folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpeğimin Terasta Yakaladığı Kuş

Köpeğimin Terasta Yakaladığı Kuş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Evet beyler biliyorum her sene klasik böyle konular açılıyor ama internette falan az bakındım tam birşeye benzetemedim.

Olay 1 hafta önce cumartesi sabahı gerçekleşti :D

Köpeğimin (golden retriever) terasta birşey tuttuğunu babamın görüp elinden almış hemen allahtan bizim köpeğin mizacı zarar verecek şekilde değil ama uçan kaçan herşeyi biraz da ırkından dolayı tutma hevesi var.Geçenlerde güvercin tutmuştu yanda güvercin besleyen komşuya verdik. Ama bu sefer tuttuğu kuş kartal, atmaca gibi bişey.

Aşağıdaki arkadaşa 1 haftadır şırınga ile su verip çiğ kıyma ile besliyoruz. Şuan baya canlandı 1 haftadır besleyince baya ötüyo, tutunca debeleniyo falan.

2 gün önce köpeğimizi götürdüğümüz veterinere götürdük muayene ettiler kanadında falan herhangi bir kırık yokmuş. Ama oradaki 3 doktor da tam olarak cinsini anlayamadılar, dediklerine göre biraz zayıf kalmış verdiğimiz çiğ kıymayı günde 2 kereye çıkardık. Yanlız avin içinde havaya atınca birazcık süzülüp 1 metre öteye iniyor hemen öyle çok uçamıyor, bide hemen köşeye geçip oturuyor kendini kabartıyor :D

Bunların dışında acaba doğada dolaşırken veye kendi memleketlerinde falan bu kuşu görmüş olup cinsini bilen varsa en azından uçurtana veya olmadı avcılardaki veterinerlik fakültesinde vahşi yaşamla ilgili bi bölüm varmış ona götürene kadar öğreniriz.

Not: Kotanıza ve sayfaya tecavüz etmesin diye fotoğrafların boyutunu düşürdüm. Daha fazla ayrıntı isteyenlere orijinal fotoğrafları paylaşabilirim:

Burada da dediğim şekilde kabarmış oturuyor.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

Kardesim eger yanlis dusunmuyorsam yavru  atmaca  olabilir benziyor kopeginiz bunu catida gezerken ucamadigni gorup tutmus olabilir. 

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

İğrençmiş la

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

İğrençmiş la

Normalde baya sevimli de flash patlatmadan çekmeye çalışınca böyle çıktı.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

atmaca

Edit:Tekrar baktım resimlere atmaca değil.Yırtıcı kuş değil bence.

u235 tarafından 26/Eki/13 22:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Atmaca bilhasıl güvercinleri yiyen kuş :D

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Atmaca dostum bu.İyi beslerseniz canlanır,nerede oturduğunu bilmiyorum ama bakamam dersen ben alabilirim telef olmasın hayvan.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Arkadaşa sordum cinsini bilmiyor(Lazcasını biliyor ama onu da unutmuş)

Bıldırcınlarla beraber gece göç eden bir kuş olduğunu söyledi..

Kendine İyi Bak ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

http://www.hayvanresim.com/atmaca.html bu sayfadaki resimlere bakinca benzedigni gorebilirsin eger atmaca ise yavru oldugu aşikar bakimi ozenle yapilmali zayif oldugu ortada bakimi ile ilgili internete arastirma yapabilirsin. Memleket nerede hocam

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Mythbusters bunu yazdı

http://www.hayvanresim.com/atmaca.html bu sayfadaki resimlere bakinca benzedigni gorebilirsin eger atmaca ise yavru oldugu aşikar bakimi ozenle yapilmali zayif oldugu ortada bakimi ile ilgili internete arastirma yapabilirsin. Memleket nerede hocam

Valla benziyor gibi bakalım şu anda baya kıyma ile besliyoruz veteriner de problemi yok dedi, günde taoplam 4-5 misket büyüklüğünde kıymayı götürüyor :D

Suyunu da şırınga ile dayıyorum baya lıkır lıkır içiyor.

Bu arada memleket istanbul hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Kuyruğu nasıl? Çatal mı?

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
Toplam Hit: 6365 Toplam Mesaj: 42