folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Ediyorsunuz ?

Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Ediyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Merhaba müridler ve mürideler yine bir soru ile karşınızdayım.

Kıyafet alırken nelere dikkat ediyorsunuz ? 

Ve hangi markaları tercih ediyorsunuz. 

Ve bir kıyafetten ne beklersiniz ?

Bu üç soruya cevap verin canımı yiyin.  Tekstil işine doğru yatay geçiş yaptım da :))

Mod Not: Konuları uygun yerlere açmaya özen gösterelim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

Merhaba müridler ve mürideler yine bir soru ile karşınızdayım.

Kıyafet alırken nelere dikkat ediyorsunuz ? 

Ve hangi markaları tercih ediyorsunuz. 

Ve bir kıyafetten ne beklersiniz ?

Bu üç soruya cevap verin canımı yiyin.  Tekstil işine doğru yatay geçiş yaptım da :))

Markanın önemi yok ,
    En ucuz hangisiyse onu alırım ,
    Ucuz ve hoşuma gidiyorsa alırım Pahalı ve hoşuma gidiyorsa almam çünkü öğrenciyiz :D 
    Bi kıyafetten vücuduma oturmasını beklerim ve genellikle modaya uygun olmalı ::D:Dd

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Uygun fiyat, düzgün kesim, kaliteli, uzun süre giyilecek ürün. Kıyafet alışverişine çok gitmeyi sevmem. Pantolon seçerken bile 30 dakika ürün deneyip içinden en içime sineni alırım. O pantolonu fiziki hasar alıncaya ve giyilemeyecek haline gelinceye kadar giyerim. Markanın önemi yok. İyi indirim olsun çok adı bilinen ürünü de alırım, kaliteli olsun en ucuzcu yerden de alırım.

Austen tarafından 11/Oca/16 16:28 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bir kiyafet magzasi acacaksan bu yer kisilerin maddi durumlari yas ortalaması fiziksel yapilarina ve kültür seviyesine göre değiskenlik göstetir

Mesela bazi magzalar ünlü markalar 40 beden üstü satmaz. Bu batida neysede doğuya gidildikce kilolular çogaldigindan bu orada işlemez.

Mesela izmirde uzun kollu satmazsin belki ama bir erzurumda tşortleri uzun kollu da getirmen lazim

Bebekte actigin bir magazada fiyatlar biraz yüksek olabilir o kesim belirli zengin gruba hitap ettiginden alabilir ancak ayni fiyati ara bir mahallede yediremezsin. 

İmaj önemli hedef kitlen kimse ona göre imaj cizmen lazim. Bir pirlanta saticisi konusmustu

Abd de bir yer varmis mucevher satisinda elit muhitmis. Ceo demisti ki sirf o caddede mağaza acabilmek için 2 yıl piyasaya girmedik. Baska yerde acsaydık istedigimiz itibayı yakalayamazdik demisti.

Uzun lafin kisasi fizibilite denen her yöreye kisiye gore değisir

Ancak benim şahsi alışveriş yapim soyle

Kiyafet alirken farkli olmadina dikkat ederim. Herkesin üstünde gördugum birseyi almam. Kusasim geliyor bazi tasarımlardan. 

Marka takintim yok bir ara lc wakiki idi. Ancak şimdi piyasada en çöplük mali pahaliya satan o var.

Tasarim olarak chima müthiş. Ancak bir etek 300 tl olunca cok yanasamiyorum acikcasi. Kotonda cok pahali olmasa da tasarimlari fena degil.

Kiyafette cok sabit şura diye takilamiyorum. 

Ama ayakkabida kesin venüs alirim

Pahalidir oda ama çok kaliteli bir marka. Ve model olarak kendini yenileyen bir sirket begeniyorum

Son olarak kiyafetin boyasının akması ve sağlam dikilmeyen düğmelerinden nefret ederim.

Adim adim beni takip eden saticiları zihnimde öldürüyorum :)

kendimi hırsız gibi hissettiriyor alacaksamda hemen çıkıyorum ordan.

Gecen takıcıdaki kızla aramızda bir karış gezdik.

O yuzden buyuk mağazaları tercih ediyor herkes.

Ondan küçuk esnaf kan aglıyor. Oh olsun diyesim var. 

Alisveris= kadın  :))

İstedigini danışabilirsin. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

tipine bakrım, kumaşına bakarım, fiyatına bakarım, markaya bakarım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

öncelikle tasarımına kullanışlılığına dikkat ederim 

markaya çok dikkat etmem ama klasik alıcaksam hatemoğlu genellikle

dayanıklılık çok önemli değil o birazda kullanıcıya kalmış birşey tek dikkat ettiğim yakışması.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

fiyatlama işi ince ayar. pahalı diye satamadığın olurken emin ol ucuz diye satamadığın da bir o kadar fazla olur.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

defosu olup olmadığına bakarım. yakışıyorsa, cebime de uygunsa alırım. kumaş mumaş hikaye. marka değişiyor her markayı giyerim yakıştığı sürece.

whopper tarafından 11/Oca/16 17:19 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

ortak fikir belli güzel tasarım(zevke göre) ve uygun fiyat.. şahsen benim için en önemli olan şey beden...  fit bi vücudum var yuzucu vücudu gibi omuzlar geniş bel ince hafifte yapılı..  spor salonuna gittin mi diye soranlar oluyo neyse.. bazen beğensemde bişeyler beden bulamıyorum deli oluyorum... bizim çoğunluk göbekli olduğu için  small gömlek tişort bile denesem mesela mavi koton..vs üzerime sünnetlik gibi oluyo belden çok bol oluyo ki giyimde en önemlisi bence üzerine oturan bişeyler giymek...  mesela bu mağazalardaki konu mankenlerine bakın üzerine oturmuş bişeyler vardır ama mankenin üzerine otursun diye aslında arkadan onu bel tarafından iğnelemiş yada bağlamışardır...  

herneyse....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Giyinmek sanattır ve modayla olmaz. En önemlisi kalite ve farklılık. Kişiden kişiye göre değişen tarzlar var ona yakışan başkasına yakışmıyor başkasına yakışan buna yakışmıyor. Herkese yakışan şeyler farklı. Ne kadar çok farklılık o kadar çok kişilik demek.

Edit; Güzel ve farklı olan herşeyin bir alıcısı vardır. Fiyat o kadar da önemli değil.

Apolitik tarafından 11/Oca/16 17:45 tarihinde düzenlenmiştir

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

edit. = soruyu anlamamışım .

uzun giyilecek kıyafetleri kaliteli alırım . bot / mont / gözlül

gerisi ne olsa olur lcw aynı leviste aynı  

samaccc tarafından 11/Oca/16 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim