folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Kredi Kartı Güvenliği - Bilgi İstiyorum

Kredi Kartı Güvenliği - Bilgi İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartallar_76
    kartallar_76's avatar
    Erkek
    merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ve sizlere hemen çok merakettiim bişey sormak isritorum.. Şİmdi kredi kartı dolandırılıcılığı şuan mevcut olan bir olay, ve şunu merak ediyorum nasıl yapıyorlar? yani düşünüyorumda ne yaparsan yap yakalanırsın.. çünkü internetten alışveriş yapsan adres isim vs. belli, daha fazla anlatmak istemiyorum ama ne yaparsan arkada iz kalıyor peki nasıl yakalanmıyor bunlar? şimdi benim kredi kart numaram adım soyadım şifrem vs. hepsi birinin eline geçse nasıl beni mahveder? ona göre önlem alalım, mesela iternet bankacılığı için bi önlem aldım, transffer vs. gibi işlemlerde telefona mesaj geliyor onayladıktan sonra devam ediyor....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ne güzel demişin kredi kartı dolandırcılığı die ardından demişinki adres isim vs.. dolandırıcı adam adam gibi isim adres verirmi? : )
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

bankada hesap açmak için sadece bir kimlik yeterli.

sahte 5 kimlikle sahte 5 hesap açarsın ( taşrada) 

havale yaparsın o hesaplara

sonra gider atm den çekersin paşalar gibi 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartallar_76
    kartallar_76's avatar
    Erkek
    kimlik fotokopisimi aslı gerek? ben babam üzerinden ek kart çıkarttım sadece benim kimlik fotokopim gerekti.. eğer fotokopiyle olacak şeyse ohooo oo işimiz iş valla
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

olamaz ya yada tc kimlik nodan tektek kontrolmu ediolar acaba.

demekki bi fotokopici acan batiracak milleti

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Faithraven
    Faithraven's avatar
    Dişi

Son banka yasasından sonra bu ve benzeri olaylar tarih oldu.. Şayet kredi kartınız çalınınca internetten alışveriş yapıldı,tek ve tek sorumlu bankanız olmaktadır. Hemen her alışverişimde banka tarafından 10 dakika içerisinde aranıyorum -onaylıyormusunuz?- gibi suallerle karşılaşıyorum. Birde bir kimlikle kredi kartı alınabilir diyen kişi sanırım hiç kredi kartı almadı. Internetten kredi kartı kullanmak kolaydır , gt bir kafeye kafe kuytu olsun , dikkat et kameralı bir kafe olmasın :)

tek kimlik - adres - telefonla kredi kartı veren banka : ziraat bankasıdır.

Onun dışındaki her banka min 2 kefil istemektedir , öğrenci iseniz velinizden onay istenmektedir birçok kontrolüde mevcuttur , muhtarlarla bile iletişime geçilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    Faithraven bunu yazdı:
    -----------------------------

Son banka yasasından sonra bu ve benzeri olaylar tarih oldu.. Şayet kredi kartınız çalınınca internetten alışveriş yapıldı,tek ve tek sorumlu bankanız olmaktadır. Hemen her alışverişimde banka tarafından 10 dakika içerisinde aranıyorum -onaylıyormusunuz?- gibi suallerle karşılaşıyorum. Birde bir kimlikle kredi kartı alınabilir diyen kişi sanırım hiç kredi kartı almadı. Internetten kredi kartı kullanmak kolaydır , gt bir kafeye kafe kuytu olsun , dikkat et kameralı bir kafe olmasın :)

tek kimlik - adres - telefonla kredi kartı veren banka : ziraat bankasıdır.

Onun dışındaki her banka min 2 kefil istemektedir , öğrenci iseniz velinizden onay istenmektedir birçok kontrolüde mevcuttur , muhtarlarla bile iletişime geçilir.

yazdıklarımı okumadın zannedersem  

"bankada hesap açmak için sadece bir kimlik yeterli."

demişim

hesap açmak için hacım anlıyorsundur umarım

ayrıca tahmminiden çok daha fazla kredi kartı ve banka hesabım var : )

ayrıca ben kreddi kartı kullanımından değil hekırladığın kişinin banka hesabını boşaltmaktan bahsettim.

kucak dolusu sevgiler .) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kredi kartının peynir-ekmek gibi dağıtıldığını düşünürsek hangimiz kredi kartının güvenliğinden bahsedebilir ki?

Alan kişi zaten başta bir şartname imzalıyormu imzalıyor. Bankanın yükümlülüğü o dakika bitiyor zaten.Güvenlik bankayı ilgilendirmiyor kullanan senmisin sensin.Onu sen sağlayacaksın.

Son çıkan yasayla ilgili olarak şunları ekliyeyim. O yasadan sonta örneğin Yapı Kredi Bankası sanal klavye olayına ek olarak bir renk olayını ekledi. Ne kadar basit bir kurnazca tutum değil mi? Yapı Kredi bankası internette internet bankacılığı alanında mimli bir bankadır. Kendi koruyamadığı sisteminin hesabını müşterisine çıkartmaktadır.Bu ülkede işini bilen yol alır.Araştırmadan iş yapan adam yolda kalır.

Paran varsa harcarsın yoksa harcamazsın. Kredi kartı neyimize?

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesut589
    mesut589's avatar
    Erkek
    herhangi bir kredi kartı için vergi numarası gerek vergi numarasınıda alırken baya bişeylere bakıyorlar biliyorum nufusu falan arastırıyorlar(annem vergi memuru ordan biliyom)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    8mm bunu yazdı:

Paran varsa harcarsın yoksa harcamazsın. Kredi kartı neyimize?

aha işte hayat felsefem :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı:

bankada hesap açmak için sadece bir kimlik yeterli.

sahte 5 kimlikle sahte 5 hesap açarsın ( taşrada) 

havale yaparsın o hesaplara

sonra gider atm den çekersin paşalar gibi 

bunu düşünmüştüm la hüso kimlik fotokopini atsana bana bi msnden :D
Toplam Hit: 13699 Toplam Mesaj: 14