folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kedi Beslemek ?

Kedi Beslemek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek

Günaydın Arkadaşlar.
      Dün sokakta bir kedi buldum ve 5 6 haftalık ( Tahminen ) besliyorum.Dogrusu beslemeye çalışıyorum. hiç kedi beslemedim şuana kadar.Yardımcı olucak aşıları ne yer ne içer ne ister gibi bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hocam bir tane kum bul yada hazır olarak veterinerden alabilirsin, o kum tuvaletini yapması için. O tuvaletini yaparken başında durup bekleme rahatsız olur tam yapmadan çıkar.

Onun dışında hazır kedi maması veriyordum eğer hazır mama yoksa sütün içine küçük ekmek parçalarını koyuyordum iştahlı yiyordu.

GusFring tarafından 05/May/13 10:10 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

hayırlı olsun mürit öncelikle kedi beslemek zordur en azından beni zorladı yavruyken ne ile beslersen ona alışıyor mama hiç kullanmadım kemikl falan verirdim aşı için bir veterinere götür edit:erkek mi dişi mi?

mettoman tarafından 05/May/13 10:10 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Hocam bir tane kum bul yada hazır olarak veterinerden alabilirsin, o kum tuvaletini yapması için. O tuvaletini yaparken başında durup bekleme rahatsız olur tam yapmadan çıkar.

Onun dışında hazır kedi maması veriyordum eğer hazır mama yoksa sütün içine küçük ekmek parçalarını koyuyordum iştahlı yiyordu.

İnşaat kumu vardı onu kullandım aynı dedigin gibi sütle ekmeyi lapa şeklinde verdim. Kuru mamayı bu yasta yermi ?

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

uğraşılmaz 2 gün sonra dişiyse 10 tane yavru yapar biti piresi eksik olmaz pöffff  nasıl atarım die uğraşır durursun sonra

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek
    mettoman bunu yazdı

hayırlı olsun mürit öncelikle kedi beslemek zordur en azından beni zorladı yavruyken ne ile beslersen ona alışıyor mama hiç kullanmadım kemikl falan verirdim aşı için bir veterinere götür edit:erkek mi dişi mi?

:) arkadan baktım ve gördügüm kadarıyla dişi :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

uğraşılmaz 2 gün sonra dişiyse 10 tane yavru yapar biti piresi eksik olmaz pöffff  nasıl atarım die uğraşır durursun sonra

Şirkette ofiste bakıyorum zaten :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

öyle birşey olursa ben talip olurum yavrulara edit:zaten kısırlaştırma imkanı var

mettoman tarafından 05/May/13 10:19 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    Ersekmen bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

İnşaat kumu vardı onu kullandım aynı dedigin gibi sütle ekmeyi lapa şeklinde verdim. Kuru mamayı bu yasta yermi ?

yavrular için mama var

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Hocam bende bir ankara kedisi besliyorum.

Başına neler geldi neler masrafı 1000 tl geçti kavga etti yaralandı röntgeniydi muşadesiydi muaynesiydi

bacağı kırıldı alçısıydı falan filan derken acayip şekilde girdi ama vazgeçemiyorum işte gönlüm el vermiyor :D

Süt ver yavurysa hafif su koy içine gaz yapmasın ondan sonra kuru mama arada sulu mama ver.

Bide kum al oraya işiyip sıçsın yer edinsin orayı arada da dışarı çıkar büyünce kontrol et ama kedilerle kavga etmesin.

Birde kısırlaştır.

Schwarz tarafından 05/May/13 10:30 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek
    mettoman bunu yazdı
    Ersekmen bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

yavrular için mama var

Bunu bilmiyor şimdiye kadar :) 2 köpek besledim :) 50nin üzerinde kuşum oldu kediyi ilkkez deniyicem .

Toplam Hit: 1971 Toplam Mesaj: 14