folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kaza İle İlgili Soru ?

Kaza İle İlgili Soru ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar Ben benzinlikte kasiyer olarak çalışıyorum.Dün akşam 6 civarı arabamla işe geldim

benzinlik içinde park halindeyken kamyon geri geri gelirken sol arka stop lambamı patlattı.

Adam kamyoncu yalvar yakar parasını ödiycem tutanak felan karıştırmayalım araç benim değil şirket arabası felan dedi 

acıdım ruhsat ve kimlik fotokopisinin altına tutanak benzeri bişey yazdım 41 ** 573 plakalı araca park halındeyken vurdum 

gerekli ödemeyi yapıcam isim soy isim imza tarih şeklinde.

Simdi sorum şu 

- Bu adam gelmez ise neler yapabilirim yasal prosedür nedir?

- Elimdeki fotokopi ve tutanak benzeri yazının geçerliliği varmıdır? 

Ben bu adama güvenmekle hatamı ettim ?  Biraz uzun oldu kusura bakmayın cevaplayan müridlere şimdiden tesekkür ediyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Senin kaskon varsa yaptırırsın gidersin

Kaskon yoksa adamın zorunlu trafik sigortasına başvuracaksınız %90 ihtimalle
     Benzin istasyonu içinde kaza yaptığınız için sigorta ödemeyi red edecektir.

Bence adamdan para koparmaya bak

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Benim kaskom bozulcakmı peki sonuçta adam geldi bana vurdu.

Benzin istasyonları için ayrı durum mu söz konusu normal trafikten

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

şimdi öncelikle tutduğunuz kaza tespit tutanağı bunamı benziyor ? http://f1209.hizliresim.com/11/w/dg94g.jpg

2. olarak karşı tarafın aracının plakasını pm at bana

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı

şimdi öncelikle tutduğunuz kaza tespit tutanağı bunamı benziyor ? http://f1209.hizliresim.com/11/w/dg94g.jpg

Hayır hocam sözleşme tarzı bi yazı ruhsat ve kimlik fotokopisinin altına. Plakayı pm atıyorum hemen

Sserkan tarafından 28/Eyl/12 10:57 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayamann
    ayamann's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar Ben benzinlikte kasiyer olarak çalışıyorum.Dün akşam 6 civarı arabamla işe geldim

benzinlik içinde park halindeyken kamyon geri geri gelirken sol arka stop lambamı patlattı.

Adam kamyoncu yalvar yakar parasını ödiycem tutanak felan karıştırmayalım araç benim değil şirket arabası felan dedi 

acıdım ruhsat ve kimlik fotokopisinin altına tutanak benzeri bişey yazdım 41 ** 573 plakalı araca park halındeyken vurdum 

Simdi sorum şu 

Ben bu adama güvenmekle hatamı ettim ?  Biraz uzun oldu kusura bakmayın cevaplayan müridlere şimdiden tesekkür ediyorum.

sana zahmet adam hasarini karsilayinca haber ver

morel olacak  bana

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek
    ayamann bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı

Simdi sorum şu 

sana zahmet adam hasarini karsilayinca haber ver

morel olacak  bana

O kadar mı vahim hocam durum hatamı yaptım guvenmekle ben şimdi ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı

Hayır hocam sözleşme tarzı bi yazı ruhsat ve kimlik fotokopisinin altına. Plakayı pm atıyorum hemen

hocam araç axa dan şuan axadan sigortalı ama Şirket değil şahıs üstüne şuan ki F. F isimli şahıs üzerine değilken önceden şirketteymiş

şimdi gelelim konuya

1. Kaza tespit tutanağı yok

2. olay yeri fotoları var mı? (kazadan sonra) olay yeri fotoları varsa adamı bulursan sonradanda doldurulabilir

3. olay benzin istasyonunda gerçekleştiği için kasko delinebilir şimdi diyeceksin ne alakası var :) 2004 yılında bir müşterimiz menzin istasyonunda kaza yapmıştı ve zorunlu trafik sigortası ödememişti çünkü sigortanın ismi Karayolları zorunlu mali mesuliyet sigortası olarak geçer

şimdi kaza tespit tutanağı olsaydı.

Sen kaskondan sigortanı yaptırırdın senin kasko firman adamdan talep edeceği parayı adamın zorunlu trafik sigortasından rücu eder ve senin kaskon delinmez kaza adamın z trafik sigortasına işlenirdi. (eğer benzin istasyonundaki hasarı kabul ederseler)

şu durumda sigortanın anlaşmalı servisine gidip kaskondan arabanı yaptırırsın kaskondaki hasarsızlık indirimi kalkar

senin eğer masrafın 200-300 TL ise kendin öde

Kaskonun 3-4 yıldır hasarı yoksa devamlı yaptırıyorsan kaskona ödettir
     (fazla fark uygulamaz sonraki sene)

Sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin

edit edit:

Kaskonda hasar koruma var mı?

edit 2.

o Kamyonun bu Sene hasarı / Hasarları var Adamın sana yalvarması kara listeye girmekten korkuyo :)

DJ_Alper tarafından 28/Eyl/12 11:19 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Sserkan bunu yazdı

hocam araç axa dan şuan axadan sigortalı ama Şirket değil şahıs üstüne şuan ki F. F isimli şahıs üzerine değilken önceden şirketteymiş

şimdi gelelim konuya

1. Kaza tespit tutanağı yok

2. olay yeri fotoları var mı? (kazadan sonra) olay yeri fotoları varsa adamı bulursan sonradanda doldurulabilir

3. olay benzin istasyonunda gerçekleştiği için kasko delinebilir şimdi diyeceksin ne alakası var :) 2004 yılında bir müşterimiz menzin istasyonunda kaza yapmıştı ve zorunlu trafik sigortası ödememişti çünkü sigortanın ismi Karayolları zorunlu mali mesuliyet sigortası olarak geçer

şimdi kaza tespit tutanağı olsaydı.

Sen kaskondan sigortanı yaptırırdın senin kasko firman adamdan talep edeceği parayı adamın zorunlu trafik sigortasından rücu eder ve senin kaskon delinmez kaza adamın z trafik sigortasına işlenirdi. (eğer benzin istasyonundaki hasarı kabul ederseler)

şu durumda sigortanın anlaşmalı servisine gidip kaskondan arabanı yaptırırsın kaskondaki hasarsızlık indirimi kalkar

senin eğer masrafın 200-300 TL ise kendin öde

Kaskonun 3-4 yıldır hasarı yoksa devamlı yaptırıyorsan kaskona ödettir
     (fazla fark uygulamaz sonraki sene)

Sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin

edit edit:

Kaskonda hasar koruma var mı?

Cevabın ve ilgin için tesekkürler. Fotograf yok ama kamera kayıtları var tutanagı sonradan doldururmu bılmıyorum doldursak bıle kabul edılmeme rıskı daha yuksek anladıgın kadarıyla. Aracım 2000 Model Honda Civic normal şartlarda kasko yapılmıyodu poliçe fiyatı yuksek bı sekılde yaptırdık onuda gecen ay trafık kazası nedenıyle bozdurduk.Şimdi ikinci sefer kaskoyu kullansam ne gibi eksilerim olur. Sonuç olarak adamdan ne koparsam kardır diyosun yani.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kaskon hangi firmadan ben sana söyleyim ne yapacağını:)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

nolur nolmaz tutanak tutsaydınız hocam. adam gelirse tutanağı yırtar atardınız, gelmezse işlem yapardınız?

.
Toplam Hit: 1359 Toplam Mesaj: 19