folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Kingston Micro Sd Hafıza Kartım Bozuldu. Kurtarabilir Miyiz?

Kingston Micro Sd Hafıza Kartım Bozuldu. Kurtarabilir Miyiz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Selam,

kingston marka 16 gb micro sd hafıza kartım bozuldu. bunu hayata dondürmenin bir yolu var mı?

en azından içindeki Fotografları kurtarabileyim. vv 

biraz detay:  yedek olarak vv  cüzdanda kartların arasında tutuyordum. telefona taktıgımda görmüyor. harici kart okuyucuya taktım yine okumuyor. 

fiziksel olarak bükülme yok. Ancak kartı göz gizasına getirip baktıgımda, sarı dişlerin olduğu yüzde, hafif bir gölgelenme var, sanki bildiginiz asfal yolda ufka baktıgınızda oluşan gölge gibi.

RitmFarbRacourci tarafından 12/Mar/16 04:18 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

O nasıl bir tariftir?

Aynı harddiskler gibi onların da bir memorysi bir de kontrol kartı işlevi gören devresi vardır. Hafıza bölümünü yeni aldığın aynı model bir SD nin kontol entegresine bağlayarak açabilirsin.

bunun için bir üstüne lehim yapabileceğin bir micropositioner alman gerekir. (mikro ölçekte hassas araçlar kullanabilmen için) Tabi önce dış kaplamayı söküp altına erişmen için çeşitli kimyasal çözeltilere belli sürelerde batırman gerekecek. Ondan sonra altındaki yapıyı önce dijital bir mikroskop altında tarayıp, oradan bağlantı yollarını görebilmek için devrenin imajında photoshopdaki paint tool ile data bacaklarını kırmızı renge boyayıp neyin nereye gittiğini daha net görebilirsin.

Not: yukarıdakiler tamamen vahşi fantazilerimden üretilmiş tekniklerdir, gerçekleştirilme potansieline sahip olmakla birlikte hiç denemediğim yöntemlerdir.

HolyOne tarafından 09/Mar/16 21:38 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

@holyone :D hocam niye öle diyon ya. ben kafada canlansın diye dedim. ^^  ikincisi o dediklerini ben yapacam puuuuaaa "micropositioner"  "mikroskop altında tarayıp," " data bacaklarını " bunlar tamam da

bu " kırmızı renge boyayıp neyin nereye gittiğini daha net görebilirsin " kısmında renklerde verinin nasıl gittigini nasıl görüyoruz. akım geçince kırmızı renk parlayacak mı? ^^//

varsa bir seçenegimiz alternatifimiz kurtaralım ya. vv

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

photorecden ötesi yalan derim, daha iyisi varsa yazılır elbet

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    @wasd hocam, hafıza kartını görmüyorki dosyaları kurtaralım. işin ilginci kartta öyle gözle aleni görülebilen ezilme büzülme kırık çatlak patlak renk değiştirme vs yok. Fotoları bir kontrol edeyim dedim, kart mafiş. >_< +_+@_@ ≥﹏≤

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Bende de oldu benzer şekil bikaç ay önce. Kulaklık takılı yolda giderken birden müzik durdu, baktım bütün hafıza kartı silinmişti ne var ne yoksa. Linux altında bi dene derim

:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Tavsiyedir sadece :

Daktilo silgisi ortası delikli mavi olandan al bitane kartın temas yerindeki sarı renkli çubukları sil dene 

Olmazsa alkolle sil dene 

Çok değerliyse veri kurtarma firmasına gönder hafıza kartı için 200 dolardan başlıyordu fiyatlar en son :(

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    Hocalar, anladığım kadarıyla (cevap gelmediğinden), benim bu hafıza kartı, mevta oldu mevlüdünü okutucam. v-v yastayım.

en son bir kez daha, silgiyle ve alkolle, sarı dişlerin olduğu yeri sileyim. v_v//

@falcon hocam ~ aynı anda göndermişiz. önerilerin için tskler. ^^//

RitmFarbRacourci tarafından 10/Mar/16 10:21 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1695 Toplam Mesaj: 8
kingston micro sd card kurtarma