Kosgeb, E-Ticaret Girişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    _DevLop_ bunu yazdı

Merhabalar,

Ben hali hazırda yazılım sektöründe çalışıyorum. Fakat eşim için bir iş kurmak istiyorum. Yanımda bir ortak ile beraber e-ticaret sektörüne giriş yapmaya karar verdik. 

Kafamdaki soruları cevap verecek arkadaşlar arıyorum.

• e-ticaret girişimi için Kosgeb destek verir mi ? (Üretim yok, İhracat olacak, Al-Sat işi)
    • Yurt dışından ürün getirme imkanımız var. (Almanya, Avusturya, Sırbistan ve Bulgaristan) Bu ülkelerden neler tedarik edebilirim.
    • HomeOfis çalışabilir miyiz ? 
    • Dükkan kiralarsam kira yardımı alabilir miyim ? 
    • Kosgeb destek verdi diyelim dönüşümsüz kaç tlye kadar yardım eder.
    • Şirket kurmak için ne gereklidir ? Çalıştığımdan dolayı şirket kurabilir miyim ? 
    • e-ticaret sektöründe hali hazırda bir sistem satın almak mı doğrudur yoksa satışta olan sitelere mi yönelelim ? 
    • Gireceğimiz sektör şimdilik bebek ve bayan üzerine olacak (Makyaj setleri, Giyim kuşam, bebek kremleri, bebek elbiseleri techizatları vs.)

Öncelikle girişimcilik eğitimine katılım sertifikanı alman gerekiyor.

Sonralıkla;

1- Verebilir. Kosgeble görüşmen lazım.

2- O ülkelerde satılan şeyleri temin edebilirsin... Gelip giden birisi varsa onunla getirirsin diğer türlü ithalat-ihracat için belge alman gerekebilir. Bireysel getirip satacaksan gümrüğe takılma olayları var.

3- Evin kiralıksa bir odasını iş yerin olarak gösterebilirsin. Kira sözleşmeni de gösterirsin. Kosgeb'in kira yardımını kullanabilirsin.

4- Dükkan kiralarsan da alabilirsin.

5- Kosgeb 50bin TL'ye kadar destek veriyor. Kadınlara bu oran %80 erkeklere %60. Yani kiran 100TL ise ödeme dekontunu kosgebe verince kadına 80TL geri ödüyor.

6- Çalışırken şirket kurabilir misin? Burası muallak. Kendi şirketini kurduğunda SGK'lı çalışan statüsünden çıkıyorsun. Bağkur oluyorsun. Kosgeb bir yerde çalışan olarak gözükünce sana destek vermiyor. Çalışmıyor olma şartı var.

7- Kendi sistemini kurmak bence daha doğrudur. İmkanın varsa güzel bir firmaya güzel bir tasarım ve yazılım yaptır. Bütçen kısıtlıysa opencart woocommerce tarzı şeylere yönelebilirsin.

8- Tamam

Elinizde sermayeniz olmadan kosgebe güvenip işe girişmeyin, Onlarda diyor elinizde paranız varsa şirket açın diye. 2-3 yıl kapatamıyorsunuz çok büyük bir problem olmadıkça. Ödemeler asla elden olmayacak. Bankada ödenecek, dekontu ibraz edeceksin, kosgeb sana ödeyecek. Ne kadar sürede ödüyor bilmiyorum. 2-3 ay olabiliyor diyenler var. Ödemeleri konusunda tam bilgim yok.

Şirket kurulum masrafları için 2000tl veriyorlar.

Yanınızda eleman çalıştırırsanız bunların maaşını, yazılım desteği, makina desteği falan veriyorlar. Yine %60-80 şeklinde. Toplamda böyle harcanacak 50bin para oluyor :D

Makina yada yazılım için anlaşıp çok göstertmeye kalkmayın çünkü piyasadan haberleri var.

İkinci el makinelerde 3 yaşına kadar izin veriyorlar yanlıış hatırlamıyorsam.

Cebinizden 62500 tl çıkıyor. Bunun 50000'ini kosgeb veriyor.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Benzer durum benimde basimda var. Bende kutahya kosgeb ile goruscem. Sende gorus birbirimizi bilgilendirelim.

Enson kosgeb parada once al sonra odeyelim sisyemini al parayi ode ne aliyosan sistemine geciyodu.50 liraya kadar.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek

Görüşleriniz için teşekkürler. Ayrıca ufakta bir up olsun. Arge çalışmalarım hala devam etmekte. Kendime 2-3 hafta süre verdim Bu sürede araştırmalara devam edeceğim. En iyi ya da en doğru sonucu elde etmek istiyorum

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Sormak istediğin birşey olursa bu konular dışında yardımcı ourum hocam e-ticaretle alakalı

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Sormak istediğin birşey olursa bu konular dışında yardımcı ourum hocam e-ticaretle alakalı

Eyvallah hocam.. Senin siteyede gün aşırı girmekteyim ne durumda diye bakıyorum..

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

Kosgeb sana once harcatir sonra yalvarta yalvarta geri verir 

Isi yapacaksan hibe destek bekleme zilyon tane proje var.

Cafe acmak icin veriyor projelerde bulundugun yerdeki insanlara bagli eski kafalilarsa vermeyebilirler kosgeble

edıtlıyorum 

gırısımcılık kursuna gıttıysen artık verıyorlarmıs bende basvuracagım sırket ıcın onceden 6 ayda bır komısyon toplanırdı bu projeler ıcın smdıdevamlı acılıyormus komısyon 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2702 Toplam Mesaj: 17
e-ticaret ticaret kosgeb giyim kuşam başvuru girişim homofis