folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Kaspersky Ücretsiz Versiyon İndirilmeye Sunuldu

Kaspersky Ücretsiz Versiyon İndirilmeye Sunuldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus

VPN özelliğide içinde geliyor ama maalesef kotalı.

Anlık Site Korumasını Test Etmek İsteyenler : http://bit.ly/1glpRez

mkyb tarafından 09/Eyl/17 02:31 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bir avira kadar olamaz gözümde ancak 

nasıl ki android telefonlarda cleaner lar ve anti virüsler cihazı virüsden daha fazla yavaşlatıyorsa pc de de durum böyle.

dünya para ver i7 li sistem kur ssd al  anti virüs kurup yavaşlat ? 

düzgün kullan gerek kalmasın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

nedense makineye bu tür programlar kurmuyorum 10 seneyi geçti temiz kullanın cihazlarınızı beyler..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bugün yeri geliyor freeware programların bile exeleri offical sunucularından değiştirilebiliyor. oyüzden "temiz kullanın" diye bir kavram söz konusu değil. Sen istediğin kadar bilinçli kullan bir zero day'den,bir exploitten veya dedigim gibi temiz olması gereken bir programın olmadığından zararlı yazılımlara bulaşman mümkün. Antivirüs kullanmanız ve bilinçli kullanmanız gerekmekte.

Kaspersky'nin freesi çıkacağı bayadır gündemdeydi. sonunda çıkmasına sevindim. bi ara bakıcam bende. Kullanan biri var mı içerisinde firewall geliyor mu? 

FCN tarafından 09/Eyl/17 01:57 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

nasıl ki android telefonlarda cleaner lar ve anti virüsler cihazı virüsden daha fazla yavaşlatıyorsa pc de de durum böyle.

Olay veri güvenliği mi yoksa hızlı bir kullanım imkanı mı?

Bir kimse niçin antiviruse bel bağlar? Verilerini güvende tutmak için mi yoksa bilgisayarı yavaşlamasın diye mi?

Yani demek istediğim, ihtiyaca göre açılan portatif sandalye.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Güvenlik duvarı özelliği için full sürüme geçin diyor. Sadece anlık dosya taraması, e-posta taraması ve anlık site taraması özelliği mevcut.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Bir kimse niçin antiviruse bel bağlar? Verilerini güvende tutmak için mi yoksa bilgisayarı yavaşlamasın diye mi?

ikisi birlikte hocam oyüzden kredi kartlarında eposta hesaplarında facebook a girerken bile mobil onay sms onay diye birşey var.

istediğin kadar anti virüs kullan veya virüs bulaşmayan bir mac linux kullan sana kafayı takan biri varsa uzaktan erişemezse ile sosyal mühendislik ile veya kulalndıgın hizmetin bir açığını bularak istediğini alır. 

fakat sen zararlıların %99 ından kendini korumak istiyorsan bilinçli tüketici olmak zorundasın. 

windows 8 çıktıgından beri anti virüs kullanmıyorum sadece warez kullanımını bıraktım daha hiç bir sıkıntı yaşamadım hayatımda hiç bir verimi çaldırmadım hesabımı kaptırmadım.

Ha olmayacak birşey mi zorlasan yaparsın. ama zorlasan herkeze bişi yaparsın zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

av uzun süre kullanmadım ,derken bi gün @holyone ile uzak baglantı yapacaktık team süreli olultu benim dedim ammy kurak ....

sonuçmu ransomware  bulaştı hemde orjinal sitesinden indirdim..

https://www.virustotal.com/#/file/d67c7ef1c8e2cd56e266902bef814ac328d64bbe06086f4ee24fbadbebf39605/detection 

artık bilmediğim exe vb.. açarkan sanal pc kullanıyorum  

av demeyelimde antimalware  olarak zemana var ömürboyu lisansım var şu aralar işimi görüyor .

gerçi herşey yeni çıkan bi exploite bakar bknz ethernalblue 

herşeye para vermesemde laptop aldıgımda 7 vardı sonra 8 yüklemem için 27 tl ye upgrade etmiştim 8.1 derken 10 a kadar geldim , windows güncellemeleride önemli.

