folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kiralık Araca Çarptıktan Sonra İcra Davası Açıldı [Karar Açıklandı]

Kiralık Araca Çarptıktan Sonra İcra Davası Açıldı [Karar Açıklandı]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

Hocalar Selamlar ,

Geçtiğimiz ekim ayında şehir içindei  ilerlerken tersten gelen araca çarpmamak için manevra yapınca solumdaki araçla kazaya karışmıştım.

Araç kiralıkmış sigortalar işi halletti %100 kusurlu taraf olarak görünüyorum. Fakat bugün uyap üstünden sorgulama yaptığımda üzerime ilamsız  icra takibi başlatıldığını öğrendim. Tarafıma ulaşılmadı fakat sanırım arabanın yatış parasını yıkmaya çalışıyorlar. Böyle bir durumla daha önceden karşılaşıp da akıl verecek olan  var mıdır ?

03.01.2022 editi:

Hocalar tekrardan selamlar, icraya dilekçe ile itiraz ettim kararı uyaptan sorguladığımda şunlar görünmekte;

Yukarıda yazılı borçlu taraf/vekilince takip dosyasına ibraz olunan Borca ve takibe ilişkin itiraz dilekçesi okundu, dosyasına konuldu. 

KARAR:

1-Tebliğ mazbatası dönmüşse incelenerek itirazın yasal süresinde yapılıp yapılmadığının belirlenmesi,

2-Tebliğ mazbatası dönmemişse dönmesinin beklenerek, döndüğünde incelenip itirazın yasal süresi içinde yapılıp yapılmadığı belirlenerek, süresinde yapılmışsa (borca kısmen itiraz edilmişse itiraz edilen bölümle sınırlı kalarak) takibin İİK 66 md. Uyarınca DURDURULMASINA, 

3-İtiraz süresinde yapılmamışsa takibin devamına, 

4-İtiraz vekil marifetiyle yapılmışsa Tebligat Kanunu'nun 11. Maddesi uyarınca bundan sonraki tebliğlerin vekile yapılmasına,

5-İtirazla birlikte tebliğ gideri ödenmiş ise dilekçenin bir örneğinin alacaklı/varsa vekiline gönderilmesine, 

6-Dosyada tebliğ gideri bulunmaması halinde alacaklı/varsa vekilinin kararı dosyadan öğrenmesine,Karar verildi. 31/12/2021

Tebligat bana ulaşmadığı için ptt tebligatı gönderici adresine geri götürmüş 30.12.2021 tarihinde ben de aynı gün içerisinde itiraz dilekçesini verdim . Bundan sonrasında ne gibi gelişmeler olur ?

ProSky tarafından 03/Oca/22 11:13 tarihinde düzenlenmiştir

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Değer kaybı davası olabilir mi?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek

Değer kaybı davası hocam muhtemelen. 2017 yılında başıma geldi 4bin tl ödemiştim mecbur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sana ulaşmaması farketmiyor. Postacı muhtara teslim ediyor sen teslim almış sayılıyorsun. Yatma parasından ziyade değer kaybı parasıdır o. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

benim tahminim 8 de 8 kusurlu oldugun icin yatma parasidir. onceden fazla kazasi yoksa deger kaybi da eklenmistir. 

8 de 8 kusuru firsat biliyor taksi dolmus kiralik araclar vs. aninda yatis parasi icrasi gonderiyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

peki indirim falan talep edemez miyim üzerime birşey yok maaş gelirim de yok benden ne şekilde tahsil edecekler 

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı

peki indirim falan talep edemez miyim üzerime birşey yok maaş gelirim de yok benden ne şekilde tahsil edecekler 

Firmayı arayıp pazarlık yapmayı dene. Parayı alamayacaklarını anlayınca güzellik yapabilirler. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı

bir avukatla görüş. itiraz et sureci uzatabildigin kadar uzat. onlar ugrasmamak icin anlasmak isteyecekler hatta davadan bile vazgecebilirler. 

bu islerden anlayan bi avukat bulabilirsen lehine olur. 1 dilekceye bakiyor bu isler. 

ayrica panik yapma rahat ol. halloluyor hersey zamanla 

ayrica uzerine bisey yoksa gelirin yoksa bi halt yapamazlar zirnik tahsil edemezler. 

ofisboya seni aratacaklar odemezsen hacize gelecegiz hapis yatacan vs diye kufret kapat telefonu. hepsi yalan dolan 

raul tarafından 27/Ara/21 17:31 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    raul bunu yazdı
    ProSky bunu yazdı

bir avukatla görüş. itiraz et sureci uzatabildigin kadar uzat. onlar ugrasmamak icin anlasmak isteyecekler hatta davadan bile vazgecebilirler. 

bu islerden anlayan bi avukat bulabilirsen lehine olur. 1 dilekceye bakiyor bu isler. 

ayrica panik yapma rahat ol. halloluyor hersey zamanla 

ayrica uzerine bisey yoksa gelirin yoksa bi halt yapamazlar zirnik tahsil edemezler. 

ofisboya seni aratacaklar odemezsen hacize gelecegiz hapis yatacan vs diye kufret kapat telefonu. hepsi yalan dolan 

tecrübe konuşmuş sanki 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tehdit telefonu muhabbeti doğru. Arabayı kiralama firmasıyla iletişime geçip dedikleri ustaya götürdüm sanayide. Neyse usta fiyat biçti araba tamir oldu. Bir hafta sonra telefon açtılar. Neymiş araba serviste yattı birde üstüne değeri düştü bilmem ne kadar parayı şu ibana atın yoksa icraya veririz. 

O dönem buradan avukat mürid yardımcı olmuştu sağolsun. Tekrar aradıkları zaman icraya vermeyenin anasını bacısını gondikleyeyim deyip suratlarına kapattım hala icraya verecekler. 2 seneden fazla oldu. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

İlamsız icraya 1 hafta içerisinde itiraz etmen lazım. Yoksa direk borcu sana tebliğ tarihinden itibaren kabul etmiş sayılırsın. Bildiğim kadarıyla muhtara tebliğ de geçerli. Uyap tan bak. Eğer süre geçmemişse bir dilekçeye bakar icra otomatik durur.

Syntax error..
Toplam Hit: 3929 Toplam Mesaj: 34
kiralık araç ile kaza icra trafik kazası