folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Keenetic VIVA Router Superonline Fiber Yapılandırma Hk.

Keenetic VIVA Router Superonline Fiber Yapılandırma Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar,

Superonline nin vermiş olduğu router gerek yönetim gerek bağlantı sorunu gerekse hız limiti konusunda çok istediğimi vermedi. Huawei router ile kablosuzda sürekli bir kopma yaşıyordum. 3-4 kere router değiştirdiler. En son ZTE marka verdiler oda sinyalden yana çok sıkıntı yaşattı. En son gidip Keenetic VIVA yı aldım. Arayüzü falan oldukça hoş. En güzel yanı ise bağlı cihazlara hız limiti koyabilmek :) Kurulum esnasında xxxx@fiber ve şifreyi istedi ( WAN Şifresi sanırım ). Bende müşteri hizmetlerinden öğrenmek için aradım fakat paylaşmadıklarını belirtti. 
    Şu yöntem ile sorunu aştım. Belki işine yarayan olur.

https://www.youtube.com/watch?v=W8kOC4CSLP8

Sormak istediğim ise : İnternete bağlandık fakat evde tvplus var. Bu tvplus ise superonline router dışında bir şey ile çalışmıyormuş. Onu çalıştırmak için uğraşıyorum ama yapamadım bir türlü. Belki bilgisi olan vardır diyerek konu açayım dedim.

unchain tarafından 03/Ara/20 20:11 tarihinde düzenlenmiştir

Yaptığım onca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek

Burdaki yöntemleri benzer şekilde uygulamaya çalıştım arayüzde fakat olmadı hocam. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Sanırım o sorunu çözen olmamış.

Aslında bu başka ürünü kullanamama rekabeti engelleyeci bir duruma girmiyor mu acaba?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Sanırım o sorunu çözen olmamış.

Aslında bu başka ürünü kullanamama rekabeti engelleyeci bir duruma girmiyor mu acaba?

Bir kalıba sokulsa bile kim sikler ki hocam? Sonuçta sözleşmeye dahil.
    Denemediğim şey kalmadı benimde. Muhtemelen 200₺ cayma bedeli verip iptv falan kullanıcaz anlaşılan :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hacı onların kendi modeminde sen kurucna tr069 la bağlanıp iptv ayarı yapıyolar. sende ondan olmuyo sanırım.

onların modeminden ayar yedeği alıp ondan falan bulmaya çalışırdım ben olsam. bide ibneler mac engeli falan atmış olabilirler, modemde mac adres klon özelliği varsa eski modemin mac adresiyle denesene

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hacı onların kendi modeminde sen kurucna tr069 la bağlanıp iptv ayarı yapıyolar. sende ondan olmuyo sanırım.

onların modeminden ayar yedeği alıp ondan falan bulmaya çalışırdım ben olsam. bide ibneler mac engeli falan atmış olabilirler, modemde mac adres klon özelliği varsa eski modemin mac adresiyle denesene

iptvye onların atadığı macle giriliyor zaten genelde, ben ne kadar modem geçtiyse elime hepsinde tr069 kapayıp rootlarına girdim; Türk Telekom ve Superonline gerçekten kullanıcılarını çok kısıtlıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Mac adresini klonladım hocam onun yanında vlan 103 ayarı vs. falan da yaptım ama yemedi.

tr069 un ne olduğunu çözemedim. Bakınayım onada

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Tvplus için ayrı kullanıcı adı ve şifre varsa login olduğun izlersin ki 

Superonline müşterisi değilim her yerde tv plusu izleyebiliyorum ama dsmart go daha iyi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek

Dünden beri uğraşıyorum çözümü sağlayamadım. İptal başvurusunu yaptım bakalım iptv + cihaz vs. gibi bir kullanım sağlayacağım muhtemelen.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Tvplus için ayrı kullanıcı adı ve şifre varsa login olduğun izlersin ki 

Superonline müşterisi değilim her yerde tv plusu izleyebiliyorum ama dsmart go daha iyi

O değilde neden bu DSmartGo Apple TV uygulaması çıkarmıyor ki anasını satayım, boşu boşuna TV+'a para veriyoruz.

Twitter: @CanKirca
Toplam Hit: 8126 Toplam Mesaj: 12
router superonline keenetic tvplus yapılandırma