folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Kış Lastikleri Seçim Tercihleri

Kış Lastikleri Seçim Tercihleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Malum kış geldi Aralık 1 den sonra zorunlu benim için de ihtiyaç yerli malı olmasını tercih ediyorum daha önce bir dönem petlas kullandım memnundum şimdi tekrar kış lastiği lazım 205 65r 16c hafif ticari lassa ve petlas arasında kaldım şimdi bir kaç sorum var

siz hangi lastik markalarını kullanıyorsunuz 

Daha önce Kullandıgınız dönemlerdeki aynı markayı satın aldınız

Memnun kalmadıgınız lastik markası varmı

Bu konuda bilgili tecrübe edinmiş müritlerin bilgilerine ihtiyacım var

Foxxxxxx tarafından 29/Kas/18 01:37 tarihinde düzenlenmiştir

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Babam Doblo için Petlas aldı ve memnun, çok yumuşak güzel diyor. Eminim Lassa da iyidir. Zaten en dandik lastiği de alsan ilk yıl yumuşak ve konforlu oluyor iyi tutunuyor sonra sertleşiyor, kalite burada belli oluyor. Kendim geçen yil 4 mevsim Kumho aldım, şu an yumuşak ve iyi tutunuyor, sonra ne olur bilmiyorum. Önceki lastikler petlasti ve çok sertti, rampada durunca pati çekmeden yürümüyordu, fren yapınca sürekli abs çalışıyordu, durduk yere yanaklar çatlıyordu.

Ayca dikkat etmen gereken en önemli şeylerden biri de lastiğin yılını mutlaka sor, 1 yıldan fazla beklemiş lastik alma, depoda çürüyebiliyor veya hemen sertleşiyor. Lastiği alırken de tüm lastiklerin üretim tarihlerini tek tek kontrol et, arada eski lastiği de çaktırmadan iteliyorlar.

Ben de Geçen yıl lastik alacakken petlasa birşey danışmak için e-posta gonderdim hiç tinlamadilar bile, bu kadar duyarsız bir firmadan ürün almis olsam sorun yasadigimda demekki muhatap bulmayacaktim, ben de başka marka aldim.

Sen de her iki firmaya ossuruktan mail gonder, küçük bir test yap, en azından tüketiciye verdikleri değer belli olur, şikayet durumunda muhatap bulup bulamayacağını test etmiş olursun

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

...

antivir-US tarafından 29/Kas/18 06:03 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Ankara corsa nokian kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Michelin alt urunu olan bi lastik aldim gecen sene. Yumusak ve iyi.

Ne amaclinarac kullaniyorsun maddi imkanin nasildir bilmiyorum. Imkanim olsa goodyears alirdim. Ust seviye. Lastik teker kadar onemli uzun yol ve kalabaliksaniz.

Baska lastigede bakmazdim imkanim olsa. 

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

LAssa competus winter 2 alabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Geçen sene falken vardı , performans olarak idare eder diyelim..Zaten ömrünü tamamlamıştı. Bu sene kar lastiği olarak Continental aldım. Kar yağınca marifetini göreceğiz :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek

Aldığın araç ile yük taşayacaksan Yük endeksine dikkat et aracına uygun yük endeksli lastik al.

Ayrıca yağmurlu havada yol tutuşu ve ses desibel olayına dikkat et.

Biz aracımızca Michelin aşağıdaki modelini aldık çok memnunuz. Maddi durumun iyiyse tavsiye ederim.

Michelin 195/65R15 95T ALPIN 5 XL Oto Kış Lastiği

Eski tarihli lastik alma giderek bayiden araştırarak al bayiler arasında rekabet var sana yakın olan bir kaç bayi ara uygun fiyata bulursun.

Not: İnternetten ucuzda olsa lastik alınmaz diyelimki aldın 80 TL sök tak parası vercen buda aklında bulunsun.

Do you mind if I smoke?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    krey87 bunu yazdı

Aldığın araç ile yük taşayacaksan Yük endeksine dikkat et aracına uygun yük endeksli lastik al.

Biz aracımızca Michelin aşağıdaki modelini aldık çok memnunuz. Maddi durumun iyiyse tavsiye ederim.

Eski tarihli lastik alma giderek bayiden araştırarak al bayiler arasında rekabet var sana yakın olan bir kaç bayi ara uygun fiyata bulursun.

Not: İnternetten ucuzda olsa lastik alınmaz diyelimki aldın 80 TL sök tak parası vercen buda aklında bulunsun.

+Rot balans parası :))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    krey87 bunu yazdı

+Rot balans parası :))

=Atlamışım, haklısın ;)

krey87 tarafından 29/Kas/18 11:00 tarihinde düzenlenmiştir

Do you mind if I smoke?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

Lassa Snoways. Petlas pek iyi değil , diğerleride aşırı uç fiyat gibi geldi bu yıl. Lassa ile Petlas arasındada pek fiyat farkı kalmamış bayilerde.

Toplam Hit: 2766 Toplam Mesaj: 31
kış kış lastigi petlas lassa tetsler tercih