folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kucuk Cocuka İzletmek İcin Youtube Kanali Onerisi

Kucuk Cocuka İzletmek İcin Youtube Kanali Onerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

bi akrabanin 3/4 yasinda cocugu var. enes batura takmis kafayi. ben de bu gerizekaliyi izleyerek buyumesini istemiyorum. cocugun davranislari konusmasi falan degisti. bi ton da kufur ogreniyo sanirim ordan. 

enes baturun zeka acisindan biraz iyisi, ve aptal saptal hareketler yapmayani var mi bildiginiz? 

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Bebeturk 

Tombiktv

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

youtube uzerinden izlettirmeni kesinlikle tavsiye etmem,

indir bilgisayardan, televizyondan vs biryerden izlet.

youtube uzerinde bir cizgi film izliyorsun sonrasinda gelen veya sana onerdikleri acaip zararli iceriklere sahip.

bir gun denk geldim oha dedim bunu cocuklara mi izlettiriyorlar.

sunlari tavsiye edebilirim : o yas grubu icin renklerin ingilizcesini ogrenebilir, itfaiyeci sam, niloya, caliou, can diye bir cizgi film var, ismini hatirlayamadim elif di galiba manav dedesine yardim eden

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bir psikoloji kitabında okumuştum.

bir kişiye olduğundan bir tık yüksekmiş gibi davranırsanız o kişi bilinçsiz bir şekilde o seviyeye çıkarmış.

Çocuklarda bu daha belirgin gözleniyor.

illa çizgi film olması gerekmiyor. bol bol belgesel kanalı izletebilirsiniz. ama çok iyi anlayamayacağından ben yiğenime ( 4 yaşında ) seslendirme yapıyorum.

komik çeviri yapıyorum. " mımmm karnımda çok acıktı ne yapsam şu balığımı kapsam " dedi. ahtpota "  üf ya ne çok kolum var kendime tşört bulamıyorum" :))

illa çizgi film olacaksa  eski 1980 -1990ların çizgi filmlerini izletin.  hepsi bir şaheserdi. o yüzden 1980 çocukları çok akıllı ve zeki oldular.

her çizgi film öğreticiydi.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdmen
    erdmen's avatar
    Erkek

Bir youtuber cocuk vardi youtube a kendi kanalinin reklamini vermisti .Tam bir ticari deha yani cocuk :D

Cocuk cok sevimliydi kullandigi donanim yazilimi da iyiydi gelecek vadediyodu ama iste adini unuttum simdi, kanali aradim bulamadim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

hocam benım kızımda 4 yaşında 

oda kafayı elif diye bir kıza taktı.Babası almış eline bir kamera herseyi çekiyor, (örnek olarak geçem hamama gitmişler, burda bonya falan yapılmış her karesini video olarak çekmiş.

Müridlerden, bunda ne var diye içinden diyen vardır ama bu kadar sapıgın, pedofilinin olduğu bir ülkede yaşıyoruz, bazı seyleri koruma altına almamız gerektiğine inanıyorum, ben bir baba olarak görünce çok sinirlendim)

ürün tanıtımı ve ve orda gördüklerini de bize aldırıyor buda için maddi boyutu oluyor.

Konu takibimde benımde en azından içerik filtreleme gibi bir uygulama olsa sadece izleyebileceği uygulamaları biz seçsek yada bazı başlıkları engellesek,

@underzero nun dediği gibi bir süre sonra masum başlayan içerikler giderek farklı haller almakta  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

https://kids.youtube.com

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Yeğenimin İnternete çıkışına izin verme hocam. Oyunlar yükle onları oynasın. Okula başlayıp internet hakkında bilgi edindikten sonra internetin nasıl bir çalışma mantığa sahip olduğunu teorik olarak öğrendiği an internetin kapılarını kısmen açabilirsin. :)

(ben olsam böyle yapardım)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

youtube da "superheroes vs giant gorilla" arattirin bunu izleyen hangi cocuk normal olabilir ki ?

ayni sekilde "Harley Quinn vs Pink Spidergirl", "Pink Spidergirl pregnant"

bunlari su an arattirarak buluyorsunuz ama her cizgifilm izlerken bu video lar yan tarafta önerilen olarak cikiyor.

renkleri, sekilleri, tipleri cocuklarin acaip ilgisini cekiyor ve izlemek icin tikliyorlar.

icerikleri; siddet, erotizm, korku ve ne kadar bilinc altini alt ust edecek goruntu varsa bunlarin icinde.

cozum;

tv den, telefondan, bilgisayardan uzak tutun özellikle ve özellikle reklamlardan uzak tutun.

bir akrabayi gordum cocuk bildigin yuruyen canavar yerinde durmayan biri, baktim reklam izliyor hareket bile etmiyor annesi yemek yediriyor giki cikmiyor cocugun.

ne yapiyorsun: "bir tek reklamlar izlerken yemek yiyor" dedi.

valla yemek yedirme, istiyorsa yemesin ama reklam sakin izletme. Reklam kadar cocuklarin beynini etkileyen sistem yoktur bana gore. cunku heryerde karsisina cikiyor.

3 yasinda, 4 yasinda cocuklar telefonun sifresini acabilmeleri, resimlere bakabilmeleri, o kucuk parmaklariyla uygulamalar arasinda gezebilmesi, videolar oyunlar acabilmesi

onlarin zeki oldugunu gostermez. Onun beyni o kadar ac ki bilgiye ne gorurlerse kapiyorlar.

Aksam eve gittiginizde kitap alin okuyun onu da kitap okumaya özendirin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

salin reisin dunyasi 😂😂😂😂

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    futurist bunu yazdı

bir psikoloji kitabında okumuştum.

bir kişiye olduğundan bir tık yüksekmiş gibi davranırsanız o kişi bilinçsiz bir şekilde o seviyeye çıkarmış.

Çocuklarda bu daha belirgin gözleniyor.

illa çizgi film olması gerekmiyor. bol bol belgesel kanalı izletebilirsiniz. ama çok iyi anlayamayacağından ben yiğenime ( 4 yaşında ) seslendirme yapıyorum.

komik çeviri yapıyorum. " mımmm karnımda çok acıktı ne yapsam şu balığımı kapsam " dedi. ahtpota "  üf ya ne çok kolum var kendime tşört bulamıyorum" :))

illa çizgi film olacaksa  eski 1980 -1990ların çizgi filmlerini izletin.  hepsi bir şaheserdi. o yüzden 1980 çocukları çok akıllı ve zeki oldular.

her çizgi film öğreticiydi.

Böyle anlatan ılsa bende izlerim :) 

Cocukları sosyal medyadan uzak tutmak lazım çok tehlikeli. 

Toplam Hit: 1676 Toplam Mesaj: 12
youtube youtube