folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Keyif İçin Nasıl Bir Puro Tercih Edilmeli Önerileriniz Lütfen

Keyif İçin Nasıl Bir Puro Tercih Edilmeli Önerileriniz Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar geçenlerde adamın birisi puro içiyordu yanından geçtim kokusu inanılmaz güzeldi :) dedim bende alayım arada keyif için yakarım dedim ama purolar hakkında bilgim yok o yüzden forumda tecrübeli arkadaşlar var olacağını bilerekten dedim ben bi konu açayım müridler beni bu konuda bilgilendirir dedim :) 

bir tane site buldum ne derece güvenlidir bilmiyorum olursa bu siteden alabilirim

http://www.tutunshop.org/kategori/24-puro-cesitleri.html

önerebileceğiniz sağlam site varsa çok iyi olur

Asıl önemli nokta nasıl bir puro almam gerektiğini bilmiyorum yığınla marka var :) tecrübeli arkadaşlardan bu konuda yardımcı olmalarını istiyorum

bu arada sigara kullanmıyorum özenti işte bir şey gördümü insan denemek istiyor :)

sigara gibi içilmiyor o yüzden içerken nelere dikkat etmeliyiz kısa da olsa belirtirseniz çok iyi olur

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Büyük ihtimal vanilyalı puro içiyordu. Kokusu cezbeder. Tadıda güzeldir.
    Ahşaba benzer ağızlığı olan, sigaradan az biraz daha kalın, her puroda olduğu gibi filtresi olmayan bir puro çeşididir.
    internete bakmana gerek yok. Bulunduğun yerde mutlaka satan vardır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Abi bende merak ediyorum zamanında bir kere puro almıştım yakamadım puroyu kor olmuyor yani talaş olduydu puro.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Cohiba güzeldir, uzun uzun yanar aşağı yukarı 2-3 saat içersin. Ama kokusu bi odaya sinerse komple eşek ölüsü gibi kokar o da haberin olsun.

Romeo Y Juliet, daha çok puro dediklerinden değilde sigarillo dediklerindendir. İçimi kolaydır, aroma falan yoktur ama tütünün o adamı yakalayan tadını verir. Ben bunu öneririm.

not : cohibaya 15 lira saymıştım evlat acısı gibi oturdu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Djarum Spice Island cigarillo diye gecer yalnız keyiflidir tadı kokusu aşığım 

Mr_Dark tarafından 26/Mar/14 07:32 tarihinde düzenlenmiştir

!!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Puro-Hakkinda-108598/1/puro/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

içilebilecek tanesi $10 a puro var $1000 küsurada

zengin işi olduğundan para hesabı yapmaz içen adam

birsürü marka var içenler her markayı her seriyi deniyor

ister tobacco ister free shop ister kaçakçılardan ister ebaydan nerden alırsan al

misal cohiba ile başla gran reserva olur selección reserva olur behike olur

sonra diğer markalara serilere geçersin

iyilerden başlarsan kalitelerini anlamış olursun diğerlerini denediğinde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

purodan anlamam ama bikeresinde arkadaşım bi sigara içiodu adını bilmiorum. küçük siyah bişeydi. buram buram karanfil kokuyodu. kokusu baya güzel gelmişti.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

sigaradan başla yeterince tecrübe edinince puro nargile diye gidersin.  ha süpanallah

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    metalkolik bunu yazdı

purodan anlamam ama bikeresinde arkadaşım bi sigara içiodu adını bilmiorum. küçük siyah bişeydi. buram buram karanfil kokuyodu. kokusu baya güzel gelmişti.

djarium black , hiç sevmem çok içtim ama ı ıh beş para etmez pat pat pat diye sesler geliyo içinden tavsiye etmem yılda bir deneyebilirsin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Profilimdeki fotoğrafta içtiğim Cohiba'nın Robusto ebadıdır.

Aşağı yukarı 2 - 2.5 senedir düzenli puro kullanıyorum. Şöyle bir şey var ki; sigara kullanan bir insan puro içemez, beceremez. Çünkü puro ciğerlere çekilmeden, duman ağız içinde dolaştırılarak içilir. Ben de sigara hiç içmemiş bir insanım.

Puro, pahalı ve bakım gerektiren bir hobidir. Bakımını düzgün yapan bir tobacco shop dalını aşağı yukarı 20 tl gibi bir rakama satmaktadır. Tabii ki bu fiyat standart seriler için geçerli. Mesela Cohiba'nın pramit serisine bir özel seri üretilir. O zaman fiyat artacaktır. Onun dışında ebatlar arasında pek fiyat farkı olmaz.

Şu ana kadar bir 10 - 15 farklı marka puro içmişimdir. Şu daha güzel diyemem ancak, içeceksen Cüba purosu içeceksin. Nikaragua da olabilir ancak, asla Cüba purosu gibi olamaz.

Marka olarak en başta Cohiba vardır. Bundan sonra Romeo Y Julieta, Monte Cristo, Partagas diye uzar gider. Mesela Cohiba'nın Siglo VI ebadı mükemmeldir. Boyu uzundur ve bu nedenle içimi zordur. Eğer ufak boy tercih edersen Robusto derim. Mutlaka bir de Pramit içmelisin. Romeo Y Juliea'nın Master boyunu şiddetle tavsiye ederim. Aromalıydı sanırım. Ufak, hafif ince ve harika bir purodur.

Bunlar dışında bir de 5 li kutularda satılan, sigara ebadında bir sarma puro önerebilirim. Toscana. İtalyan purosudur ve büyük ebatlı bir puro kadar tatmin edicidir. Kutusunu 30 tl gibi bir rakama alabilirisin, tabii bulabilirsen. Görsel de ekleyebilirim. 2 paket mevcut. Tabii bir de içilmiş puroların bir izmarit kolleksiyonu :)

Eğer İstanbul içinde ikamet ediyorsan temin edilecek yer adresi verebilirim.

Daha önce, 2 sene evvel filan bir konu açıp bahsetmiştim. Abartılı bulunmuştu. Belki işe yarar diye ekliyorum.

Selametle.

http://www.tahribat.com/Forum-Gun-Gelir-Caniniz-Farkli-Bir-Seyler-Yapmak-Ister-162836/

KBBBBG: Bu arada; söylediğim fiyatlar için başka bir yerden 10 liraya aldım demeden önce, 10 laraya aldığınız puroyu ne şartlar altında aldığınızı bir düşünün. Masa altındaki siyah poşetten çıkartıp vermişse, o adam puro bakmayı bilmiyor demektir.

Bir kere puro humidor içinde saklanır. Sürekli nemli kalacak ve kurumayacak. Kurumuş puro size eziyet etmekten başka bir işe yaramaz. İnat edersen kusarsın hatta. Bildiğin yanık duman çekersin.

Satın aldığınız puroyu nasıl nemli tutacaksınız peki ? Bir tane kilitli naylon poşet alacaksınız, içini ıslak elinizle hafif nemlendireceksiniz ve puroyu ince bir peçeteye sarıp içine koyacaksınız. Kiliti kapatıp buzdolabında saklayacaksınız. Çok uzun olmasa da bir müddet puronuz nemli kalacaktır.

NaZi_ tarafından 26/Mar/14 11:18 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 3262 Toplam Mesaj: 25