KaptaN tarafından 09/Eyl/17 02:56 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    end bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ikisi birlikte hocam oyüzden kredi kartlarında eposta hesaplarında facebook a girerken bile mobil onay sms onay diye birşey var.

istediğin kadar anti virüs kullan veya virüs bulaşmayan bir mac linux kullan sana kafayı takan biri varsa uzaktan erişemezse ile sosyal mühendislik ile veya kulalndıgın hizmetin bir açığını bularak istediğini alır. 

fakat sen zararlıların %99 ından kendini korumak istiyorsan bilinçli tüketici olmak zorundasın. 

windows 8 çıktıgından beri anti virüs kullanmıyorum sadece warez kullanımını bıraktım daha hiç bir sıkıntı yaşamadım hayatımda hiç bir verimi çaldırmadım hesabımı kaptırmadım.

Ha olmayacak birşey mi zorlasan yaparsın. ama zorlasan herkeze bişi yaparsın zaten.

Atıyorum üzerinde çalıştığın bir iş gereği mevcut lisans gerektiren yazılımların ücretsiz alternatiflerini denemen gerekiyor. Ve çalışmakta olduğun makinede çok değerli belgelerin var. Bunun için sanal makine mi kuracaksın? ya da tüm indirdiklerini yeniden virustotal'a upload mı edeceksin? ya da elinin altında antivirus vardır hemencecik taratır kullanırsın? Veri güvenliğine yalnızca online işlemler olarak bakmamalısın onların önlemi çoktan alındı diyebiliriz. Bahsettiğin gibi mobil onay, şüpheli hareket tespiti vs.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

dün avast free indirmistim,virüs var sandıgımdan.
    meger hdd bitmis :) 

Koca hestiy aya bedenem ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

av uzun süre kullanmadım ,derken bi gün @holyone ile uzak baglantı yapacaktık team süreli olultu benim dedim ammy kurak ....

sonuçmu ransomware  bulaştı hemde orjinal sitesinden indirdim..

https://www.virustotal.com/#/file/d67c7ef1c8e2cd56e266902bef814ac328d64bbe06086f4ee24fbadbebf39605/detection 

artık bilmediğim exe vb.. açarkan sanal pc kullanıyorum  

av demeyelimde antimalware  olarak zemana var ömürboyu lisansım var şu aralar işimi görüyor .

gerçi herşey yeni çıkan bi exploite bakar bknz ethernalblue 

herşeye para vermesemde laptop aldıgımda 7 vardı sonra 8 yüklemem için 27 tl ye upgrade etmiştim 8.1 derken 10 a kadar geldim , windows güncellemeleride önemli.

O programda virüs var bende kullanmıştım(çok bilmiş bir arkadaş teamviewer dururken bunu kullandırmak için kafamı halletmişti). Antivürüs elli kez uyarı vermesine rağmen arkadaş sonsuz bilgisiyle ve yüksek tondaki ısrarıyla programda virüs olmadığını söyleyince antivirüsü kapatıp programı çalıştırdım ve pc alt üst olup, chrome ayarlarına kadar sıfırlandı(düzeltene kadar yarım gün uğraşmıştım). 

Yani o programdan kesinlikle uzak durulmasını öneririm. Ben bildiğim sitelerde gezip bildiğim programları kulanırken sorun olmuyor ama böyle sonsuz bilgiye sahip arkadaşların temiz diye getirdiği usbler veya programlar böyle çıkabildiği için bu durumlarda antirüs kuşlanmak şart oluyor. Bir hocamız laptopuna usb takmıyordu mesela öyle bir uygulamaya gidilebilir bu tür durumlar için eğer antivirüs yoksa. 

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...