folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kendi Kabuğundan Çıkıp Dünyadan Haber Olmak İçin Okumak

Kendi Kabuğundan Çıkıp Dünyadan Haber Olmak İçin Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

derdim başlıktaki gibi okumak lazım orası kesin ama kimden neyi okumak bbc ve independent a bakıyorum ara sıra türkiye için se haberler.com a bakıyorum siz ne önerirsiniz? neyi okumak lazım kimden okumak lazım 

başka bir soru da mesela game of thrones gibi bir bölüm çıkınca 1 hafta etkisini sürdüren üzerinden binlerce saat konuşulan neleri takip etmek lazım türkiye ve dünya için ne bileyim öyle bir yazar vardır ki bir konuşma yapar aylarca etkisi sürer gibisinden 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

- ben haberleri tv den diğer haberleri tahribattan takip ediyorum

- adana dizisi sıfır bir :D

..Morali hep bozuk olan insan..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Exael
    Exael's avatar
    Erkek

haberler.com dan haber okuyan adam okumasa da olur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    Exael bunu yazdı

haberler.com dan haber okuyan adam okumasa da olur.

Bilgi için teşekkürler ama niye ki?

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

haber ve game of thrones ?

ilginç karışım :)

o değilde bazı kanallar bizden önce nerdeyse vukuat olmadan haber yapıyordu. çok manidar gelmişti adını unuttum.

Sonrada başka ülkelerin istibaratları ne iyi diyoruz. Bende demekki onlarında parmağı var diyorum..

neyse güzel soru

tahribattan sonra bakıyorum

futurist tarafından 03/Tem/16 01:05 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

RSS uygulaması indir ve belli başlı ya da sevdiğin sitelerin/kurumların feedlerine abone ol, ben öyle yapıyorum ve hep güncelim. :) Anlık feed alıyorum.

Ekonomi için Dünya Gazetesi. Bunun üzerine site yoktur efendim! Genel olarak ekonomi odaklıdır ve yazarların yazılarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Oku ama haberleri ülke gündemini değil:

- Popular Science oku,

- Discovery Magazine,

- Evrim Ağacı (evrim teorisi dışında tonlarca yararlı bilgi var, isimden dolayı sırt çevrilmemeli),

- Kozmik Anafor,

- Eski destanlar,

- Kuran, İncil, Tevrat,

ve insanda merak uyandıran her site, dergi, kitap... 

Emin ol Türkiye gibi bir ülkenin gündemini okumaktan daha fazla şey kazandırırlar.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

İnternet den haber okuyarak veya belli başlı bir kaç kişiyi takip ederek ne elde edeceğini sanıyorsun müridim. Elde edeceğin sadece öğrenmeni istadikleri şeyi öğrenmek, manüpilasyon vs. Önce tarih yakın ve uzak tarihle ilgili bilgi edinmen gerek bana sorarsan, bu dünyada sistem nasıl işliyor onu öğren, sonra zaten neyi ve kimi okuman gerektiğini seçmeye başlarsın yavaş yavaş. Bugün aman bunlarda hep aynı teane diyen bir gen.lik var, sanki yüzyıllarca insanlar hiç deneyim elde etmemiş, hiç bir şey yapmamış, tüm atalar kör cahilmiş ( Bu sadece bizim ülkemiz için geçerli değil) Asıl bugün kullanılan tüm yöntemler zamanın deneyimlerinde gizli. Tarih geleceğe gözlerini dikmiş bir peygamber gibidir der John Zerzan. Müthiştir bak önce Gelecekteki İlkel' i oku mesela, bilmediğin nasıl bir dünya varmış ufuk açar.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

haberler.com mu? tepkisini ben de vereyim. Türkiye'de medya diye bir şey yok, öncelikle bunu bilelim. Fakat yine de yapılabilecekler var. Twitter'da kendine sağlam bir her kanattan listesi yaparsan daha iyi veri elde edersin. Android'de qoshe uygulaması var. Birçok yayın kuruluşundan köşe yazılarını takip edebileceğin, bu da baya iyidir. Onun haricinde aljazeera türk'ün internet sitesinde çok iyi araştırma dizileri ve makaleler çıkıyor.  Buna ek olarak al monitor'un Türkçe ve İngilizce servisi de iyidir. Defenseone.com , warontherocks.com , middleeasteye.net de şahsen aralıklarla baktığım sitelerdir. TRT World de iyi işler çıkarıyor.  TRT Türk'te Ayşe Süberker'in sunduğu Dünya Gündemi mi ne isimli bir program vardı, hala devam ediyor. Ben izlediğim zamanlar çok faydalı bir formatı vardı. Şimdi nasıl bilmiyorum. 

NOT: Bahsi geçen yayın kuruluşlarının iyi iş çıkardığı ifadesinin kriteri objektif habercilik DEĞİLDİR.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Sen zekisin haber okumana gerek yok :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

satranç masasında yancı olmaya devam edersen hiçbirşeyden haberdar olamazsın asım.

Toplam Hit: 2205 Toplam Mesaj: 21
game of thrones bbc kabuğu kırmak independent