyorum yardimci olmalari icin.

Çünkü hareket kan basinci sicak terlemek bunlar maalesef bize iyi gelmedigi icin yasarken herseyin cozumunu bir sekilde programliyorsun.

Dunyadaki butun mucitler tembellerden cikmistir unutma.

Her konuya pozitif bak. Herseyin bi cozumu vardir.

Sakince dusunmek senin en buyuk silahin olmali.

Bir sure sonra zaten karakter oyle bir oturuyorki para icin bile olsa bu hayatta zevk almadigin hicbirseyi yapmiyorsun. Onemsemiyorsun.

Zaten bu hastalik ya senin lanetin olacak ya da sen bu hastalik sayesinde evrim gecireceksin baska yolu yok.

Cildine uygun gunes kremi de kullan derim. 

Ben sadece seboreik dermatit icin konustum gizemli kasintiyi arastirmani oneririm. Seboreikte yasanilan sac egzemasi kasinti yapar ama surekliligi yoktur.

Kasintinin sebebi baska biseydir diye dusunuyorum.

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Seboreik dermatit bende de var sanırım. ama emin değilim. kafam sürekli kaşınıyor. bazen yara kabukları elime geliyor koparıyorum. bazen de sivilce gibi şişkin yağlı şeyler geliyor elime. sürekli elim kafada kaşıdıkça daha yayılıyor.

Daha önce gittim cilt doktoru kırmızı bi şampuan yazmıştı ama işe yaramadı ben de gitmedim bir daha. önerilerinizi alırım gençler.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

Seboreik dermatit bende de var sanırım. ama emin değilim. kafam sürekli kaşınıyor. bazen yara kabukları elime geliyor koparıyorum. bazen de sivilce gibi şişkin yağlı şeyler geliyor elime. sürekli elim kafada kaşıdıkça daha yayılıyor.

Daha önce gittim cilt doktoru kırmızı bi şampuan yazmıştı ama işe yaramadı ben de gitmedim bir daha. önerilerinizi alırım gençler.

head shoulders clinical strength 

bahsettiklern bende de vardı bu şampuanı kullanıyorum yalnız fazla kullanmak zararlıymış diye okudum en son duştan çıkarken saçımı bunla yıkayıp durulayıp cıkıyorum

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
Toplam Hit: 1183 Toplam Mesaj: 16
kaşınmakölümdenbeter kaşıntı uyuz