Komplo Teorisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hala PClerde backdoor olmadığını kim söyle diyorsun,adam sana dünyanın en uzman donanımcıları,mühendisleri diyor.
    Bak üretim bir süreçtir.Herşey çat diye olmaz.Yahu nefret ettim şundan şunu bilin ki Türkiye çok şey üretiyor.Hiçbir ülke 1oo de 1oo üretimini kendi yapmaz.
    aselsana,roketsana,havelsana bir bak adamlar neler geliştiriyorlar.Forumu takip ediyorsan defalarca yazdık.
    Stealth özellikli korvet,yerli tank,STAMP sistemler,platform hariç tüm elektronik aksam görev bilgisayarı vs bize ait olan ATAK helikopteri cart curt.
    Üretmek öyle kolay değil arkadaşım.Amerika bir F-35 projesine 200 milyar dolar basıyor.Hadi bas bakalım o parayı.Savunma harcaması 623 milyar dolar hadi bas bakalım bu kadar parayı.
    Dediğim gibi bu bir süreç işi zaten, bir günde uçak yapamazsın.Öğrenirsin bu aksamı bu işe yarar bunu yaparsam bunu yaparım diye. Bir günde oturup sen program crackleyen adam gördün mü?Önce dili öğrenir,okur geliştirir. Zaman + Para

Hiç birşey yapmıyoruz demedim. İkincisi her parçayı dışardan getirmekle de üretim olmaz ( 100% olamya bilir buna bişi demiyorum) . Artı uzman donanımcı diyon mühendis diyon microsofttakiler fos mu ? para konusuna gelince tükiye kapatma davasyına girmeseydi oradaki iktisadcıların bile hesaplayamadığı kaybolan parayla neler yapılırdı neler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:

Abicim elektronikten ne kadar anlıyorsun?İşlemci dedigin aletin ne kadar basit bir mantıkla çalıştıgını göstersem şaşarsın.Her hangi bir elektronik labrotuarına git gerekli alet ve edevatlarla 1 ay çalış tertemiz çıkıcaktır.Sadece türkiyede degil dünyanın bir çok ülkesinde yapılan araştırmalardır.Senin gibi komplo teorisi üreten tonla mühendis bilim adamı var.Diyorum al git ver kirasını yap testleri bir şey bulursan gel tükür yüzüme.Bende diplomamı yırtıp pazarda elma satıcam.

Birde şu var biz Türkiyede lastik üretebiliyormuyuz.Çok daha basit ve gerekli birşey onu üretemiyoruz yada üretmiyoruz ama çok kompleks entegreler türkiyede geliştiriliyor.Yaptık füze kalkanını ne kadar masraf yapıcaksın 1 milyar dolar kaç kişiye satıcak 1-2 çünkü füze kalkanı her 6 ayda degişmez üstelik bir kez kurulduktan sonra her ülkenin kendi mühendisleri geliştirir.Digerleri bunu ilk yapanlar olduklarından belki 10-15 ülkeye satıyorlar yani onlar bir şekilde kardalar ama bizim sırf araştırmamız bile 10 yıl bulur.10 yıl savunmasız kalmaktansa İsrailden alırım ben geliştiririm daha mantıklı ve ucuz.

İşlemci yapılır ama performansı tartışılır ? onun için mi amd & intel üçüncüsü ?

Türkiyede çok kompleks ne geliştiriliyor merak ettim valla ?

satma konusuna gelince artık ilk biz olalım bunu istiyoruz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    muhammedonur bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:
    Hala PClerde backdoor olmadığını kim söyle diyorsun,adam sana dünyanın en uzman donanımcıları,mühendisleri diyor.
    Bak üretim bir süreçtir.Herşey çat diye olmaz.Yahu nefret ettim şundan şunu bilin ki Türkiye çok şey üretiyor.Hiçbir ülke 1oo de 1oo üretimini kendi yapmaz.
    aselsana,roketsana,havelsana bir bak adamlar neler geliştiriyorlar.Forumu takip ediyorsan defalarca yazdık.
    Stealth özellikli korvet,yerli tank,STAMP sistemler,platform hariç tüm elektronik aksam görev bilgisayarı vs bize ait olan ATAK helikopteri cart curt.
    Üretmek öyle kolay değil arkadaşım.Amerika bir F-35 projesine 200 milyar dolar basıyor.Hadi bas bakalım o parayı.Savunma harcaması 623 milyar dolar hadi bas bakalım bu kadar parayı.
    Dediğim gibi bu bir süreç işi zaten, bir günde uçak yapamazsın.Öğrenirsin bu aksamı bu işe yarar bunu yaparsam bunu yaparım diye. Bir günde oturup sen program crackleyen adam gördün mü?Önce dili öğrenir,okur geliştirir. Zaman + Para

Hiç birşey yapmıyoruz demedim. İkincisi her parçayı dışardan getirmekle de üretim olmaz ( 100% olamya bilir buna bişi demiyorum) . Artı uzman donanımcı diyon mühendis diyon microsofttakiler fos mu ? para konusuna gelince tükiye kapatma davasyına girmeseydi oradaki iktisadcıların bile hesaplayamadığı kaybolan parayla neler yapılırdı neler.

sen microsoftakilerden bahsettigimi sanıyorsan anlamamışsın :) Linux kurduk mesela acık kaynak tüm kodları görüyoruz yada kendi yazdıgımız OS yükledik ama donanım seviyesinde backdoordan bahsediyorum.

