Kenan Evren

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------
    necroshine bunu yazdı:

Mylitta bunu yazdı:
    gkhn759 bunu yazdı:

Mylitta bunu yazdı:
    gkhn759 bunu yazdı:
    Resmi olarak 50-60 kişiyi astırmış, işkencelerle gözaltlarında ve faali meçhullerle binlerce insanı öldürtmüş  ve sonra anayasaya koyduğu geçici kanunlarla kendine dokunulmazlık vermiş, orospu çocugu dense orospu çocuklarına haksızlık edilecek olan bir pisliktir.
    o insanlar asılmasa ne olurdu peki bunları biraz düşünsen ?

Düsüneyim, mesela 16 yaşındaki Erdal ERENER, bir çocuk öldürülmemiş olurdu? Sence ne olurdu 

16 yaşındaki erdal erener gibi daha nice genç ölürdü.

kimse olmezdi merak etme cahil arkadas. Turkiyenin en cok faili mechul cinayeti Kenan picinden sonra yapilmistir.

En cok insanimizi ve askerimizi Kenan picinden sonra kaybettik.

Erdal Erener olmemis olacakti. Bende askerde orda burda silah kullanmiyor olacaktim

Apo gibi piclerde basimiza sayin olmazdi

kaybettigimiz sehitlerimizde kelle olmayacakti

ve buyuk ihtimal sen olmayacaktin ben de bu ani gulumseyerek geciriyor olacaktim.

Kimse ölmez miydi :))) Yeterince insan ölmüştü darbeye kadar.Mahalleleri bıraktım sokaklar bile bölünmüştü.Aşağıda solcular yukarıda sağcılar :)) Darbeden sonrada temizlik yapılması şarttı,şayet millet en ufak bir kıvılcımda yine aynı şeyi yapacaktı...

Aslında daha önce yazdım ama bu olaylarıni sokakların dahi ayrıştırılması darbeye altyapı olarak devlet tarafından yapılmıştır. Yoksa tüm siddetin bir gün sonra bıçak gibi kesilmesi makul mudur??? 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:

Kimse ölmez miydi :))) Yeterince insan ölmüştü darbeye kadar.Mahalleleri bıraktım sokaklar bile bölünmüştü.Aşağıda solcular yukarıda sağcılar :)) Darbeden sonrada temizlik yapılması şarttı,şayet millet en ufak bir kıvılcımda yine aynı şeyi yapacaktı...

Askere gittin mi ? Gitmediysen evinde televizyon yok mu ? Yoksa gazete okumazmisin ? olen insanlar ne icin oluyor ? Turkiye 80 den sonra omrunde boyle kayip gormedi.

Birde terbiyesizlik yapma  , temizlik kelimesini bir kalabalikta soylersin gozunun yasina bakmazlar (Turkiye'de deliler gibi Polat Alemdarlar var artik)

Darbeden sonra temizligini kim yapti ?  sen mi yaptin ? Yoksa Amerikan emperyalizminin isine gelmeyen kisilerimi katlettiler ?

Cahil cahil konusmayin. Amerikanin mudehalesindeki en buyuk amac Turkiye'de guclu bir sosyalist ve ayrica Cumhuriyetci birliklerin olusmasiydi.

Amerika icin cok cok buyuk bir tehlike ki eger darbe olmasaydi simdi Orta Dogu'da Turkiye uzerinden artistik patinajini yapamiyor olacakti.

230 bin kişi yargılandı (iki tane orta olcekli sehir yapar)

98 bin suclu bulundu

171 kisi iskenceden oldu

50 kisi asildi

Gazetecilere toplam 3.300 yil ceza verildi

937 film sakincali bulundugu icin yasaklandi

Gazeteler 300 gun yayin yapamadi

40 ton dergi gazete yakildi

3 bin 854 öğretmen, 120 üniversite öğretim görevlisi ve 47 yargıcın işine son verildi.

