Kotlin Dilinde Örnek Proje ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Hem kotlin bilmiyorsun hem android bilmiyorsun. Bir taşla iki kuş. Ne güzel işte.

Bildiğim programlama dlinden yazsan %1 yeni birşey öğrenecektin, şimdi %200 yeni birşey öğreneceksin. Nesi kötü?

mükemmel eğlenceli birşeymiş yalnız :D

Telefona Red  Green  Blue renk karışımı uygulaması yaptım şimdi :D Keşke daha önce öğrenseymişim. Allah razı olsun hocam  (:

C#'ta 15 saniyemi alacak uygulamayı bilmem kaç saatte android için yazdım ve 5 yaşındaki çocuk gibi gülü güle kod yazıyorum çok hoş :D

edit : En büyük sıkıntı şu nesneleri ekrana koyduğumda ki görüntü ile uygulamayı çalıştırdığımda ki hallerinin çok çok farklı olması :D

Margin diye birşeymiş. Ona bakıyorum şuanda :D

Android kolay mı yiğidim ? Daha bunlar ne ki ? :D:D:D Sen hayatında kod yazmamışsın. Nullpointerexception hatası ile karşılaş da göreyim seni. Sonra duvara WELCOME TO JAVA Yazdırırsın.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Hem kotlin bilmiyorsun hem android bilmiyorsun. Bir taşla iki kuş. Ne güzel işte.

Bildiğim programlama dlinden yazsan %1 yeni birşey öğrenecektin, şimdi %200 yeni birşey öğreneceksin. Nesi kötü?

mükemmel eğlenceli birşeymiş yalnız :D

Telefona Red  Green  Blue renk karışımı uygulaması yaptım şimdi :D Keşke daha önce öğrenseymişim. Allah razı olsun hocam  (:

C#'ta 15 saniyemi alacak uygulamayı bilmem kaç saatte android için yazdım ve 5 yaşındaki çocuk gibi gülü güle kod yazıyorum çok hoş :D

edit : En büyük sıkıntı şu nesneleri ekrana koyduğumda ki görüntü ile uygulamayı çalıştırdığımda ki hallerinin çok çok farklı olması :D

Margin diye birşeymiş. Ona bakıyorum şuanda :D

Android kolay mı yiğidim ? Daha bunlar ne ki ? :D:D:D Sen hayatında kod yazmamışsın. Nullpointerexception hatası ile karşılaş da göreyim seni. Sonra duvara WELCOME TO JAVA Yazdırırsın.

NullPointerException candır can :D

Vize sınavında karşılaştım. Projelerimde karşılaştım. Çok severim kendisini. Din iman bağlarımı sınar arkadaş :)

Edit : Genel anlamıyla ilk projemi bitirdim :D
    3 tane checkbox 1 textview 1 bubutton ve 1 imageView var.
    Checkboxlara bastıkça Red Green ve Blue'nun karışımlarını gösteriyor ve yazıyor. Örn : Red+Green = Yellow gibimsi :D

GodKlaus tarafından 23/Mar/18 19:15 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

La olum nullpointer dediğinizin  çözümü bir debuga bakıyor.  Keşke problemler o olsa, koca projede mantık hatası aradığınız olmadı mı hiç sizin :D

Toplam Hit: 2148 Toplam Mesaj: 14
proje kotlin fikir