folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kitabül Azazil ( Şeytanın Kitabı - Beyin Fırtınası)

Kitabül Azazil ( Şeytanın Kitabı - Beyin Fırtınası)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

önce bi lavuğun röportajında okudum dünyada iki yerde bulunuyormuş biri bundaymış. ilgimi pek çekmedi yalandır dedim. sonra bir bakayım yan sekmede açıp dedim, araştırdıkça değişik şeyler öğrendim. kimileri Allah'ın yeryüzüne görev yapmak için gönderdiği iki meleğin Allah'a ihanet ederek bildikleri sırları insanoğluna anlatmak için yazdıklarını söylüyor kimileri şeytanın sırlarını yazdığını/yazdırdığını söylüyor.

biliyorum her ne kadar saçma, gerçek olamsı mümkün olmayan bir olay gibi görünse de, aklımıza mantığımıza aykırı gelse de, inandırıcı olmasa da büyük bir kesimin bildiği bir kitap ve ben bu kitabı okumak istiyorum. düşünceleriniz nedir arkadaşlar böyle bir kitap gerçekten varmıdır ? varsa orjinalini bulma ihtimalimiz nedir ? deep webte falan bulamazmıyız :P (kinaye yapıyorum)

bunu mustafa iloğlu nun internette dolaşan ama orjinali bulunamayan kitabı gibi, yahudilerin sır gibi sakladığı yine internette sahteleri dolaşan ama orjinalinin yüzyıllar önce yazılmış olduğu iddia edilen kabala kitabı gibi, hristiyanların bir müzede sakladığı şu ilginç yabancı isimli (şimdi hatırlamıyorum bir romandan ortaya çıkmış deniliyor) kitabı gibi düşünebilirsiniz.

islami bir sitede soru cevap köşesinde rastladığım soru cevap diyaloğu:

Kitabü'l-Azazil Nedir ? hocam böyle bir kitap var mıdır ?

6, Kasım, 2013 Soru-cevap kategorisinde pusat1453 tarafından soruldu

---------

Azazil kelimesi, Arapça kökenli bir sözcüktür.Türkçe Şeytan anlamına gelmektedir.

Kitabü'l-Azazil İbn-i Cuhaşe isimli bir adamın cinler hakkında yazmış olduğu bir kitaptır. Bu kitabı şeytanın yazdığı gibi söylentilerde var. Bu kitabın yasaklandığı da söyleniyor. Ama size tavsiyemiz bu tip kitaplardan uzak durun.

7, Kasım, 2013 admin tarafından cevaplandı

not: lütfen konuyu dini tartışma alanına çevirmeyin. konu dinle veya cinlerin varlığıyla ilgili değil, bu tür kitapların varlığıyla ilgili.

</>

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

kitap bulunmuştur. 

http://www.mediafire.com/download/99p9y8i2kbl6e87/89756345.pdf

tercüme edebilecek biri var mı ? en azından detaya inmeden temelleriyle..

not: kitap diğer gizli ilim kitapları gibi ortalıkta dolaşan bir kitap değildir. içinde ilginç grafikler(şeytan vs), ritüel çizimleri falan var olur da çoluk çocuğun eline geçer kağıda çizer psikolojisi bozulur başına birşey gelir vb gibi şeyler için modlarımızdan gerekli görürlerse konuyu gizlemelerini rica ediyorum.. 

DadasAdam tarafından 11/Oca/14 22:14 tarihinde düzenlenmiştir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Hocam "Havas Gizli Bilimler hazinesi" olmasın bu ? 
    Ondada cin çağırmadır sihirdir büyüdür bir sürü şeyler vardı.
    Ama senin bahs ettiğin kitap hakkında bir fikrim yok takipteyim :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek

Takipteyim benim kanimca boyle bir kitap olabir kaynak bulursan salla merak ettim

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

valla bulsanda okunmaya değcek birşey değil gibi.
    maddeler çok saçma bence  ne biliyim çocuksu geldi havas felan bul oku daha iyi şişirilmiş bir kitap gibi bu.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

yok hocam havas gizli ilimlerden farklı bu, cin çağırmadan büyüden ziyade doğaya ve canlılara hükmetme yöntemlerini falan içeriyormuş. canlıların zayıf noktaları, bilinmeyen sırları falan. kaynak hasan karacadağın röportajından yola çıktım, hasan karacadağ kitabul azazil diye aratırsan röportajı çıkar.  söz konusu bu adam olunca hiçbir dediğine inanmam zaten de, araştırınca çok fazla sayıda insanın bu kitaptan bahsettiğini gördüm.

kaynak arıyorum ben de kitaptan sızdırılan tek parça ikinci mesajda verdiğim Türkçe'ye çevrilmiş yazılar, başka hiçbir bilgiye erişemiyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

yeryüzündeki ve gökteki hayvanlar

direk alıntıysa bu madde saçmaladığının kanıtıdır bence çünkü gökte hayvan diye bir şey yoktur(biyoloji popülasyon)

psikopat bir adam tarafından saçmalayarak yazılmıştır diye düşünüyorum

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

yeryüzündeki ve gökteki hayvanlar

direk alıntıysa bu madde saçmaladığının kanıtıdır bence çünkü gökte hayvan diye bir şey yoktur(biyoloji popülasyon)

psikopat bir adam tarafından saçmalayarak yazılmıştır diye düşünüyorum

aynen bir ateistin ego tatmini gibi ama belki doğa hakkında eski insanların kullandıkları bilgiler içeriyor olabilir.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Senin dediğin ibn-i cuhaşe ninkini bulamadım ama e. a. koetting in ingilizce book of azazel diye bir kitabı var.

İçine baktım biraz semboller falan döşemiş :D

http://www3.zippyshare.com/v/78092183/file.html

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

vermişler metaforu vermişler metaforu milletin kafası basmayınca büyü sanmış hepsi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

vermişler metaforu vermişler metaforu milletin kafası basmayınca büyü sanmış hepsi.

aynen öyle hocam güzel tespit :D

.
Toplam Hit: 33513 Toplam Mesaj: 53