folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Önerisi

Köpek Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Buyur hacı dünyanın en akıllı köpeklerinden biridir. İyi bakıldığı taktirde çok estetik bir görünüme sahiptir. (Sivas kangalı)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

Bir bahçen yoksa ve apartman dairesinde beslemeyi düşünüyorsan işin zor. En kötüsü de kokusu seni aileni ve eve gelen misafirleri etkileyecektir. Yani çok titiz bir insansan kılıydı tüğüydü, hergün tuvalet ihtiyacı için yaz kış gezdirmen gerekiyor ve unutmaki bu hayvanların ömrü 2-3 yıl değil, uzun bi süre seninle birlikte olacak herşeyi düşün derim. Ne kadar kazanıyorsun? ne iş yapıyorsun? mama ve ilaç parasını yetiştirebilcek misin? nsonuçta bu hayvanlarda can taşıyor hastalanıp veteriner masrafları vs olacak. Eğer yavruyken alıp büyütürüm diyorsan da sokak hayatını bilemeyeceği için büyüdüğünde sokağa salarsan dışarda yaşama olasılığı çok az olacaktır. Hayvan sahiplenmek büyük sorululuk ister. Eğer dini inancın varsa yani müslümansan eğer evde köpek beslemenin sıkıntılarını dini olarakta araştırmanı öneririm.

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Somoyed al bence bende alıcağım bir tam bir ay sonra havaların biraz daha iyi olmasını bekliyorum adını kulubesini falan 

hep hazırladım:)

Biraz pahalı bir köpek diğerlerine nazaran ama görüntüsünü görünce değiceğine emin olucaksın o fiyatın.

FuCk yOu System..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

@VideoJockey hocam ilanlar eski malesef ya.

@Saftiriksincap hocam evim geniş.3+1 yani bir odayı sırf köpeğe ayırmayı düşünüyorum.Masraflarını karşılayabilirim.Kaldı ki veteriner komşum var bir sürü sorun olmaz yani.

Beyler önerilerinizi dikkate aldım araştırdım hepsini.Sanırım haklısınız goldenları herkes besler önemli olan sokak köpeği besleyebilmek.Yarın bir araştıracağım sahipsiz yuva arayan bulldog bulursam alırım.Bulamazsam da barınaklardan bir tane yavru aslan kaparım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Buyur hacı dünyanın en akıllı köpeklerinden biridir. İyi bakıldığı taktirde çok estetik bir görünüme sahiptir. (Sivas kangalı)

Aga evde sivas kangalı besleyeceğine o köpeği öldür daha iyi. Biz 1 dönüm bahçede 2 tanesine zor bakıyoruz. (Perder bey sabahleyin 1 saat geziye çıkarıyor hayvanı bide düşün) Zaten çok feci kıl tüy döküyor (antalya da olduğu için olabilir). Eğitimi en zor hayvan diyebilirim. Çok kafalarına buyruklar. Ama harbiden en insancıl en akıllı hayvanlardan birisi. Ne kadar kafalarına buyruk olsalarda sahibine olan sadakatleri anlatılamaz açıkçası.

DrKill tarafından 17/Oca/13 07:28 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek
    Naacal bunu yazdı

Hocam evvelsi gün site yönetimi hayvan beslemeyi yasaklama kararı aldı o yüzden hiç içimden gelmesede mecburen köpeğimi birine satmayı düşünüyorum fakat iyi bakılacağı yönünde şüphem oldugu için acele etmek istemiyorum o yüzden.. İngiliz golden retriever cinsi haliyle beyaz renginde, duydunmu bilmiyorum ama kaniş köpeklerinin bile bir saldırı potansiyeli vardır ama bu köpeklerde hiç yok.2 kere oynamak için yaklaştığı köpeğin altında kaldı zaten o yüzden hiçbir agresiflik sorunu yok.Tuvalet eğitimi,otur,bekle,hayır,pati,zıpla gibi komutları öğrettim.Temel eğitimi var yani.Şu sıra müşteri arıyorum bende, iyi bakabileceğini düşünüyosan göreşebiliriz.Bu arada mersin'de oturuyorum ben.

Buda fotoğrafı;

haketmiyorsun o hayvanın sevgisini !!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Beslemesi kolay köpek olmaz en fazla 2-3 ay sonra hevesin kaçar ondan sonra köpeği kime vereyim diye düşünürsün:D

Onun icin köpek tavsiye etmem.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek
    morf1n bunu yazdı
    Naacal bunu yazdı

Hocam evvelsi gün site yönetimi hayvan beslemeyi yasaklama kararı aldı o yüzden hiç içimden gelmesede mecburen köpeğimi birine satmayı düşünüyorum fakat iyi bakılacağı yönünde şüphem oldugu için acele etmek istemiyorum o yüzden.. İngiliz golden retriever cinsi haliyle beyaz renginde, duydunmu bilmiyorum ama kaniş köpeklerinin bile bir saldırı potansiyeli vardır ama bu köpeklerde hiç yok.2 kere oynamak için yaklaştığı köpeğin altında kaldı zaten o yüzden hiçbir agresiflik sorunu yok.Tuvalet eğitimi,otur,bekle,hayır,pati,zıpla gibi komutları öğrettim.Temel eğitimi var yani.Şu sıra müşteri arıyorum bende, iyi bakabileceğini düşünüyosan göreşebiliriz.Bu arada mersin'de oturuyorum ben.

Buda fotoğrafı;

haketmiyorsun o hayvanın sevgisini !!

aynen

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GebesH
    GebesH's avatar
    Erkek

başlığın tamamını okuyamadım ancak kısaca köpek olayını özetlemeye çalışayım sana,

ilk defa bir köpek sahibi olacak isen

kesinlikle jack russel ya da daha ufak türlere yaklaşma

Jack Russel lar hiper aktif ve enerji düzeyi çok yüksek hayvanlardır onlara ciddi zaman harcaman gerekiyorgündüz işe gideyim evde kalsın ben akşam geldiğimde tuvalete çıakrtıp biraz gezdiririm diyebileceğin bir köpğek değil jack russel. diğer küçük ırkların tamamı ise potansiyel şımarık olduğundan ev için oldukça ideal gözükmesine karşın verebileceğin fazla sevgi ve hatalarını görmezden gelme karşısında tepene sıçmaya başlayacaktır o yüzden olabildiğince kaç ufak ırklardan.

Ev için ideal olabilecek sabah ve akşam yeterince zaman ayırabileceksen broder collie , avusturalya çoban köpeği, golden , labrador eğer salya senin için problem değil ise envai çeşit buldog en başta sıralayabileceğim köpeklerdir. Hem eğitimleri kolaydır hemde ev içerisinde en az sorun çıakrtıcak hayvanlardır, en önemlisi şımarık ırklar değillerdir.

Aklına bir şey takılırsa sor seve seve yardımcı olmak isterim. Almayı düşündüğün ırka karar verdiğin zaman da haber ver bilimum şehirde tanıdıklarım var gerek sahiplendirme gerek se satın alma konusunda elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

Keep Going !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

http://bloghaber.net/wp-content/uploads/2012/07/apo.jpg

10 yıldır besliyoruz çok iyidir. yalnız tek sorunu var ara sıra sahibini ısırıyor

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 7055 Toplam Mesaj: 53