folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Klasikleşen Adsl Bağlantı Kopukluğu Problemi Fikirlerinize İhtiyacım Var[Çözüldü]

Klasikleşen Adsl Bağlantı Kopukluğu Problemi Fikirlerinize İhtiyacım Var[Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler  Merhaba

Benim adsl bağlantısı 5 er dk aralıklarla kopup kopup duruyor yaşayan varsa iğrenç bir sorun insanı çıldırtıyor  ttnet e durumu bildirdiğimde kendilerinde sorun olmadığında binanın içinde sinyal düşüklüğü olduğunu ve ondan olabileceğini dediler ve kendlerinden topu attılar 

bende ulan bendemi sorun diye işte splitteri değiştirdim bağalntıları ekleri vs kontrol ettim 

sabit telefon da var evde  

Soru 1 binanaın iç bağlantısında bir sıkıntı olsa şayet telefon çevir sesinde telefonda hiç bozukluk yaşanmadan sadece internette kopukluk olabilir mi?

Soru 2  Modem arızası böyle bir soruna sebep olabilir mi nasıl test imkanı bulabilirim 

SeRDaR tarafından 15/Kas/15 12:23 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

yaklasık 1 sene önce benimde bu tarz bişey gelmişti başıma yaklaşık 1  2  ay böyle kullandım  telekoma falan baya gidip geldim .

sorun şuymuş bu sivrizekalar benim hızımı yükseltmişler bana sormadan güya benim bölgem  fibere geçmiş falan filan  tabi o zaman kullandığım modem o hızı kaldıramadığı için sürekli kopma oluyordu 

en son farkedildi sonra telekoma gittim ücretsiz bi modem verdiler sonra kopmalar bitti.

hız olarak fiber 16 veya 24 kullanıyorum gözüküyor  ama tabi o hızı alıyomsn dersen tabi ki hayır  :)

belki seninde böyle bişi olabilir ona göre bi telekomu arayıp veya bizzat giderek bi uğraş .

Nev-i Şahsına Münhasır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

başkan aynı sorun bende vardı.

ttnet in vermiş olduğu modem var. ancak devamlı kopukluk oluyordu. halbuki adsl ilk çıktığında eve internet bağlatmıştım gayet iyiydi. 

neyse şikayet felan oluşturduk felan adamlar geldiler baktılar dediler ki binadaki kutuyla modem arasındaki kabloda sıkıntı var. gelen akımı kablo kaldırmıyor. amk daha önce çalışıyorda şimdi nasıl kaldırmıyor.

gittim elektrikçiye aldım kablo kutudan eve kendim yeni kablo çektim. anında düzeldi. eğer kutu ile modem arasındaki kablo eskimişse muhtemelen ondan yapıyordur.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teşekkür ederim hocalar  olabilir dediğiniz gibi peki eğer kabloda sorun varsa evdeki telefonuda etkilemezmi sonuçta aynı kablo geliyor ? 

telefonu etkilemeyip neti etkileme durumu olabiliyor mu kablo kopuksa telefonda da haşırtı falan filan olur diye düşünüyorum açıkçası 

@antivirüs  hocam benim bölgemde fiber alt yapısı yokmuş aradığımda sordum hipernet mi ne var 16 mbite kadar o var bende 

SeRDaR tarafından 13/Kas/15 22:33 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Hocam modeme bağlantın kablo ile mi ? Bilgisayarlardaki kablosuz bağlantı kartında sorun olabiliyor yada değişik bir sürüm driver yüklenmiş olabilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NewwarrioR bunu yazdı

Hocam modeme bağlantın kablo ile mi ? Bilgisayarlardaki kablosuz bağlantı kartında sorun olabiliyor yada değişik bir sürüm driver yüklenmiş olabilir.

yok hocam wifi ile wifi kopmuyor zaten dsl ve internet gidiyor 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

hacı telefona 3 wat gelirken modeme 5 wat geliyormuş elemanın dediğine göre. örnek verdi değerleri.  bu sebeple kablo 5 watı kaldırmadığından kopukluk oluyor demişti.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Hocam aynı sorun arkadaşta olmuştu, yeni modem almıştık kurduktan sonra 1 gün problem yaşamamıştı.sonra elektrikler gidip geldikten sonra dediğin gibi 5er dakikada bir kopmalar yaşıyordu sora modeme reset atıp yeniden tanımadım vs. yine kopma yaşıyordu 15 20 dk aralıklı ttneti aradık biliosunuz zate hiç yardımcı olmadılar ama en son kendiliğinden düzeldi hattı şuanda bir problem yaşamıyor :d ilginç bir sorun çözmesi zor sorun(kendi açımdan)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Yakin zamanda paket degisikligi yaptinmi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ari41 bunu yazdı

evet yaptım hocam çok yakın zamanda 1 -2 hafta olmuyor bile neden ki 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    ari41 bunu yazdı

evet yaptım hocam çok yakın zamanda 1 -2 hafta olmuyor bile neden ki 

buyuk ihtimal desteklior dedikleri 16ligi bina desteklemiyor. Soyleki 2 apartman yandaki arkadas 16 mb kullanior skntisiz sendede var gecirelim dediler Gecirdiler. 2 gun sonra kopmalar basladi en son adamlar aaa sizin binanin hatdi tekli bilmem ne max 13 mb kaldirir 8e dusurmemiz gerekiyor dediler ciddende 8 e dusunde sorun kalkti aninda. 

Disardan gelen kabloyu bir degistirip denemende fayda var ben katkisini cok gordum + ayni andada emanet bir mdoem bulabilirsende tam emin olabilirsin bunlardan degilse %90 hat desteklemiyor binaya gelen.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 2556 Toplam Mesaj: 31
adsller kesik