folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kışın Güneş Enerjisi İle Isının

Kışın Güneş Enerjisi İle Isının

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Sevgili Müridler,

Az önce gelen maillar'da gördükten sonra okuduğum ve izlediğim bir olay. Kışın güneş alan bir balkonunuz, terasınız yada bahçeniz varsa, evinizi beleşe ısıtabilirsiniz.

Önce linkleri vereyim:

1- Ana konuya ait video.

2- Söz konusu sistemin testleri video-1 ve video-2.

3- Sistemin daha büyük hali video-1 ve video-2.

Olayı ingilizcesi olmayan müridler için kısaca özetleyeyim; boş teneke kutuları topluyoruz, altlarını deliyoruz ve videoda gösterdiği gibi silikonla birbirlerine sabitliyoruz. Strafordan (köpükten), teneke kutularımızı barındıracak bir kasa yapıyoruz (alttan hava girişi ve üstten hava çıkışı için delik açmayı unutmayın). Kasanın içini alüminyum folyo ile kaplayıp, kutuları içerisine yerleştirip, siyah sprey boya ile boyuyoruz. En son pleksiglass'ı silikonla kasanın üstüne sabitliyoruz. Güneşi gören bir yere koyduktan sonra, hava çıkışından hortumu odaya çekiyoruz. Bütün olay bundan ibaret :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

fikir güzel ancak bu şey ankarada iş görmez sanırım

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Dostum adamlar Dublin/İrlanda'da yapmışlar. Ben İstanbul'da deneyeceğim. Evde bebek var, geçen kış hasta olmasın diye çatı katını ısıtabilmek için aylık 500-600 TL doğalgaz faturası ödedim. Bu sistemi yapmak en fazla vaktimi alır, çalışırsa kazancı yüksek olur benim açımdan ;)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bu şey çalışırsa bende yaparım bizim köydeki eve.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Dostum adamlar Dublin/İrlanda'da yapmışlar. Ben İstanbul'da deneyeceğim. Evde bebek var, geçen kış hasta olmasın diye çatı katını ısıtabilmek için aylık 500-600 TL doğalgaz faturası ödedim. Bu sistemi yapmak en fazla vaktimi alır, çalışırsa kazancı yüksek olur benim açımdan ;)

ben vidyolarini gordum direkt gunes enerjisini kalorifer sistemine koyduklarini oda irlanda filandi sanirim cok oldu gireli ama sistem olarak gordum yapimini gormedim

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bu aleti yapsak diyelim ne tür bir pompa kullanmak lazım. Markası cinsi nedir? Termostatlı bir pompa mı olacak? Fiyatları ne kadar bilen var mı?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

sistem basit güzelde. ısıtma sektöründe olan birisiyım sorularım olacak.öncelikle bir alttan hava basmamız için bir pompa lazım. örnegin ucuz olması açısından buzdolabı motoru olabilir. 

Ama yapacagımız birim zamanda ne kadar hava ısıtabilir ?  Ve gece ne yapacagız ?  

Ve hava motoru yada kompresör için verecegimiz elektirik parasını karşılarmı ? adamın çıkış hortumu çapı dn 15 kadar bişey hiç bişey ısıtamayız yani oda bile ....

Dur be kadınnnn....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bu akşam cnn turk te izlediğim belgeselde bu kısımda kafam karışmıştı sistem aynısı.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bi abimiz uğraşıyordu, ciddi manada ısıtmak istiyorsanız iyi paralar vermeniz gerekiyor.

Ama o paraları verdikten sonra da bir daha sırtınız yere gelmez.

Apartmanda falan olacak şeyler değil, müstakil eviniz olması lazım. 

Su, doğalgaz ve hatta elektrik faturalarından kurtarır sizi. Jeneratör niyetine de kullanabilirsiniz.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hocalar çatılarda nadiren görmüşsünüzdür dışarıda parayla satılanı var zaten sistem aynı sistem,

http://www.klimaci.com/Image/GUNES_ENERJISI_SISTEMLERI/GUNES_ENERJISIYLE_SU_ISITMA.jpg

bunlarda değişiklk gösterir antifiriz koyarlar indirek ısıtır temazsız
    direk ısıtanı vardır şebeke suyunuz geçer burdan, hortumun içindeki havaya çekip ısı yalıtımı sağlarlar
    yaparsın olur ama donar şişer, sızfırmaya başlar su ağırlık olur, yazın su varsa basınıç olur gibi gibi

ayrıntı için ; "güneş ısıl sistemleri" tavsiyem bölgenizde zaten kullanılmıyorsa bulaşmamanız " ticari olanları için söylüyorum "
    çünkü bunlar etrafındaki güneş ısısını alır güneş ışınımından kazanım yapmaz yani güneşin ışığıyla değil havanın sıcaklığıyla çalışır....

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

hocalar çatılarda nadiren görmüşsünüzdür dışarıda parayla satılanı var zaten sistem aynı sistem,

http://www.klimaci.com/Image/GUNES_ENERJISI_SISTEMLERI/GUNES_ENERJISIYLE_SU_ISITMA.jpg

bunlarda değişiklk gösterir antifiriz koyarlar indirek ısıtır temazsız
    direk ısıtanı vardır şebeke suyunuz geçer burdan, hortumun içindeki havaya çekip ısı yalıtımı sağlarlar
    yaparsın olur ama donar şişer, sızfırmaya başlar su ağırlık olur, yazın su varsa basınıç olur gibi gibi

ayrıntı için ; "güneş ısıl sistemleri" tavsiyem bölgenizde zaten kullanılmıyorsa bulaşmamanız " ticari olanları için söylüyorum "
    çünkü bunlar etrafındaki güneş ısısını alır güneş ışınımından kazanım yapmaz yani güneşin ışığıyla değil havanın sıcaklığıyla çalışır....

Konu dışı ama şu alperen logosunu oraya yerleştiren kişinin grafik dizaynına hayran kaldım hocam :)

Titanyumun gücü adına!!!