Kısa Notlar İle Dizi Tavsiyelerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

daha uzun notlar düşmek isterdim ancak bir el felç tek el ile uzun yazı yazmak çok uğraştırıcı oluyor faydalı olması dileğiyle

1-sense8 (bilimkurgu); sıkıdizi takipçileri Dışında. maalesef diziyi keşfeden az . belirtmek isterim dizideki karakterler arası geçişler beyine kısa devre yaptırabilir. Dizi tarihinde kurgu ve izleyiciye yansıtılan kategorisinde ilk 2 de yer alır desem abartı olmaz. senaristlerin yaratıcılığı ayakta alkışlanır insan gıpta ediyor hayal dünyalarına. Karakter seçimleri de çok çok iyi her oyuncu büründüğü rolün ağırlığını tam olarak yansıtıyor. Dizinin çekim tekniklerine bayıldım izlediğiniz zaman anlayacaksınız karakterler arası geçişler harika. dipnot olarak belirteyim. +18 sahne çok o yüzden aile ortamında izleme girişiminde bulunmayın derim maalesef 2 sezon zaten başladınız mı bir solukta bitireceğinize eminim. Dizide aynı duyguları paylaşmakla kalmayıp anlık olarak birbirlerinin bedenlerine geçip kontrolü ele alabilen 5 insanın mücadelesi anlatılıyor. puan olarak 10/8.5 deyip noktalıyorum.

2-leftlovers (fantastik-gizem ); geç fark ettiğim ancak başlamam ile hiç ara vermeden 3 sezonu izlediğim beyin yakan dizi senaristler yine döktürmüş karakterler rolü resmen yaşıyor ve yaşatıyor ancak diziyi tam olarak anlamak çok zor. her bölüm ne oluyor lan diyeceğinizi garanti ederim. Bir gün bir anda insanların bir kısmı ortadan kaybolur ve kalan insanlar kaybettikleri yakınlarına ne olduğunu her gün her saniye merak ederek yaşamlarına devam etmeye çalışırlar. Diziden gizem ve soru işareti akıyor resmen10/78.4 deyip noktalıyorum

4-(heartbeat (komedi drama): diziyi izledikten sonra beyaz önlük giyip evdekileri muayene etmek isteyebilirsiniz birkaç kadın kalp cerrahından biri olan.  Dr. Alex Panttiere isimli karakterimizin doktorluk serüvenini biraz komedi birazda drama ile harmanlayıp izleyiciye sunmuşlar. Bana göre iyide yapmışlar karakteri çok sempatik bulduğumu belirtmek isterim doktorlu dizileri herkes çekici bulmaz. Ancak sevenlerden iseniz izlenecek listenize almanızı tavsiye ederim.10/7.4 deyip noktalıyorum

5-banshee(aksiyon): para kadın silah ve kan üçlüsünün birleşimine harika oyunculukta eklenince enfes bir yapım çıkarmışlar ortaya bize düşen ise izlemek belirtmek lazım +18 sahne çok.  Hapisten çıktıktan sonra eski kız arkadaşını bulup beraber çaldıkları elmaslardan kendi payına düşeni almak isteyen çılgın karakterimiz bir olay sonucu ölen polisin kimliğini alır ve o gibi davranmaya karar verir sonrası mı? Olaylar olaylar….10/8 deyip noktalıyorum

6-requiem(gizem-gerilim) ;2018 yapımı gerilim ve tarikat kokan enfes bir dizi başroldeki sempatik sarışınımızın annesi birden intihar eder neden nasıl derken annesinin evinde bulduğu birkaç resime takılıp başka ülkeye-geçmişine yolculuğa çıkar derine indikçe geçmiş ve beraberinde getirdiği gizem gerilim gün yüzüne çıkar oyunculuk çok iyi senaryo tatmin edici gizem bol bol var malzemeden çalmamışlar izlemeye değer izlemezsen bir şey kaybeder misin? Evet.

7-the magicians (fantastik -drama)kitap uyarlaması büyü kokan akıcı bir dizi farklı dünyalara farklı maceralara yelken açan bir grup arkadaşın hikayesi .büyü deyince aklınıza harry poterdaki gibi görsel sahneler gelmesin hikaye biraz ağır ilerliyor ancak merak uyandırıyor ve kendisini sıkılmadan izletiyor kitap kadar etkileyici değil tabiki en azından okuyanların yaptığı yorumlar bu yönde ancak zaman geçirmek için birebir 10/7.5 deyip noktalıyorum

8-dexter(aksiyon gizem): fazla dizi izleyen biriyseniz büyük ihtimal izlemişsinizdir akıllı bir psikopatın yaşamını işlediği cinayetleri anlatan bol kanlı bir dizi dexter . psikopat diyorum ancak aklınıza önüne geleni öldüren bir karakter gelmesi çünkü bu ppsikopat çok akıllı hareket ediyor ve arkasında delil bırakmamayı çok iyi biliyor10/7.8 deyip noktalıyorum

