folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Komşudan İnt Kablosu İle Baglantı Yapmak (Yasakmı)

Komşudan İnt Kablosu İle Baglantı Yapmak (Yasakmı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

İlk once boyle saçma bi konu açtııgım için kusura bakmayın ama çevremdekiler inatla ceze oduyorsunuz gib saçma şeylerle yanıma geldıkler için açmak zorunda kaldım konu başlıgında goruldugu gibi komuşudan 20 metre bi arada tel kablolar uzerınden int kablosu çekiçem bunla ilgili yasak para cezası varmi yok diye biliyorum emin olabılmek için açtım...

Freedoom is not free.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    OFree bunu yazdı

İlk once boyle saçma bi konu açtııgım için kusura bakmayın ama çevremdekiler inatla ceze oduyorsunuz gib saçma şeylerle yanıma geldıkler için açmak zorunda kaldım konu başlıgında goruldugu gibi komuşudan 20 metre bi arada tel kablolar uzerınden int kablosu çekiçem bunla ilgili yasak para cezası varmi yok diye biliyorum emin olabılmek için açtım...

23 yıldır yaşıyorum ben böyle ceza görmedim duymadım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Sanırım Komşunun İşleyebileceği Bir Suça Ortak durumuna Düşersin Demeye Çalışıyorlar...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Sanırım Komşunun İşleyebileceği Bir Suça Ortak durumuna Düşersin Demeye Çalışıyorlar...

yok hocam deli ettiler beni birde inatlaşıyolar kabloyu gorunce ceza yazacaklarmış allahım ya akşam akşam delirdim

Freedoom is not free.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

yasak ama kimsenin ceza yediğini görmedim duymadım

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Biri bişey derse Lan'dan oyun oynuyoruz dersin :F

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    OFree bunu yazdı

23 yıldır yaşıyorum ben böyle ceza görmedim duymadım.

bende hocam ya birde bilmiş gibi konuşuyolar delirdim akşam akşam :))) valla emin olmak için açtım konuyu bildigimide unutturur bunlar adama

Freedoom is not free.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

ttnet se sikinti yok,diğerlerinde mahkeme kararı almakla uğraşacaklarını zannetmiyorum.Hatta bir anımı paylaşayım; Superonline fiber kullanıyorum karşı komşuyla paylaşak dedim faydalansınlar yazık falan neyse netciler geldiler karşı komşunuzla neti ortak kullanıyormuşsunuz ,karşı komşunuz öyle dedi falan filan ağız yokluyorlar yermi  anadolu çocuğu,yok öyle bişey hatta bu netçiler kablosuz bağlantıyı karşı taraf  kullanıyor zannettiler sizden fala kullanıyor kotasız amma netiniz,60-80 gb kullanıyor falan yaptılar neyse yemedik.

Sonra işte yakalarsak 7000 tl cezası var,birkaç tehtid sonra da gittiler.Komşuya gelince 3-4 ay ödemeyince fişi çektim :D

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

İnternet paylaştırmak yasak tespit edilirse ceza ödeyebilirsin. Ayrıca sen internet üzerinden suç işlersen senden önce komşunu bulurlar ihale ona kalır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek
    NetBABA bunu yazdı

ttnet se sikinti yok,diğerlerinde mahkeme kararı almakla uğraşacaklarını zannetmiyorum.Hatta bir anımı paylaşayım; Superonline fiber kullanıyorum karşı komşuyla paylaşak dedim faydalansınlar yazık falan neyse netciler geldiler karşı komşunuzla neti ortak kullanıyormuşsunuz ,karşı komşunuz öyle dedi falan filan ağız yokluyorlar yermi  anadolu çocuğu,yok öyle bişey hatta bu netçiler kablosuz bağlantıyı karşı taraf  kullanıyor zannettiler sizden fala kullanıyor kotasız amma netiniz,60-80 gb kullanıyor falan yaptılar neyse yemedik.

Sonra işte yakalarsak 7000 tl cezası var,birkaç tehtid sonra da gittiler.Komşuya gelince 3-4 ay ödemeyince fişi çektim :D

:Ddd

Freedoom is not free.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    OFree bunu yazdı
    NetBABA bunu yazdı

:Ddd

Yasal olarak YASAK...

Kahvede seyredilen Digitürk'ün sağdaki soldaki komşuya dağıtılması, ev kullanıcısının bunu kullanarak maddi çıkar sağlaması yasaktır. tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulanır.

Bahsettiğim konu ile aynı paralelde değerlendirilir.

Ancak servis sağlayıcılar bu konuyu pek önemsemedikleri için evlerin dışında örümcek ağı gibi kabloların oluşması normaldir. Gidipte böyle bir şey yapana ceza kesmeleri o işin içinde şikayet ve gıcıklık olduğunun göstergesidir.

Sözleşmenizi detaylı okursanız doğacak cezai işlemlerin size yansıtılacağını görürsünüz. Son faturanıza tutar meblağı yansıtırlar sonra ne oldu derdine düşersiniz.

Ama ben olsam bende paylaşırım :))

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
Toplam Hit: 6160 Toplam Mesaj: 37