folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kedi Ve Kopek Sagligi Hakkinda Bilgi Sahibi Olanlar

Kedi Ve Kopek Sagligi Hakkinda Bilgi Sahibi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeitgeist
    zeitgeist's avatar
    Erkek

Cevap yazan tum arkadalara tesekkurler.

Losemi aşısı haric geriye kalan tum uygulamalari duzenli olarak yaptirmaya karar verdim.

Kalin saglicakla.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myrize
    myrize's avatar
    Erkek

bence kedinizi düzenli olarak aşı yaptırmanız gerekiyor.

1 Yaşına Geldikten Sonra Her Yıl Uygulanması Gereken Aşılar;

• 1 Karma Aşı
    • 1 Leukemia (Lösemi) Aşısı
    • 1 Kuduz Aşısı

3 Ayda Bir Uygulanması Gerken Aşılar;

• İç Parazit Aşısı

Önemli Not: Kedi parazit aşısı; kedilerin tüm yaşamları boyunca ortalama 2 aylık periyotlarla düzenli olarak uygulanması gereken aşıdır.
    Kaynak: https://kediblog.com/kedi-asi-takvimi-asi-fiyatlari/

myrize tarafından 04/Oca/20 19:30 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

hocam dış parazit sandıgından daha cok gerekli, sen farkında olmasan da ustunde tasıyabılıyorsun parazitleri kedine gecebılıyor

profesyonel kahveci?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

dün aracı otoparka çekmeden önce araç park alanında 3 köpek yatıyordu , rahatsız etmemek için gittim araziye çektim arabayı rahatsız olmasınlar diye , ardından araçtan alacaklarımı alıp indikten sonra köpeklerden birinin kalkıp beni takip ettiğini gördüm elim dolu olduğu için dönemedimde ibne geldi arka bacağımdan ısırdı allahtan kottan geçmedi ısırık  delmedi , elimdekileri bırakıp araca döndüm bagaj'dan fırça sapını aldığım gibi kafaya oturttum yığıldı kaldı yerinde eğer bugün görürsem sağ bırakmam belediyeyide aradım gelsinler diye bakalım ne olacak sonuç , 

Bilader hayvana neden vuruyorsun amk?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Edit:  mesaj tekrarı

Ar0fer tarafından 05/Oca/20 12:34 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Hocam ben neredeyse son 1 senedir kedi üretiyorum. Hiçbir şekilde vurdurmuyorum. 

Tek yaptığım genel takibimi kendim yapıp iç ve dış paraziti kendim yapıyorum. 

Karma ve kuduzuda veteriner ne zamana yazdıysa o zaman yaptırıyorum. Fiyatlar o kadar pahalı olmuyor böyle yapınca. 

İç dış için ne kullanıyorsun bende 2 kedi var dış parazit için 20 TL'lik ve 50 TL'lik iki farklı ilaç denedim pireler ölmedi. Veterinere götürdüm ne uyguladıysa pire falan kalmadı. Ekim sonuydu kış geldiği için de kalmamış olabilir. İç parazit için de ağzına tablet verdi. 60 TL tuttular kendimiz uygulasak ne kadar ucuza geliyor? Maması kumu aşısı aylık 200-300 harcıyoruz galiba ne kadar aşağı çekebilirsek o kadar iyi. Sokaktakilere harcadığım parayı saymıyorum bile.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Hocam ben neredeyse son 1 senedir kedi üretiyorum. Hiçbir şekilde vurdurmuyorum. 

Tek yaptığım genel takibimi kendim yapıp iç ve dış paraziti kendim yapıyorum. 

Karma ve kuduzuda veteriner ne zamana yazdıysa o zaman yaptırıyorum. Fiyatlar o kadar pahalı olmuyor böyle yapınca. 

İç dış için ne kullanıyorsun bende 2 kedi var dış parazit için 20 TL'lik ve 50 TL'lik iki farklı ilaç denedim pireler ölmedi. Veterinere götürdüm ne uyguladıysa pire falan kalmadı. Ekim sonuydu kış geldiği için de kalmamış olabilir. İç parazit için de ağzına tablet verdi. 60 TL tuttular kendimiz uygulasak ne kadar ucuza geliyor? Maması kumu aşısı aylık 200-300 harcıyoruz galiba ne kadar aşağı çekebilirsek o kadar iyi. Sokaktakilere harcadığım parayı saymıyorum bile.

Stronghold damla al dış parazit için hocam, alayına isyan ettirir.

İç parazit içinde ne kullandığıma bir bakayım yazacağım evde değilim şu anda. Bana iç dış parazit 40 - 50 lira civarına geliyor. Adetli alırsam daha uyguna da düşürüyorum. Stronghold biraz pahalı yalnız. Ben sadece bir kere kullanıyorum bunu. Gerekli bir durum oluşursa yani. Diğer dönemlerde daha ucuza aldığım bir dış parazit ilacı var. 20 - 25 liraya geliyor olması lazım tanesinin

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ben her sene kuduz, tetanoz, verem, vs aşılarını kendime yaptırıyorum, 3 ayda 1 ay da klor dioksit kürü yapıyorum. Hayvanlarımı hiç aşılamadım, epey bir kedi ve köpek var, köpekler bazen oynarken gaza gelip ısırabiliyor, bence sen de kendini aşılat kedidir bu illa bir şeyler bulaştırır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 1950 Toplam Mesaj: 19
kedi kopek aşi veteriner