9-elemantary(gizem polisiye):sherlock tarzı yapımları seviyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim oyunculuk çok çok iyi çinlimi korelimi yada japonmu bilmiyorum başroldeki ablamız çok sempatik sırf onun hatrına bakmaya değer 

10-GRİM (fantastik gizem):özel gücünüz kimsenin görmediği yaratıkları görmek saydı ve bu gücün beraberinde getirdiği sorumluluk bu yaratıklardan insanlara zarar verenleri durdurmak olsa ne hissederdiniz  evet özel güçten ziyade lanet gibi oyunculuk şahane senaryo enfes görsek efektler tatmin edici 10/8.5 deyip noktalıyorum

hasato tarafından 26/Şub/18 11:21 tarihinde düzenlenmiştir

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Teşekkürler konu açmayayım bende ayrıyetten izninle

breaking bad
    game of thrones
    south park

izlemiş ve kara mizah ,çıplak edebiyattan hoşlanan biri için hangi dizileri tavsiye edersiniz sırasıyla?

iğneleyerek eleştiri gerektiğinde troll gerekdiğin de bilgi ve ders verici olması öncelik

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yazin yazin.. böyle

black mirror gibi bilim kurgu

Yada closer gibi polisiye

Prison break gibi koşturmali

Lost gibi gizemli

House gibi delice

Handmaids tale gibi ütopik

Breaking bad gibi ipini koparmiş

Bir dizi ariyorum.

Beynim yansin meraktan öleyim

Heyecandan oturup kalkayim istiyorum.

Favoriye ekledim :)

Game of... güzelmi ya çok güzel tasarimlar var izlemedigim seyi cizmeyim diyorum filmde hicbirsey anlamiyorum fragman dan ???

Kisaca niye bu kadar hayrani var? Numarasi ne?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Game of... güzelmi ya çok güzel tasarimlar var izlemedigim seyi cizmeyim diyorum filmde hicbirsey anlamiyorum fragman dan ???

Kisaca niye bu kadar hayrani var? Numarasi ne?

fazlaca yanar döner etkinlik barındırıyor içinde sürekli birilerine komplo yapılıyor sürekli beklemediğin olaylar can buluyor
    buda baya akıcılık yapıyor dizide bir günde 6 bölüm izlemişliğimi biliyorum
    görsel açıdan da zengin ejderhalar savaşlar vs... tavsiye edilir 

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Altered Carbon da güzel Polisiye-bilimkurgu

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Person of Interest     tavsiye olsun bilim kurgu sizin teknolojiye bakisinizi degistirebilir 

Onun disinda ya bilmiyorum bende mi sorun var anlamadim ama populer diziler hosuma gitmiyor GOT mesela 3. Sezonda sıkıldım biraktim hic bana gore degil narcos 3 gun boyunca 1. Bolumunu izleyemedim bitmedi her seferinde sıkılıp kapattim sonraki 2 haftada izlemedim bile 

Bilim kurgu seviyorum genellikle tavsiye ettigin ilk 2 diziyi cok merak ettim mutlaka izleyecem sagol

Edit : 3. Tavsiye dizi ne direk 2 den 4 e atlamissinda arada dizi var miydi ??

TheAvenqer tarafından 26/Şub/18 07:51 tarihinde düzenlenmiştir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bu dizilerin kısaltılmış versiyonlarını bulablir miyiz?

Mesela 45dk'lık dizinin gereksiz konuşmaları, bakışmalar çıkarılmış, konuyu ve diziyi özetleyen 20 dk'lık bölümleri yok mudur?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Bu dizilerin kısaltılmış versiyonlarını bulablir miyiz?

Mesela 45dk'lık dizinin gereksiz konuşmaları, bakışmalar çıkarılmış, konuyu ve diziyi özetleyen 20 dk'lık bölümleri yok mudur?

banada narcos için lazım o diziyi izlemem gerek bir sebepten ötürü

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Quarry

bu diziyi izleyin. 8 bölüm sadece ama.. uzun süre dizi sıkılmaktan dizinin bölümünü bitirememiş beni 4 + 4 iki gün içinde sezon bitirir hale geldi. Devamı yok ama sezon sonu tatmin edici.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snoktabnokta
    snoktabnokta's avatar
    Erkek

özellikle bilim kurgu sevenler için mutlaka ''person of interest'' ve ''fringe'' izlemelerini tavsiye ediyorum...

''The 100'' e de bir bakmalarını tavsiye ederim.konusu itibariyle değişik bir tür.

s.b.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yeni eklemeler yapıldı

hasato tarafından 26/Şub/18 11:21 tarihinde düzenlenmiştir

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
Toplam Hit: 3361 Toplam Mesaj: 24
dizi dizitavsiye