(Bunlarin yerine itlerini yerlestirdiler)

23700 dernek kapatildi

517 kisiye idam cezasi verildi

3 gazeteci silahla olduruldu

yaz ya bitmez bunlar. arastirin internetten daha nelerle karsilasacaksiniz.

ve binlerce faili mechul cinayet ve gunumuze kadar o gunden beri sure gelen cetecilik hortladi ki 

derin devlet kavramini artik saymiyorum. 

Amerika kisacasi katletti, sizde şakşakcilik yapiyorsunuz.

Turkiye'de darbe yapildiysa 27 Mayis'da yapildi. Kendi vatandasini degilde asilmasi gerekeni asti.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Siyasetin bilgisayar başında yapılmasına neden olmuştur

Pkk nın güçlenmesine neden olmuştur. (Şehitlerden sorumludur)

Türbanın sorun olmasına neden olmuştur.

İşediğim sidik kadar değeri yoktur gözümde..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Konuya fransızım ama babamın söylediği bişey var daha doğrusu siyasetçilerin çok kullandığı babamdan duydugum bir söz ;

" Darbeler milletleri en az 20 yıl geriye götürür.. " Bu mantıkla kötü adam :)

Konumu silenlere inat kürdüm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gerilen ortamı Biraz Yumuşatalımbiraz da mizah nette gördüm hoşuma gitti paylaşayım dedim

http://burakx.frih.net/kenanevrenyoutube.jpg

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

hic 12 eylülün öncesine bakan yok valla herkes neden oldu nicin oldu diye sormaya cüret edemior.

evet haklisiniz haksiz degilsiniz.. cok siddetli bir darbeymis. sagcisida solcusuda. asiri komünist olanda, dinine düskün olanda ve hatta modern bir yasam tarzi bile benimseye nasibini aldin bu darbeden. alinan kararlar evet cok fazla agirdir cok fazla insanlik disi olaylar gerceklestirildi. kısacasi bilmesekde o zamanlari yani yasamamisda olsak her kesimden insan nasibini aldi.. milletyetcisi özgürlükcüsü hepside dayaklari yedi ölenler oldu yaralananlar oldu kaybolanlar oldu sürgüne gönderilenler oldu, hapishanelerde sürünenler oldu idam edilenlerde oldu. bütün olaylar durulduktan sonra anayasanin tekrar düzenlenip meclis sisteminin degistirilmesi gibi degisiklerle tekrar secim mecim moduna girilerek hayata devam edildi. dönelim halka. ihtilal nedeniyle devlete düsman olmus kesim yaratildi genelde bu düsman olmus kesim komünizme yaslanmistı o zamanlar özgürlükcü düsünce halkci emekci, diger milletyetci kesim ise agzini kapadi hayatına devam etti.  cünkü demekki asker böye ülke geneli bir kargasa oldugu zaman  neler yapabilecegini herkes ögrenmis oldu en azindan 1,5 kusak diyebiliriz.. simdiki gencler yani bizlerin anne babalari ve onlarin anne babalari..  evet arkadaslar 20 yil geri gittik evet.. ama unutmayin ki ülke geneli bir kaos olustugunda sokaklarda bir sürü cinayetler islendiginde okullarda adam öldürmeler cogaldiginda.. bunun cözümü ne olabilirdi sizce.. mahkeme mi? hapishane mi? birakin allah askina artik hakimler ideloji olarak yanli kararlar aliordu. ögretim görevlileri ortami kendi yandaslarina körüklüyordu. liselerde okullarda hocalar bile artik kutuplasip cinayetler isleniordu.. gece disari cikan ya yarali gelir yada cesedi olurdu. polis napsin..  her sokakta cinayet yaralama her okulda kavga. simdiki hükümet gibi bir dünya polis yoktu ki:)

ama işte Bi dünya askerimiz her zaman vardi......! 

Toplam Hit: 7030 Toplam Mesaj: 47