folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kirsal Alan - LTE/4G Modem

Kirsal Alan - LTE/4G Modem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Murid(e)ler selam, kirsal alanda cekim gucunun az oldugu yerlerde maksimum 4.000 TL'ye kadar sim slotu olan modem onerir misiniz?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Airties veya Huawei modem alabilirsin. Onların arkasına USB ile mobil modem takılabiliyor. Kırsal alanda kullanılacaksa %99 800 MHz üstünden yayın yapılıyordur ona dikkat et mutlaka o frekansı desteklesin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Airties veya Huawei modem alabilirsin. Onların arkasına USB ile mobil modem takılabiliyor. Kırsal alanda kullanılacaksa %99 800 MHz üstünden yayın yapılıyordur ona dikkat et mutlaka o frekansı desteklesin. 

+1 yada lte mobil modemler oluyor onlardan alabilirsin. Doğrudan şarj aleti ile yada Powerbanke bağlayarak kullanabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Teltonika nin modemlerine bak derim.

Yari endustriyel modelleri olabilir.

:S butceyi asiyor olabilir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Teltonika markasini Reddit uzerinde de ovmusler ve herkes onermis.

Teltonika 4G-RUT240 yurtdisi fiyati ile butce dahilinde. Bu modem TPLink, Huawei, Asus'tan daha iyi gibi ama bilemedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Saydiklarin ev kullanicilari icin ideal,

Teltonika yari endustriyel, yönetim namina bircok islem yapabiliyorsun uzerinde.

7 yil kadar bir lokasyonda kullandim. En son yildirim dustugu icin degistirmek zorunda kalmistim.

Kur ve unut, öyle bir modem.

underzero tarafından 02/Kas/22 23:15 tarihinde düzenlenmiştir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kırsal alanda çekim sıkıntısı varsa baz istasyonu 100 km bile olsa çalışan uydu interneti deneyebilirsin

bir dönem dsmartta çalışırken bir çok yere kurulum yaptık bunu özellikle kırsal kesime

bildiğin uydu çanağı mantığı ile çalışıyor fakat çanağı ve lnb si özel indirme hızı streaming gayet iyi fakat ping yüksek olduğu için online oyun mümkün değil

https://uzaynet.com.tr

normalde 2022 yılında elon musk ın starlink i türkiye de aktif olacaktı onun uyduları daha alçak yörüngede olduğu için daha yüksek hız ve düşük ping sunuyor ancak türkiye de hala aktif değil

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

Murid(e)ler selam, kirsal alanda cekim gucunun az oldugu yerlerde maksimum 4.000 TL'ye kadar sim slotu olan modem onerir misiniz?

Telnotika 

https://www.hepsiburada.com/teltonika-trb140-4g-lte-wlan-router-p-HBCV00000QOLQ4

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Teltonika 4G-RUT240 yurtdisi fiyati ile butce dahilinde. Bu modem TPLink, Huawei, Asus'tan daha iyi gibi ama bilemedim.

Mesaj filan okumadım direkt yazdim :D sen modelbak.hocam İzmir'de.bir distribütör arkadaşımiz var ona söyleriz online fiyattan birazd.aha düşük.olabilir , hatta ben d de router var birtane ona bakyrm bu ara

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    break bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Mesaj filan okumadım direkt yazdim :D sen modelbak.hocam İzmir'de.bir distribütör arkadaşımiz var ona söyleriz online fiyattan birazd.aha düşük.olabilir , hatta ben d de router var birtane ona bakyrm bu ara

Hocam yurtdisinda calisiyorum suan o sebeple direkt Amazon uzerinden siparis vermeyi planliyorum. Eger tanidik ile iletisime gecip TRB140 ile RUT240 farkini ogrenebilirsek super olur. Sanirim RUT240'i 3 anten olmasi ile one cikartiyor. 

VPN, frekans vs gibi ek ozelliklere hic gerek yok. En yakin kule 35 km (https://www.cellmapper.net/map) bu kuleden en iyi sinyali alacak cihaz gerekli bana. Sim kart ile calissin baska ekstra istegim yok acikcasi. Burada Huawei falan kullaniyorlar fena degil ben bunlardan daha iyisini ariyorum cok teknik bilgim yok ama chipseti daha iyidir, anteni daha verimlidir vs.

mkyb qoqo

Dedigim gibi varsa bir tik daha iyisini istiyorum.

PanxeR

Hocam TR disindayim. Tesekkurler.

underzero

Tesekkurler under adminim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

rut 240 al abı , tek sım kartlı , bunun ust modelı var 2 sım kart takıyorsun kopruluyor , hotspotlarda vs kullanıyorlar , rut240 da 3 tane anten var cekım alanı daha yuksek , yok cekmezse zaten sen bu hattı aktaracak cozum buluruz sana , lorawan vs yaparsan 30 km e kadar data gonderırız ..

1000 eurora baz istisyonu kurarsın :) 

hipokondriyak tarafından 03/Kas/22 12:10 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1808 Toplam Mesaj: 21
modem lte 4g modem