İşlemciye gelince Sun,Dell,Hp ve hatta dünyanın en iyi işlemcilerinden Motorola sen evinde kullanmıyorsun diye onlar yok degil :)Şimdi san Nokia desem sadece cep telefonu üretir diyiceksin ama firewall serverları var.Piyasada neler var bir bilsen.Abi en basitinden Vestel entegrelerini çogu kendisinin İtüde teknoloji parkaki araştırmalar.Dünyanın en iyi elektrik labrotuarlarından biri Türkiyede.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:
    muhammedonur bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:

sen microsoftakilerden bahsettigimi sanıyorsan anlamamışsın :) Linux kurduk mesela acık kaynak tüm kodları görüyoruz yada kendi yazdıgımız OS yükledik ama donanım seviyesinde backdoordan bahsediyorum.

linux açık kaynak kodlu tamam peki bizim aldıklarımız diyelimki onlarda açık kaynak kodlu peki stenilse saklanamz mı ? mümkün değil deme çünkü impossible is nothing ( Develerde Uçar)

İşlemciye gelince Bilgisayar için kullanılabilecek işlemci diyorum madem o kadar kolay bunlara hadi yapalım bir alternatif tubitak yapıyodu bi aralar ama hani nerde ? işlemci çoğu elektronik eşyada vardır ben en kompleks hallerinden biri olan pc işlemcilerinden bahsediyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Bana o zaman bilimsel acıklamasını yap lütfen.Ben yapılamaz demiyorum ama senin mantıgında hiç birşey alınmaması gerekir herşeyi dünyada hiç bir ülke üretemez.Ne Amerika ne Çin ne Japonya

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    Bana o zaman bilimsel acıklamasını yap lütfen.Ben yapılamaz demiyorum ama senin mantıgında hiç birşey alınmaması gerekir herşeyi dünyada hiç bir ülke üretemez.Ne Amerika ne Çin ne Japonya

peki üretmedikçe bağımlı olursun diyorum. bilimsel açıklamaya gelince yapsam teori olmazdı ??? :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    pc işlemcileri işlemciler arasında orta seviyedekilerdir.Tubitagın işlemcileri ordunun iletişim sistemlerinden kullanılıyor yani o alınan füze sistemlerinin tüm iletişim sistemleri çıkartılıcak ve Tubitagınkiler takılıcak.Sonra yanına bir elektronik mühendisi elindeki frekans alıcıyla gidicek bakıcak eger yabancı bir frekans yada yayın varsa ne oluyor lan digicek ortalık karışıcak.Bu kadar.Elindeki sistemde backdoor varsa yayın yapması gerekir.Uzaktan yönetilicegi için FİZİGİN veDOGANIN belirledigi teknolojin 1000 yılda ileri olsa bazı frekans aralıklarında yayın yapıcaktır onlar dinlendiginde yabancı bir yayın varsa backdoor'u direk bulurlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

muhammedonur bunu yazdı:

sandman bunu yazdı:

peki üretmedikçe bağımlı olursun diyorum. bilimsel açıklamaya gelince yapsam teori olmazdı ??? :D

Dışarı bagımlı olmakla dışardan ürün almak ayrıdır.Bak işi bıraktım sana bunun bilimsel kısmını anlatıyorum sen iste telekom sistemlerini sıfırdan anlatim.Ben yapılamaz demiyorum ama karşındakinin anlamaması için senin salak olman lazım:)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    pc işlemcileri işlemciler arasında orta seviyedekilerdir.Tubitagın işlemcileri ordunun iletişim sistemlerinden kullanılıyor yani o alınan füze sistemlerinin tüm iletişim sistemleri çıkartılıcak ve Tubitagınkiler takılıcak.Sonra yanına bir elektronik mühendisi elindeki frekans alıcıyla gidicek bakıcak eger yabancı bir frekans yada yayın varsa ne oluyor lan digicek ortalık karışıcak.Bu kadar.Elindeki sistemde backdoor varsa yayın yapması gerekir.Uzaktan yönetilicegi için FİZİGİN veDOGANIN belirledigi teknolojin 1000 yılda ileri olsa bazı frekans aralıklarında yayın yapıcaktır onlar dinlendiginde yabancı bir yayın varsa backdoor'u direk bulurlar

bende en kompleksi demedim pc işlemcisine zaten.

madem tubitak iletişim sistemi yapıyo tamamını neden yapmasın ?

sonra bu sistemi ele geçirecek adam düşünmez mi bunu az çok biliyodur türkiyenin durmunu hatta baya bir biliyordur.

Şimdi ADSL in yaygınlaştığı zamanlardı Trojan işi bitti dediler. Neden çünkü o günün şartlarında sadece o düşünlebiliyordu server'ın ip si olur maille gelir bizde bağlanırız. Oysa o günün şartlarında da reverse connection yapılabilirdi ve adsl çıktıktan sonrada ilk iş bu oldu reverse connection. REverse connectionu akıllarından geçiremeyen kimsenin onlara bağlanamayacağını düşünürdüler haklıydılarda fakat bu onları ele geçiremeyecekleri anlamında gelmiyordu eğer kimse bu arkdaşa bağlanamıyosa bu arkadaş o kimseye bağlanacaktı ve reverse connection olacaktı. tabi günümüzde antivirusler bununda önlemini almış durumdalar fakat kim bilir gelcekte ne olacak.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:

Dışarı bagımlı olmakla dışardan ürün almak ayrıdır.Bak işi bıraktım sana bunun bilimsel kısmını anlatıyorum sen iste telekom sistemlerini sıfırdan anlatim.Ben yapılamaz demiyorum ama karşındakinin anlamaması için senin salak olman lazım:)

Allah razı olsun bu senin bilimsel takıldığın halin mi ?

Toplam Hit: 4460 Toplam Mesaj: 40