Klima Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Arkadaşlar salonuma 12btu klima almak istiyorum, bütçem 2000 en fazla 2500, izmir içinde alabileceğim magazalardan tavsiye olsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

hocam 1000 lira daha bütceyi yükselt adam gibi toshiba yada mitsubishi klimalardan birini almanı tavsiye ederim.

2000 - 2500 lira alacağın klima sana elektrik su olarak dönüş yapar. 

örnek : https://urun.n11.com/klima/toshiba-mirai-ras-10bkvg-tr-split-klima-inverter-P255180256

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

izmirde değilim ama bilgilendirmek adına klima konusu için birşeyler yazmak istiyorum.

öncelikle invertör (inverter) klima dediğimiz bu yeni teknoloji klimalar hayatımıza girdi ama bir yandanda her zamanki gibi inverter adı altında birsürü çakma inverter klima satılıyor.

gerçek inverter klimaların gaz sıkıştırma pompası gazı ihtiyaç kadar sıkıştırıp gerektiğinde gücünü yükseltip gerektiğinde düşürüyor. ve bunu çok esnek bir şekilde yapabiliyor.

dc motoru sayesinde kontrolü kolaylaşıyor ve adım motoru gibi istenildiği hızda sabitlenebiliyor.

gerçek inverter bir klima motorunun yanında durduğunuzda sürekli değişken bir zzzzzzzz sesi duyarsınız.

bir yandan pompa teknolojiside yenilenmiş durumdadır. normal piston sistemi yerine salyangoz gibi sonsuz bir içyapısı vardır.buda sürtünmeyi azaltıyor.

aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi LG farklı bir sıkıştırma sistemi yapmış. kayıp ve sürtünme azalsın diye. gördüğünüz sarı yerler sıkıştırma odacıklarıdır.

normal hantal piston yerine çift odalı bir sıkıştırma odası kullanıyor.

https://media.flixcar.com/f360cdn/LG_Electronics-308686556-Features_BLDC_346x240.jpg

eski sistem klimlar gibi zart diye çalışıp hunharca gazı sıkıştırmak yerine yavaş bir kalkışla istenilen sıcaklığa yada soğukluğa kadar çalışıyor. oda içindeki ısı dengesine göre kendini dengeliyor.

okşar gibi ,sever gbi, parmaklarını prüssüz göbeğinde gezdirir gibi , sevgilisinin sıcak ve şefkatli göğüsü arasında uyuyakalıp nefes ve kalp atışları yavaşlayan delikanlı gibi.

bazı dandik klima üreticileri maliyeti düşürmek adına ne yapıyor ?

invertör adı altına 2 kademeli klimaları piyasaya sürüyorlar. bildiğiniz eski klima sistemlerine sadece 2 yada 3 çalışma kademesi ekleyip adına inverter diyorlar.

cihaz 12 btu mesela. oda küçük ve hemen soğudu diyelim. klima motorun gücünü 9 btu luk klima kadar düşürüp 9 btu gibi çalışıyor.

bununda enerji tasarrufu yaptığını idda ediyorlar. halbuki oda sıcaklığına oratnlılı olarak sonsuz bir dengeleme yapması lazım. kademe nedir ?

oda soğudukça gücünü azaltıp çoook az enerji tüketerek sistemi çevirmeye devam etmesi lazım ki kapanıp  açılmalarda enerji harcaması çoğalmasın.

e sen eski sisteme 2 kademelik dandik bir sistem taktın.  oda yeterince soğumaya yakın cihaz düştü 9 btu değerine . oda yeterince soğuduktan sonra kapandı motor.

sonra ne olacak oda ısınınca pompa tekrar devreye girecek 9 btu de olsa tekrar enerji tüketecek.

unutmayın gerçek invertör klimalarda klima dış ünitesini dinlediğinizde sonsuz değerde değişen dalgalı zzzzZZZZZzzzz sesi duyarsınız.

ama dandik inverter klimalarda ise en fazla 3 kademe sesi duyarsınız. çat diye bir ses gelir sesi azalır. gücü yükselteceği zaman çat diye bir ses duyarsınız tekrar sesi yükselir motorun.

ülkece yanar dönerli sahte şeyleri sürekli bize kakalamaya çalışanlara itibar etmeyelim.

zamanında şahinleri 5 vites diye sattılar bize .şahin bildiğin 4.5 vitestir bunu biliyormuydunuz ? 5. vitesi yarımdır.

akıllı olun sizi seviyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Baymak al geç hocam, hepsini denedim.

Evde Daikin, eski evde Samsung, diğer evde baymak, işyerinde 2 tane baymak var.

Hem uygun, hem iyi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Baymak al geç hocam, hepsini denedim.

Evde Daikin, eski evde Samsung, diğer evde baymak, işyerinde 2 tane baymak var.

Hem uygun, hem iyi.

Baymak gürültülü çalışıyor diyorlar hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

ben önce 12lik samsung üçgen tasarım inverter aldım. memnun kaldım. bir başka odaya da 9luk 3gen tasarım aldım ondanda memnunum. Mağazadan değilde, internetten almanı tavsiye ederim.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Baymak gürültülü çalışıyor diyorlar hocam

Geçen yaz baymak aldım çok da memnunum. Sessiz çalışıyor, elektrik sarfiyatı da iyi. Eykom diye bir internet sitesinden sipariş ettim, 2 gün sonra teslim edildi. Servis geldi montaj yaptı gitti. Model : baymak elegant plus 18+

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

inverter mı ne varya harika bişi

evde 2 klima var biri normal biri inveter klimayı açıpn uyuyorum hasta olmuyorum 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

şimdilik baymakta karar kıldım bakalım sonuçu görücez

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

kesinlikle baymak al derim diğerlerine nazaran +2 yıl garantisi var 

vestelden uzak dur =) bunu söylememe gerek yok sanırım 

eğer baymak alacaksan https://www.ege-ticaret.com/Baymak-Elegant-Plus-12-A-12000-BTU-Inverter-Klima-Montaj-Dahil,PR-215.html

bu adamar izmirde peşinde dahada inidim yaparlar ara pazarlık yap ben geçen sene 100 tl indirtmiştim =)

şehir için genelde ertesi gün teslim ediyolar 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

toshiba 18000 btu İNVERTER klima tavsiye ederim :)

Toplam Hit: 2641 Toplam Mesaj: 20
klima