folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kayıt Yenilemeyen Kişinin Tecil Durumu

Kayıt Yenilemeyen Kişinin Tecil Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Merhaba, 31.12.2020 kadar öğrencilik sebebiyle tecilim var.

ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖGRENCILIGI DEVAM ETTIGI TAKDIRDE 31/12/2020 TARIHINE KADAR ASKERLIK

ILE ILISIGI YOKTUR. ÖGRENCILIGI SONA ERDIGI TAKDIRDE, 2 AY IÇERISINDE EN YAKIN ASKERLIK SUBESINE MÜRACAAT

ETMESI GEREKMEKTEDIR.

ancak son iki aydır kayıt yenilemiyorum. bugün bir muhabbet arasında sıkıntı doğabileceğine dair beni kıllandırdılar. Var mı böyle bir durum yaşayan. sikmesinler beni?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Öğrencilik bittiyse eğer aile doktoruna gidip askerlik tecili için muayene oluyorsun. Ondan önce e-devletten tecil için form doldurman gerekiyor. Bu yazdıklarım öğrencilik bittiyse geçerli

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

askere gitmek istemiyorsan kayıt yenilemelisin abi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

aofte kacinci yilindasin o da onemli soru murit. ilk donem icin kayit yenilemen lazimdi ama oradan taklaya gelebilirsin. 

gecen bir iki yildir ogrenim suresini astiktan sonra gidip elle tecil ettiriyordun ekc2 belgesi alip aoften. bu yil yeni bi dalgaya baslamislar, yilbasinda kayitli olanlari falan askeriyeye aof kendisi bildirecekmis, yilbasinda akibetini gorursun.

eger benim gibi bedelli dusunuyorsan hic vakit kaybetmeden bedelli basvurusu yap, araliktan sonra o basvurular da sikinti olacak diyolla. sikinti olmasa bile zam gelecek. su anki guncel fiyat 33.250 ₺

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı

askere gitmek istemiyorsan kayıt yenilemelisin abi.

Aynen öyle hocam. Kayıt yenilemesi yapmadığın zaman direk okul askeriyeye bildiriyor. Belki işlemişlerdir bile GBT ne.

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Ben kayıt yeniledim, kayıt yenileme döneminde yine de 2019 aralık gözüküyor bu ne zaman güncelleniyor veya benim ekstra bir yere bildirmem mi gerekiyor ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla AÖF'te 6 yıla kadar üniversite otomatik erteliyor. 6. yıldan sonra sizin üniversiteden belge alıp askerlik şubesine götürüp "ben okuyorum yaaa" diyerek göstermeniz gerek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2019 TARİHİNE KADAR ASKERLİK
    İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT
    ETMESİ GEREKMEKTEDİR.

bende de bu yazıyor hocalar, bu dönem kayıt yenilemedim askere gideceğim. Ben ne zaman gitmeliyim askerlik şubesine ?

ReyiZ tarafından 28/Kas/19 20:45 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Kayıtı yenileriz madem öyle de, yenileyene kadar artık sen öğrenci değilsin gel buraya falan hesabı olmasın..

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Birde şuan öğrenci olmadığın için cezası vardı. Kendin gidersen bildirmediğin herhün için 5 TL. Jandarma veya polis yakalayıp gotururse gunluk 10 TL idi galiba

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Kayıtı yenileriz madem öyle de, yenileyene kadar artık sen öğrenci değilsin gel buraya falan hesabı olmasın..

kayit yenilemezsen ogrenci degilsin.

ogrenci degilsen istediklerini derler.

ahahahahhahahahahahahaa

az insan çok huzur.