folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kopyalanacak Birşey Kaldımı Apple

Kopyalanacak Birşey Kaldımı Apple

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bir açık kaynak sever , android ve linux cu olarak tüm dünyanın kabul etmesi gereken birşey var 

Steve Jobs un yıllar önce Microsoft kurucusu Bill Gates e söylediği gibi '' BİZİ KOPYALAMAYI BIRAKIN '' 

Her ne kadar sevmesemde 

İşletim sistemi : Mac   Kopyası : Windows

Bilgisayar : iMAC Kopyası : Tüm all in one PC ler 

Dizüstü : MacBook Air , Macbok Pro : Ultrabook Serisi 

Telefon : iPhone  Kopyası : Tüm dokunmatikler

Tablet : iPAD Kopyası : Tüm tabletler

Mobil İşletim Sistemi :  iOS   Kopyası : Androd , MeGoo , Bada , Dokunmatik Symbian 

Şimdi gördüğümüz üzere apple bu kadar yenilikçi ve üretkenken niye hala nefret ediyor veya ediyoruz 

diğer bir değişle Apple naparsa yapsın niye kaybetmeye mahkum ?. 

İlkleri üretebilir , ama elindeki insanların kıymetini bilmiyor , sadece paraya tapan özelleştirmeyi asla mümkün kılmayan bir firma.

Kurcalamayı ve sorgulamayı sevmiyor ve katı kuralları var.

İnternete bir Apple VS yazarsanız çıkan grafikler zaten ne kadar düşmanı olduğunu gösterecektir. Aynı zamanda o kadar firmayla kavgalı ve davalık ki 

aynı zamanda insanların dışında firmaların da düşmanı. 

Apple Vs Nokia , 

Apple Vs Microsoft 

Apple Vs Google 

Appe Vs Samsung (Raund 1,2,3 ....) 

böyle sonsuza kadar sürebilecek bir durum mevcut. 

Ha bu kadar niye fırttıtrdım durduk yere ? hepimiz biliyoruz böyle olduğunu 

Android ve Linux geliştikçe daha da fazla iOs ve Mac kopyası olmaya devam ediyor , özentilik olur da patentler olmasa bildiğiniz 1e1 kopyalacak ürünler. 

Örnek Son model Android telefonların kamera özellikleri  , Apple ın ilk baştan kullandıgı ile 1e1 aynı oldu

Örnek  Galaxy  1 , Iphone 3gs Benzerliği 

Örnek Galaxy s 2 , Iphone 4 kasası Benzerliği 

Örnek Macbook air 1e1 kopyalanması Ultrabook serisi

Hani hangi ürünü kullanırsanız kullanın bilinmesi gereken alt yapısının Apple tarafından icat edildiği. Apple etkisi olmayan 1 ürün kaldıysa %90 o da bir gün aynı etkiye maruz kalıp değişicek ve benziycek işte bu her gün beni daha da fazla sinir ediyor

Farklılık diye birşey kalmadı. Hepimiz tek tip kullanım ve yaşama doğru son hız devaam ediyoruz. Kusura bakmayın bi sinirle yazmışım göndereyim dedim.

Zamanında Apple telefonlarında Kamera tuşu yok diye bas bas bağırıyorduk , şimdi Yeni Android lerin bir çoğu Kamera tuşunu kaldırmaya başladı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

çok pahalı be hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    yenilikçi ve üretken diye sevilecek diye bir şey yok hocam, apple bu iticiliği ile yenilikçi ve üretken imajını yok etmeye başladı.Bi laf vardı ya 9 tane iyilik yap 1 tane kötülüğün olsun herkes onu konuşur, bu da öyle bir şey
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

bence apple'ın ürünlerini taklit ediliyor olması normal her iyi şeyin bir takliti çıkar fakat  ilkler hep apple değilki bu sözüne katılmıyorum. sadece farklı sunduğu için öyle görünüyor fark bu kısacası bizde buna Reklamcılık diyoruz. Ben neden daha yüksek bir performans bilgisayara toplayıp 3000 TL vericekken daha az özelliklere sahip bir bilgisayara 5000 TL vereyimki! apple'ı sevmediğimden değil sadece alınacak ürününe para verilebilir.  :) 

Hatasız Kod Olmaz... :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

omerelili bunu yazdı:
    -----------------------------

çok pahalı be hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

iphone fenomen oldugu için alınıo adam özellige bakmıo nasıl hava aticam diye alıyor  

Break Dance Bboy MaxeL
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

MaxeL bunu yazdı:

iphone fenomen oldugu için alınıo adam özellige bakmıo nasıl hava aticam diye alıyor  

Kesinlikle bu hava atma olayı türk milletinde çok fazlaca mevcut :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

apple çalmayı bıraksın o zaman diğerleride kopyalamayı bırakır. silikon vadisinde kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

MaxeL bunu yazdı:

tamam burası böyle , mantıklı olanı da  anlamayan çakmayan apple alsın diyorduk ta  şimdi tüm firmalar öylesine taklit ediyor ki telefondaki işletim sistemi bile bu kadar benzerlik gösterirmi ya? İş abartıldı artık 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

MaxeL bunu yazdı:

tamam burası böyle , mantıklı olanı da  anlamayan çakmayan apple alsın diyorduk ta  şimdi tüm firmalar öylesine taklit ediyor ki telefondaki işletim sistemi bile bu kadar benzerlik gösterirmi ya? İş abartıldı artık 

Steve Jobs'ın en güzel sözü ve bunu iPhone'la çokta güzel başardı bence.

"İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar."

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

iPhone yerine ben alternatif telefonları tercih ederim her zaman. Pahalı olmasıyla birlikte pek hoşuma gitmiyor iPhone. Ama macbooklarına hayranım :) 

ne diyon?
Toplam Hit: 4217 Toplam Mesaj: 40