Kitap Okuma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tubitak'in bilim adamlarinin hayatini anlatan kitaplari ile basla, hem ucuz hem de ilgi alanina gore. Pavlov ile baslayabilirsin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek
    furkan425 bunu yazdı
    gkhnhalil48 bunu yazdı

Sana tavsiyem game of thrones izle eğer izleyip bitirdiysen süper.

Daha hayatında 200+ sayfa kitabı bitirmemiş insan olarak game of thrones kitap serisini bitirdim 4000+ sayfa

Okurken sıkılmıyordum çünkü bildiğin olaylar ya okuyup geçiyon arada olmamış olaylar oluyor felan aşırı zevkli

O kitapları okuyarak kitap okumayı sevdim sonra kitap okumaya başladım ve yanımda her zaman 2 kitap taşıyorum

Misal Nihal Atsız + roman o anki halime göre okuyorum birini dolmuşta roman okuyup geçerim ama sessiz bir yerdeysem Nihal Atsız'ın kitabını anlayarak yavaş yavaş okuyorum.

Dediğimi dene game of thrones ilk sezon izle sonra taht oyunlarını al tüm kitap full 1.sezonu işliyo emin ol severek okuyacaksın

Şu an seri kitap alamam tek kitapta önerebilirmisin ilerde game of thrones serisine başlarım

serisini alma bro ilk kitabını al bitirince 2.yi yada 2.el al ama al süper kitap 

Tanrı Türkü Korusun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Okumayı sevmek istiyorsan işe yazmakla başla hocam. Uçuşan bir naylon poşeti bile yaz. Sana çağrışımlarını düşün ve sayfalara aktar. İnsan kendi kendine bir şeyler karalayınca sürekli ve tekrar tekrar kendi yazılarını okur; kendi yazdıklarında, kendilerine söylenen alt anlamlar bulur. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkan425
    furkan425's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Tubitak'in bilim adamlarinin hayatini anlatan kitaplari ile basla, hem ucuz hem de ilgi alanina gore. Pavlov ile baslayabilirsin.

Teşekkürler hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkan425
    furkan425's avatar
    Erkek
    gkhnhalil48 bunu yazdı
    furkan425 bunu yazdı
    gkhnhalil48 bunu yazdı

Sana tavsiyem game of thrones izle eğer izleyip bitirdiysen süper.

Daha hayatında 200+ sayfa kitabı bitirmemiş insan olarak game of thrones kitap serisini bitirdim 4000+ sayfa

Okurken sıkılmıyordum çünkü bildiğin olaylar ya okuyup geçiyon arada olmamış olaylar oluyor felan aşırı zevkli

O kitapları okuyarak kitap okumayı sevdim sonra kitap okumaya başladım ve yanımda her zaman 2 kitap taşıyorum

Misal Nihal Atsız + roman o anki halime göre okuyorum birini dolmuşta roman okuyup geçerim ama sessiz bir yerdeysem Nihal Atsız'ın kitabını anlayarak yavaş yavaş okuyorum.

Dediğimi dene game of thrones ilk sezon izle sonra taht oyunlarını al tüm kitap full 1.sezonu işliyo emin ol severek okuyacaksın

Şu an seri kitap alamam tek kitapta önerebilirmisin ilerde game of thrones serisine başlarım

serisini alma bro ilk kitabını al bitirince 2.yi yada 2.el al ama al süper kitap 

Teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Gerçek bir kitap tavsiye ediyorum. Monte Kristo Kontu. 

Oku gel teşekkür et.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Dergilere bak derim hocam mesela Bilim ve Ütopya.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Gerçek bir kitap tavsiye ediyorum. Monte Kristo Kontu. 

Oku gel teşekkür et.

Aynen Monte Cristo Kontu nu mutlaka oku. Favori kitaplarım dan biridir. Kitap 1000 küsür sayfa ama inan bana su gibi akıp gider.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    furkan425 bunu yazdı

Arkadaşlar sayısal konularda iyiyim .matematik fizik gibi dersleride seviyorum ama soru çözerken soruyu genelde yanlış anladığımdan dolayı yanlış yapıyorum yada yapamıyorum.Bu kitap okuma alışkanlığım olmadığı için kaynaklanıyor.kitap okumayı nasıl zevkli hale getirebilirim ve bana kitap önerisinde bulunabilirmisiniz

Kitap okuma demiyorum ama bol bol soru cozmelisin. Kitabı zevk için oku 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Seni heyecanlandıran bir kitap bulcaksın, sonra bir heyecanla başlayacaksın. 

100-200 sayfa okuyacaksın, sonra sıkıcı gelmeye başlayacak. Bitse diye bir gözün sayfa sayısında olacak.

Ve devamlı olarak 50. sayfaya 2 sayfa kaldı, 100' e şu kadar diye kafanda durmadan hesap yapacaksın.

Sözün özü; kitap okumak bize göre değil. İnternetten bilimsel makaleler oku ve kısa olsun mümkünse.

Eline bir kitap alma :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 2227 Toplam Mesaj: 31
kitap o