folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kredi Kartı Bilgilerim Çalındı

Kredi Kartı Bilgilerim Çalındı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Selam muridler,

Az önce telefonuma bir mesaj geldi, amazon'dan kredi kartımdan 107 dolarlık bir alışveriş yapılmış. Bankayı arayıp kartı iptal ettirdim. Ücretin iadesi için banka ile görüştüm 45 günde iade edebiliriz siz görüşürseniz iadenizi hemen alabilirsiniz dediler. 

İlk soru amazon ile bu konuda nasıl irtibata geçebilirim bu konuda kel kör bir ingilizcem olsa bile kısmen anlaşabilirim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum kurcaladım bulamadım.

İkinci soru benim bilgisayarımdaki acc bilgilerini daha 3 gün önce format atılmış bilgisayarımdan nasıl almış olabilirler. Birde şu pokemon zıkkımı yükledim öyle sorunlu sitelere girişimde olmaz.

Bu konuda ne yapmalıyım biraz fikir verirseniz sevinirim

http://yanduvar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

daha önce internetten alışveriş yaptıysanız da o siteler üzerinden çalınmış olabilir.

ya da daha önce alışveriş yapmadığınız bir dükkandan kart geçirdiyseniz ordan da çalmış olabilirler.

benim kart bilgilerim ne telefonda ne de bilgisayarda yazmıyor ama benim kartımdan da avea faturası ve turkcell 3d data yüklemesi yapıldı nisan ayında.

bankaya başvurdum 1 ay sonra parayı geri yatırdılar,

şüpheliler hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulundum, hala araştırılıyor.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benimde babamın kartından Origin'den oyun alımı yapılmış 1 ay içinde hem Origin hemde banka geri ödeme yaptı ne içiyorlar anlamadım. Sonra geri arıyorlar kartınzdaki fazla parayı çekiyoruz diye.

Senin Amazon ile işin yok hocam banka halleder.

mkyb tarafından 29/Tem/16 01:20 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeitgeist
    zeitgeist's avatar
    Erkek

Gecmis olsun. 

Ne kadar dogru yapıyorum bilmiyorum ama bu tarz durumlar icin guvenlik amaci ile kredi kartimi internet alisverisine kapatıyorum. Ne zaman alisveris yapicaksam karti internet alisverisine acip sonra tekrar kapatiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numanbaba
    numanbaba's avatar
    Erkek

https://www.amazon.com/gp/help/contact-us/general-questions.html?skip=true

bu iletişim kısmından gerekli yerleri doldurarak online chat seçeneğini seçip müşteri hizmetleriyle yazışabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

geçmiş olsun, tam 1 ay önce 29 haziranda da benim başıma geldi.. Garanti bonus kartımı adeta gözümün içine baka baka söğüşlediler.. (750 TL)

Yarın ilk iş ilgili bankanın sana en yakın şubesine (bireysel mişteri temsilcisi) git durumu anlat, dilekçe isterlerse yazarsın.. benden istemediler, sağolsun görevli bayan matbu form benzeri bir evrakın boşluklarını doldurdu bana sadece imzalamak kaldı. İlk başta okumadan hemen imzaladım ama sonra eve gidince kafama dank etti, acaba parayı bana mı iteleceyekler keşke okusaydım diye pişmanlık oldu. Ama 2 hafta sonra bankadan SMS geldi, "başvurunuzla ilgili harcamalar ekstrenize yansıtılmayacaktır" mesajını okuyunca inanılmaz rahatladım..

Benim karttan (şimdi hatırlamıyorum) yutdışından bitcoin tarzı bir yerden çekim yapmışlar.. 2 defa 700 dolarlık denemiş adam SMS gelmişti 3D şifreniz şudur gibisinden. 3D güvenlik olayına takılmış belli ki, sonra 200 dolar ve parça parça bir miktar daha çekti ve bunların hepsi 5 dak. içinde oldu..

Ayrıca senin merak ettiğin olay benim de kafamı tırmalıyor, AVG Int. Security + Zemana Anti malware + Zemanan Antilooger var sanal kalvyesiz hiç bir şekilde alışveriş yapmam ama muhtemelen daha önce alışveriş yaptığın bir yerden elllerine geçirdiler bilgilerini.. Şahsen güvenmediğim yerden alışveriş yapmam ama yine de kafam karışık bu konuda. ATM den kopyalanma ihtimalini düşündüm, para çekimi yurtdışı kaynaklı olduğundan o ihtimali eledim kafamda.  Ama yurtdışı bağlantılı şebeke işiyse ATM den kopyalanma ihtimali de olabilir..

elcondor tarafından 29/Tem/16 01:49 tarihinde düzenlenmiştir

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Amazon ile konuştum gerekli iptalleri yaptılar. Ücretide 3 5 gün içinde hesabıma iade yapacaklarını ilettiler. Bankanın sms'i resmen hayat kurtardı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Dip not: Giydiğim tshift sırıl sıklam olmuş yeni fark ettim. Stresten sucuk gibi terlemişim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Iruretta bunu yazdı

Amazon ile konuştum gerekli iptalleri yaptılar. Ücretide 3 5 gün içinde hesabıma iade yapacaklarını ilettiler. Bankanın sms'i resmen hayat kurtardı.

iş bankası kartımda var diğer kart patlayınca onunla alışveriş yapmayı denedim banka kartımı bloke etmiş açtım sordum ne iş diye, "sizinle ilgili bir güvenlik uyarısı alındıysa sistem kartınızı otomatik olarak bloke etmiştir" dedi operatör.. Ne kadar doğrudur bilmem ama bu durum da hoşuma gitti..

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

telefonlarınızı temiz kullanın, arada formatlayın, temiz kurulum yapın, android exploitleri çoğaldı 3d secure kodunu da çalabiliyorlar artık...

noname tarafından 29/Tem/16 06:33 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byincesu
    byincesu's avatar
    Erkek

Dostum sanal karta geçmenin vakti kimseye güven kalmadı. 

...
Toplam Hit: 4429 Toplam Mesaj: 24
kredi kartı amazon dolandırıcılık