folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kısıtlı Vekalet Vermek Mümkün Mü ?

Kısıtlı Vekalet Vermek Mümkün Mü ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

İnternete soruyorum yazılanları millet anlamasın diye full hukuk jargonuyla yazmışlar.

Annemin üzerine varlıkları var ve Makedonyadan doğum belgesini alabilmemiz için vekalet vermek gerekiyor fakat bu vekaletle annemin malını mülkünü satabilsin istemiyoruz tabii ki dolayısıyla sadece doğum belgesini alabilmek için kısıtlı bir vekalet vermek istiyoruz notere gitmeden önce bir de burada sorayım dedim mümkün mü böyle bişey?

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

verebilirsin hangi işlemleri yapacağını belirtirsin sadece o işlemleri yapabilir. Örneğin adıma olan banka hesaplarıma erişebilir ancak gayrimenkul satamaz ya da gayrimenkul alımı yapamaz vb gibi

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Sadece yapılması istenen yetki verilecek, yapılması istenmeyenler vekalette yazılmaz çünkü o listenin bir sonu olmaz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anaconda
    anaconda's avatar
    Erkek

full vekalet diye bir şey yok zaten. Hangilerine yetki vermek istiyorsanız noterde belirtiyorsunuz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Eywallah hocalar.

Troubles'll come & they'll pass
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

onun yeminli tercuman onaylı  falan olması gerekebilir

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

ahzu kabz verme 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

full + full hayatimi vereyim desende veremiyorsun. Her seyi tek tek yazman gerekiyor.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam vekaletnamede ne yazarsa onunla alakalı işlemleri yapabilir. zaten vekaletnamelerin uzun olması birçok yetkiyi vermesinden kaynaklı, tek bir işlem için de (mesela sadece araç alım satımı yapabilsin gibi) vekalet verebilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam vekaleti süreli vermeni de tavsiye ederim. Atıyorum 2 aylık süre ile  xxx kişisinin xx kurumundan xx belgesini alabilmesi için diyebilirsin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

tam vekalet diye bi sey yok zaten, notere gidiyorsun ben su is icin vekalet vericem diyorsun. mesela ev/araba al/sat icin vekalet vereceksin. orada adam diyor, elektrik actirmak icin de vekalet ver, su baglatmak icin de vekalet ver, bankadan para cekmek icin de vekalet ver falan diye sana ev alirken ihtiyacin olacak konulari tek tek soyluyor, ona gore vekaleti genisletiyorsun.

fakat soyle de bir durum var, ben askere gidecegim diye babama vermistim oyle kol gibi bi vekalet. ona da o zamanin parasi 1000 tl civari bi para vermistik. ben askerdeyken ev ve araba alsin diye babam. bir de benim adima para al ver yapabilsin diye. garanti bankasi gosterdigimiz vekalet kagidina gore islem yapmayacagini soyledi. noter vekalet vermis olabilir ama gittigin kurumun noterden alinan vekaleti kabul edip etmedigini de onceden ogrenmek lazim.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
Toplam Hit: 1630 Toplam Mesaj: 21
vekalet işlem için kısıtlı limitli belii