folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Kripto Sanat Çağı ... NFT - Non-Fungible Token Nedir? Milyonlarca Dolara Satılan Digital Eserler...

Kripto Sanat Çağı ... NFT - Non-Fungible Token Nedir? Milyonlarca Dolara Satılan Digital Eserler...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    ComputerWolf bunu yazdı

Simdi bir eviniz var ve bu evin bir tapusu var. Tapu dedigin boktan bir kagit parcasi aslinda. Devlet dedigin otorite senden aldigi vergiler sonucunda sana bu kagit parcasinin gecerli oldugunun garantisini veriyor. Yarin birgun o kagit parcasinin sahtesini yapan birisi bu ev benim dese bile devlet kendi otorite organlari ile bu kagidin gercek mi sahte mi olduguna bakacak sureci isleterek senin hak  sahipligini koruyor. Simd bu nft olaylarinda hak sahipligini kontrol eden otorite kim ? Isin blockchain dogrulama sureci kismini gectim cunku o bir otorite degil,sadece bir dogrulama aracis simdilik, otorite olarak kabul gormuyor, silahli bir gucu yok, yaptirim gucu yok. Diyelim bizim tapu kadostro dairesi blockchain teknolojisi ile tapulari dijitalize etti ki edecek cunku gelecek burada ama burada yine devletler otoritesini kullanarak o dijital tapunun gercekliginin garantoru olarak var olacak ancak bu nft olayindaki olaya kafam basmadi :) uc kisinin cikardigi token nasil oluyor da hak sahipligini koruyabiliyor ? O kadar okudum ama isik yanmadi hala :)

Cok mantikli bir bakis acisi.

@GuArDian55 aslinda denemek lazim bir iki resim atip beklesek mi :)  saka maka derken kazaniyormusuz :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

Bu konuyu vakti zamanında görmemişim. 
    Ben daha yeni uyandım nft konusuna. 
    1 aydır ilgileniyorum. Belgesel fotoğrafçısıyım ve eserlerimden satışa sundum 2 markette. 
    Bir eser sattım. Takılmaya devam ediyorum. 
    Tek sıkıntısı alıcılara ulaşamıyorsun. işini gösterme şansın olmuyor. 
    Twitterda yardırıyorum sadece. 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
Toplam Hit: 2533 Toplam Mesaj: 13
nft non fungible token kripto sanat digital sanatlar sanat kripto